Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysztof81    3875
55 minut temu, jaco512 napisał:

Zrobić chleb można nawet z pszenżyta, tylko kwestia czy będzie zjadliwy...

Nie nie będzie. Kolega ma piekarnie próbował. Nie nadaje się do jedzenia.

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jak to nie zrobi chlebusia ? .

Chleb można zrobić ze wszystkiego nawet z  jęczmiennej mąki .

Tylko Polska zlikwiduje inne kraje nie będą mięso sprowadzać a zboże kupować .

Chyba dawno albo wcale za granicą nie byłeś. Ale jakbyś nie wiedział to za granicą(zachodnią) jest tak samo. W tamtym roku kupiłem kosiarke od szwaba co likwidował hodowle bo żaden z dzieci nie chce zostać na gospodarstwie a ma 160 ha pola. Mówił, że jeszcze puki ma siły to będzie sama uprawa a potem idzie wszystko w pizdu pod młotek i jeszcze mówił że w okolicy tak samo w co drugim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
Dnia 26.04.2022 o 18:22, ksys napisał:

pewnie większy ruch się zrobił  i od razu obniżka jak zwykle

Kowalczyk Lubelskie 1620brutto dla RR przy większych ilościach dokładamy. Pszenżyto 1500 brutto... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Celowo tak napisałem, na studiach starsza pani prof. opowiadała że robiła badania i bułkami z pszenżyta można było rzucać jak piłkami , odbijały sie od ścian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875
28 minut temu, rino napisał:

Skupy już się nauczyły żeby za szybko nie podnosić, za to wystarczy że na giełdzie spadnie o 5 euro to w skupie zaraz 200 zł na dół 

A z paliwem to jak jest tak samo. W Emiratach ropa drożeje to w Warszawie za pół godziny na stacji też w góre. Jak potanieje to tłumaczenie - bo zapasy przecież są🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, Pitraszek napisał:

Kończy się hodowla w gospodarstwach rodzinnych, powstaje coraz więcej wielkich ferm drobiu trzody. Ten trend na zachodzie jest już od dawna

do tego wszystko dąży. gibac w korporacji albo dla korporacji. w końcu i ziarkarze będą siać pod korpo i się cieszyć że zbyt jest i na ratę kredytu i pajdę chleba jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
1 godzinę temu, Przemo1986 napisał:

Na matifie 1970, a na młynie pani mówi że obniżka i 1600 netto😤😤😤😤 Kujawy 

jeszcze do nowego sezonu tak nas beda traktowc. po zniwach jak wiekszosc nie sprzeda tylko bedzie magazynowac gdzie tylko sie da. role sie odwroca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wierzysz w to, czy tylko masz nadzieję 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
8 minut temu, magnum123 napisał:

jeszcze do nowego sezonu tak nas beda traktowc. po zniwach jak wiekszosc nie sprzeda tylko bedzie magazynowac gdzie tylko sie da. role sie odwroca

tak może być a nawet w żniwa może cena być wyższa niż teraz  

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
31 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Nie nie będzie. Kolega ma piekarnie próbował. Nie nadaje się do jedzenia.

Chyba dawno albo wcale za granicą nie byłeś. Ale jakbyś nie wiedział to za granicą(zachodnią) jest tak samo. W tamtym roku kupiłem kosiarke od szwaba co likwidował hodowle bo żaden z dzieci nie chce zostać na gospodarstwie a ma 160 ha pola. Mówił, że jeszcze puki ma siły to będzie sama uprawa a potem idzie wszystko w pizdu pod młotek i jeszcze mówił że w okolicy tak samo w co drugim gospodarstwie.

Młodym nic się nie chce robić to są Gimbusy pokolenie stracone .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Starsi niewiele lepsi. Pożyjemy, zobaczymy. Przedtem u szwabów i innych za***rdalali polacy za ochłapy, u nas po trochu ukraińcy. Teraz każdy ch*j kładzie na robote. Pod tym względem nierubstwa i debilizmu szybko doganiamy zachód. Z resztą widać to też u niektórych tutaj na forum.

Edytowano przez Krzysztof81
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
29 minut temu, AniaYogi napisał:

Kowalczyk Lubelskie 1620brutto dla RR przy większych ilościach dokładamy. Pszenżyto 1500 brutto... 

Daj znać ,jak będziecie chcieli kupić że 30 ton po 1800 zł brutto.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sam kiedyś w opas bydla i świń weszlem bo ziarko jarej mieszanki 180 zł na elektrociepłowni szło a pszenicę jakościową o 380 zł na skup interwencyjny było trzeba się prosić. dziś hodowla mija się z celem. tyle lat dokupywałem, od tego roku sprzedaję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Ja pare lat temu też wszystko skarmiałem. Teraz czesc sprzedaje. Trzeba liczyć co lepiej wychodzi. Tyle że ja nie podniecam się jakimiś wahaniami cenowymi jak 16 letni chłopak na widok cycków. Za stary jestem i za dużo widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kiedyś zawsze obrót ziarka w mięso czy mleko zawsze przynosiło spory zysk za fatygę. teraz nie koniecznie cokolwiek doda do efektu ekonomicznego oprócz garba na plecach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroK86    14

na pewno brutto dla RR - u nas na Lubelszczyźnie wszystkie skupy w mojej okolicy podają cenę brutto - bo jest wyższa i lepiej brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

giełdy do góry a u nas stagnacja, paszarnie zaopatrują się w towar Ukraiński. Liczyłem na dobrą cenę w maju i chyba się przeliczyłem. Po majówce wywoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz czy giełdy w dół czy góre to u nas i tak leci w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Teraz nie widzą tych wzrostow na giełdach, za to jak spadnie to będzie od razu pretekst do obniżek. Pytanie co się w portach dzieje? Jakiś czas temu ktoś pisał że w maju miał ruszyć się eksport. Ktoś zorientowany w tym temacie? 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj