Polecane posty

jahooo    9246

na tej samej zasadzie można powiedzieć, że mieszczuch wyjdzie z domu do pracy na 8 godzin, przejdzie się spacerkiem 5 minut, posiedzi 8 godzin i kaska jest

jest to tak samo krzywdzące i fałszywe, jak to o rolniku

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

potwierdzam ,  jest to tak samo krzywdzące i fałszywe , bo po drodze zakupy musi zrobić , wcześniej dodatkowo musiał kupić gazete , teraz ma w telefonie wiadomości 😄

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

dotąd będą debatować  do puki nie zaczniecie chodzić boso po wsi jak cejrowski po świecie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Ty już chyba dawno chodzisz skoro tak ględzisz, jak stary dziadek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
11 godzin temu, MARTECH napisał:

Żeby tylko płacili po 1000

Ano... w okolicy to nawet mało rzepaków, przenica wszędzie... nie bedzie wysokich cen... MŁP


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Czytaliście o zbiorach na Ukrainie? 
 

Zebrano już: 

  • 248,4 tys. ton jęczmienia ozimego zebranego z 106 tys. ha przy średnim plonie 2,35 t/ha;
  • 39,4 tys. ton pszenicy ozimej zebranej z obszaru 21,8 tys. ha przy średnim plonie 1,81 t/ha;


A pewnie młodzi na ukraińskiej wersji agrofoto chwalą się wydajnosciami powyżej 10t jak u nas. 😁

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

czyli miałem rację, jak pisałem, że Ukraina będzie miała szczęście, jak się z 2022 roku sama będzie mogła wyżywić ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

to b.do ua. eksportować bo bliżej jak do portu od nas tylko te ceny po ile a może w ramach pomocy przyjaciołom za darmo damy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

rząd może oddawać za darmo, ważne, żeby mi zapłacił cenę giełdową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
16 minut temu, tobago napisał:

Czytaliście o zbiorach na Ukrainie? 
 

Zebrano już: 

  • 248,4 tys. ton jęczmienia ozimego zebranego z 106 tys. ha przy średnim plonie 2,35 t/ha;
  • 39,4 tys. ton pszenicy ozimej zebranej z obszaru 21,8 tys. ha przy średnim plonie 1,81 t/ha;


A pewnie młodzi na ukraińskiej wersji agrofoto chwalą się wydajnosciami powyżej 10t jak u nas. 😁

Gdzie te zbiory miały miejsce , (w jakim rejonie ) i kto ten artykuł napisał , ? bo jakoś nie chcę mi się wierzyć żeby taki plon pszenicy był , chyba że na jakimś stepie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Znam wyniki plonów w okolicach Lwowa, ale tam uprawiają Holendrzy, Niemcy i inni z krajów o wysokiej kulturze rolnej, plony mają na poziomie 8t pszenicy, bardzo dobre plony ziemniaka nasiennego i innych  jak rzepak, słonecznik i qq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

W okolice Lwowa i dalej na Ukrainę  pojechały z Polski transporty nawozów z ZA Puławy, Polic i Tarnowa, za które w większości nie zapłącono. Potem odbijali sobie straty  na nas.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182
5 minut temu, marian7k napisał:

Znam wyniki plonów w okolicach Lwowa, ale tam uprawiają Holendrzy, Niemcy i inni z krajów o wysokiej kulturze rolnej, mają bardzo dobre plony ziemniaka nasiennego 

szacun, u nas nikt nie uprawia ziemniaków na nasiona !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
55 minut temu, tobago napisał:

Czytaliście o zbiorach na Ukrainie? 
 

Zebrano już: 

  • 248,4 tys. ton jęczmienia ozimego zebranego z 106 tys. ha przy średnim plonie 2,35 t/ha;
  • 39,4 tys. ton pszenicy ozimej zebranej z obszaru 21,8 tys. ha przy średnim plonie 1,81 t/ha;


A pewnie młodzi na ukraińskiej wersji agrofoto chwalą się wydajnosciami powyżej 10t jak u nas. 😁

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale w poprzednim sezonie srednia dla jęczmienia było  2,4t/ha, pszenica jeżeli nie pomyliłem z danymi rosyjskimi to 2,2t/ha więc na razie to jest i tak chyba lepiej jak oczekiwano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

oczekiwano (dane USA) plonów lepszych (średnich) za to z mniejszego areału, na razie są mniejsze niż te z 2021, a co do areału, gdzie uda się zebrać plon - na razie nie wiadomo

po drugie - nie ma gdzie magazynować oraz nie ma rąk do pracy, zwłaszcza wykwalifikowanych kombajnistów brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amerykance maja dziś święto, może jutro z lepszym humorem podejdą do zakupów jak zobaczą ze w Paryżu zielony entuzjazm :D 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

To co mi powiedziano z domu to Udrycze cena żyta jest 800 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
14 minut temu, galan99 napisał:

To co mi powiedziano z domu to Udrycze cena żyta jest 800 zł .

A na początku maja lub w połowie sprzedałem żyto po 1360netto i ojciec gadał że za szybko sprzedałem

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj