superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

KlimekPL    793

Słuchajcie, sytuacja zmusza mnie, że przez pewien czas będę musiał jeździć na różnych oponach z tyłu. Rozmiar ten sam ale bieżnik różny. Pytanie jak bardzo to wplywa na mechanizm różnicowy? Można to jakoś zniwelować na przykład poprzez korektę ciśnienia między jednym a drugim kołem? Opony drogie nawet używki i w dniu dzisiejszym nie mogę sobie na taką pozwolić a mimo to trzeba jeździć więc kupiłem takiego kapcia za grosze aby tylko coś założyć. Poprzednia strzeliła z boku, dziura jak pięść.

 

IMG_20220715_104250.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 W sumie nikt nie pyta traktora jak jeżdzisz po polu i co ze skrętami ,i co on na to  . tam mechanizm robi cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@jacek1296 Jakiegoś 7710 czy 7810 chciałem kupić przez jakiś czas, był bardzo ładny 7710 za 140 tyś którego oglądałem ale wolna skrzynia 30 km/h i zrezygnowałem. Co do fiata nie ma kiedy jechać a i nie chce mi się bo daleko. Aktualnie w planach brak zakupu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

https://allegro.pl/oferta/linka-rozdzielacza-joysticka-tura-na-kulke-l-150cm-9280905082 "Linka 1500mm system Nimco na kulki sklepDLArolnika.pl" https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Linka-1500mm-system-Nimco-na-kulki/19818 gdzoe kupujecie linki do tura jakieś miejsce/sklep producent sprawdzony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

zmieniłem linki na kulki na te z widełkami - rozwiązanie o wiele trwalsze

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
29 minut temu, slawek74 napisał:

https://allegro.pl/oferta/linka-rozdzielacza-joysticka-tura-na-kulke-l-150cm-9280905082 "Linka 1500mm system Nimco na kulki sklepDLArolnika.pl" https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Linka-1500mm-system-Nimco-na-kulki/19818 gdzoe kupujecie linki do tura jakieś miejsce/sklep producent sprawdzony ?

Do Mirka do sklepu masz 20 minut drogi,a do Warownych jeszcze bliżej.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Panowie elektrycy sprawa jest.

W zetorku nie mam ładowania. Po remoncie jak nim jeździłem nie mierzyłem ładowania, ale sporo razy go odpalałem, gasilem itd i wszystko grało. Ostatnio za to jak go odpalałem zauważyłem, że kontrolka od ładowania się nie zapaliła. Dziś się męczyłem 3h ze światłami (mechanik podłączył w sumie na pale wszystko). No i na koniec myślę zobaczę czy te ładowanie jest w ogóle. No i odpaliłem, podpinam miernik a tam 12.5-12.7. Alternator jest podłączony tak jak był poprzednio (miałem zdjęcie). Pod B+ podłączone są dwa kable - jeden wchodzi w wiązkę, a drugi idzie na aku. Jak robiłem światła, to pod kierownicą znalazłem jeden kabel niepodłączony, ale na szybko nie widzialem dla niego miejsca. Pomyślałem, że to może na diodę. Ale czy przez niepodłączony kabel mogłoby nie być ładowania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Dopisz jaki to alternator, jeśli kontrolka nie działa, sprawdź w niej żarówkę i czy prąd dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Kwestia samego działania kontrolki to tam pikuś. Brak ładowania jest problemem. Chyba że można jedno z drugim powiązać. 

Alternator to Magneton 2letni, modelu niestety nie podam. Ciągnik to 8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
TheraRolnik napisał:

Kostki, kosteczki, kostiunie 😉

IMG_20220715_155357.jpg

nie tuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
11 minut temu, TheraRolnik napisał:

Kostki, kosteczki, kostiunie 😉

IMG_20220715_155357.jpg

A może " ciuki" ?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    30
30 minut temu, daron64 napisał:

Kwestia samego działania kontrolki to tam pikuś. Brak ładowania jest problemem. Chyba że można jedno z drugim powiązać. 

Tak, bez sprawnej kontrolki od ładowania nie będzie ‚wzbudzenia’ alternatora

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
19 minut temu, DANDYS napisał:

nie tuuuu

Łej kurła 🙈🙈

Edytowano przez TheraRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Dzięki @KaMel

Jutro rzucę okiem czy to nie ten wolny kabel po prostu się wypiął. Gdzieś na necie czytalem, że ktoś pytał o ładowanie i sugestia była właśnie, że może nie być wzbudzenia, ale nikt nie pociągnął tego tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
ZetorMisio napisał:

29 minut temu, slawek74 napisał:

https://allegro.pl/oferta/linka-rozdzielacza-joysticka-tura-na-kulke-l-150cm-9280905082 "Linka 1500mm system Nimco na kulki sklepDLArolnika.pl" https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Linka-1500mm-system-Nimco-na-kulki/19818 gdzoe kupujecie linki do tura jakieś miejsce/sklep producent sprawdzony ?

Do Mirka do sklepu masz 20 minut drogi,a do Warownych jeszcze bliżej.... 

ala tam drogo 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    30

@daron64, jesli ściągniesz z alternatora przewód idący na kontrolkę (jak dobrze pamietam oznaczenia to D+ lub L) i go dotkniesz do jakiejś śruby żeby była masa to na włączonym zapłonie kontrolka powinna świecić. W ten sposób sprawdzisz czy problemem jest instalacja czy alternator. Kiedyś w JD przez uszkodzony regulator w alternatorze również kontrolka się nie świeciła

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
3 godziny temu, daron64 napisał:

Kwestia samego działania kontrolki to tam pikuś. Brak ładowania jest problemem. Chyba że można jedno z drugim powiązać. 

Alternator to Magneton 2letni, modelu niestety nie podam. Ciągnik to 8145

Nie ma kontrolki=nie ma wzbudzenia=nie ma ładowania 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

wygląda jak nowocześniejsza wersja młynka polaczka, chyba każdy rolnik z podobnym sprzętem miał do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Jak by kto chętny to są opony 42 cale firestony .20 i 30 klebery .. Wszystkie w parach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
22 godziny temu, jaco512 napisał:

, sprawdź w niej żarówkę i czy prąd dochodzi.

 

21 godzin temu, KaMel napisał:

Tak, bez sprawnej kontrolki od ładowania nie będzie ‚wzbudzenia’ alternatora

 

20 godzin temu, KaMel napisał:

@daron64, jesli ściągniesz z alternatora przewód idący na kontrolkę (jak dobrze pamietam oznaczenia to D+ lub L) i go dotkniesz do jakiejś śruby żeby była masa to na włączonym zapłonie kontrolka powinna świecić. 

 

18 godzin temu, bratrolnika napisał:

Nie ma kontrolki=nie ma wzbudzenia=nie ma ładowania 

Ku potomności.

Wszystkie przewody były podpięte. Sprawdzałem prąd - wszędzie dochodzi. Żarówka była spalona. Podmienilem z innej kontrolki - nie świeci (prąd dochodzi jak sprawdzałem miernikiem). Okazało sie, że przewód, który idzie na alternator gdzieś jest przerwany. Pod deska rozdzielcza idzie na kostkę i w kostce łączy się z drugim, który wchodzi w wiązkę i wychodzi aż przy alternatorze dopiero. Sprawdziłem ten odcinek od kostki do alternatora - nie ma ciągłości. Nie wiem czy łączony jest gdzieś na srodku, co tam z nim się mogło stać, tym bardziej, że nic nie było przy tym grzebane - chyba że mechanik coś tam na siłę robił.

Wziąłem nowy kabel i do masy złapałem - żarówka zaświeciła. Połączyłem go z alternatorem - żarówka zaświeciła. Odpaliłem - zaświeciła, po dodaniu gazu zgasła. Na alternatorze jest 14.2x - niezależnie od obrotów. 

Pytanie mam tego typu - czy ten przewód musi być gruby? Bo tu widzę, że szło oryginalnie 2.5, a może i grubszy. W domu mam 1.5 i 2.5

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19719
2 godziny temu, jacek3773 napisał:

Jak by kto chętny to są opony 42 cale firestony .20 i 30 klebery .. Wszystkie w parach.

42  i 30 jaka szerokość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj