Skocz do zawartości

kizak

Members
 • Zawartość

  549
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

65 Excellent

5 obserwujących

O kizak

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  suwalskie
 • Zainteresowania
  modernizacje

Ostatnio na profilu byli

3374 wyświetleń profilu
 1. Jak jest wysoko, jak się potknie na ogonie, zostanie pralnia bezdetergenowa
 2. Pogoda

  A tu jeszcze dziesiątki ha kukurydzy na kiszonkę stoi, 1200- 1300 zł od ha,do pryzmy nie dojedziesz,do rękawa także,ziarno w kolbach pleśnieje,jak tę słomę zakisić.
 3. Polskie ładowacze czołowe

  Piszę z własnego użytkowania a nie ,,użytkowania'' i pracy na różnych ,,poligonach'' . Obstawiam że Posiadasz pompę niezależną w innym przypadku to prace na niewielką skalę . Obserwowałem jak pracował 160 koni z ładowaczem na hektarach,belami sianokiszonki normalnie się bawił/wywijał nimi ,w zakręty bez strachu.... .
 4. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

  W tym przypadku placisz za lampy,elektrykę ,elektronikę , moc .,a jest tylko jedno zero za dużo bo drugie wyzerowało oponę
 5. Polskie ładowacze czołowe

  Ze 2 tygodnie nie byłem w temacie,amortyzator posiada,nie wyłączam go nawet przy ładowaniu obornika. Cóż szerokość krokodyla zależna od potrzeb,np od długości rozżutnika by weszły 3 kanapki,i od traktora,by taki na taki 1,5 m szerokości z owym kebabem ważącym w tym przypadku dobrą tonę na skręcie [plus ciężar gada] i minimalnej pochyłości nie wylądował w agreście lubej.Oczywiście przy traktorze ok.4- 4,5 tony bez tylnego balastu. Trzysziestofkę przy tych rozważaniach pomijam gdyż na takiego Twardziela są inne ,,przepisy'' i byle g.... poniżej 1,5 m się nie podpina i basta, ,zależnie od obserwatora jeden kładzie obornik a drugi się ze śmiechu. A teraz dostanę po łbie i dobrze,bo się tego kłada nie obraża i niechaj lepiej na to patrzy z boku [oczywiście mówię o swojej].
 6. Welger RP 12

  A czy,, przypadkiem'' nie jest na olej?
 7. spawanie żeliwa

  Oczy,twarz,i klejnoty są ważne,ale trafia się i w wiatrówkach na nogach pospawać. Apacz by się zdziwił widząc ten ,, taniec'',jakie uroki on odczynia tylko jedną nogą?
 8. Polskie ładowacze czołowe

  Idealne spawy,ma dobre odstępy na ramce przy przypinaniu na haki,czyli jak zboczysz ciut to i tak zapniesz,czyli podepniesz łyżkę czy krokodyla każdego producenta. Znajomy ma ładowacz innego producenta i już mojej szufli czy paleciaka jak i swoich nie zapnie.Negocjuj cenę ,różnica u poszczególnych sprzedawców wyniesie i z 1000 zł.Długo go nie mam,ale podniósł kilka tysięcy razy różne bele wraz z przenoszeniem po różnych ,,poligonach'' ,kilka set ton obornika,różne prace przy szufli czy paleciaku. ok.
 9.    Ten reportaż również widziałem,tylko że nie było mowy o przywozie hurtowym paliwa,i związanych z tym faktem procedur,czy o vatowcach czy bezvatowcach.Chodziło raczej o możliwość przechowania jakiejś tam ilości paliwa.Powiedzieli to co usłyszeli od urzędników nie będąc  ,,w temacie''  puścili to w świat. Przynajmniej ja to tak odebrałem.
 10. Ceny usług Rolnych 2017

  paliwo x 3 ,plus dodatkowo za załadunek i rozładunek czyli z 12-14 zł za godzinę [zależnie co tam z jutrzejszym kacem]
 11. Trójkąt zaczepowy w opryskiwaczu

      Ale patent B) ,zostaje tylko wałek.Tutaj jeszcze i tak jakoś podejdziesz,ale jak było kiedyś,i zbiornik był prawie w ciągniku między zbiornikami,wałek podpinany leżąc na plecach,to była katorga :wacko: 
 12. Ceny usług Rolnych 2017

  Może ktoś podpowie ile owinięcie samozaładowczą,bez mojej folii.A przy okazji pochwalcie się ile wychodzi wam bel z jednej rolki 750,bo mi przeważnie 27,ale wychodzi również i 34,. Wczoraj trofarma  32 sztuki,a wcześniej baseb....... odpowiednio 25,25,25,30.bele takie same.  
 13. Noże do kosiarki

   No,cięcie na zimno,szlifowanie też,plus otwór.   Pamiętam za komuny nie było noży w sklepach,kowale kombinowali z cienkich resorów,lub robili niby ogniwa z łańcucha, z drutu i też to jakoś cięło. 
 14. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

   Jakby miała szeroki podbieracz ,a nie wybita jak pisze,poszłaby momentalnie :)
 15. Owijarka na folie 500 czy 750mm?

   Na folii  bal' ensil 750 na tym samym kawałku tego samego dnia wyszło  odpowiednio 25 i30 bel,folia z jednej dostawy,a jesienią tylko wybiło mi z pamięci firmę zrobiłem 35. No nie wiem,folia po beli nie faluje a różnice w ilości kolosalne. Można by lepiej naciągnąć,ale wtedy folię rwie :blink:
×