Skocz do zawartości
Gospodarz1990

Ładowanie w Ursusie 914

Polecane posty

Witam.

Jestem nowy na AF.Mam problem z ładowaniem w swoim ursusie,czyli niby laduje ale w czsie zimowej orki zauważylem gdy jeszcze nie bylo mocno ciemno nie mialem jeszcze wlaczonych swiatel zauwazylem ze na wolnych obrotach zarzy sie zarowka a na duzych obrotach juz nie ale jak wlaczylem swiatla to juz sie nie zarzyla na wolnych obrotach!!! Prosze o pomoc i poradę....Alternator mam zawsze zimny a powinien byc min.lekko cieply.Twierdze ze jak go zalozylem przed zniwami tego roku to juz nie ladowal tak jak powinien

Alternator od poloneza numer z przodu alternatora a124n 14v 44a nie ma regulatora nabudowanego tylko dodatkowy...

Założony mam regulator elektroniczny nie wiem czy nie powinien byc mechaniczny...

Prosze o odpowiedz i pomoc

Szukalem na AF ale nie znalazlem zadnego podobnego tematu!!!

Witam najprawdopodobniej masz uszkodzone diody wzbudzania w alternatorze bo regulator elektronik czy mechaniczny to nie ma znaczenia. jeżeli chcesz sprawdzić czy ładuje to odpal ciągnik włącz światła a następnie odłącz akumulator jeżeli światła zgasną to znaczy że nie ładuje. jeżeli zdecydujesz się na naprawę to mogę ci opisać co masz zrobić

Jeszcze zapomialem napisac ze odlaczylem regulator(zlaczylem kabel 15 z 67 na regulatorze) na chwile aby sprawdzic czy laduje to okazalo sie ze laduje pieknie ale po dluzszym ladowaniu nagrzala sie stacyjka!!!Ale jesli mowisz ze to diody jutro sprawdze i dam znac

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się