Skocz do zawartości

Zdjęcie

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

329 odpowiedzi na ten temat

#101 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 14:52

Znam kilka par które chiałyby mieć więcej dzieci, ale ze względów finansowych i trzeźwego myślenia o ich wychowaniu nie powiększało rodziny - niedawno się to zmieniło.

Oczywiści wszystko można spłaszczyć i pisać o patologii. Byłem w sytuacji kiedy pewna kobieta która ma męża tylko od sporego czasu niezdecydowała się na dzieci, stwierdziła że większość pieniędzy trafi do rodzin patologicznych. Ja stwierdziłem że rodziny które mają co najmniej dwójke dzieci moim zdaniem nie są wwiększości patologiczne. Poczułą się chyba osobiście urażona swoimi słowami bo nie jest jedynaczką... tak jak i większość osób które zna i ceni nie są jedynakami.

Jeśli ktoś zarabia 1500zł i ma dwójke dzieci to łatwo mu rzucić prace, zając się dziećmi (nie musi płącić za opiekę) i dorobić coś na czarno. W kwesti ubezpieczenia zdrowotnego to najniższy ZUS (od 1/8 etatu) jest sporo tańszy od najniższego KRUS.

Problemem jest raczej to że za proste prace fizyczne w rolnictwie niejesteśmy w stanie zapłacić atrakcyjnej stawki bo często w podłej cenie sprzedaje się to co wyrośnie z ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Dzisiaj, 03:08
  •  

#102 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 15:11

Co jak naprawdę zabraknie na to funduszy? Jak odetną finansowanie, czy skoczy inflacja. To co zrobią wtedy ludzie którzy zdecydowali się na dzieci właśnie z tego powodu, że teraz mają 500 zł więcej? Moim zdaniem decydowanie się na dzieci z powodu dotacji rządowej jest mało odpowiedzialne. Ten program ułatwi trochę życie tym co już dzieci mają, ale wtedy nazwać by go wprost należało programem socjalnym. 

#103 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 16:22

Moim zdaniem to jeden z bardziej sprawiedliwych programów. Wcześniej promowane były matki samotnie wychowujące dzieci najlepiej w dużej ilości (stąd zwiazki w konkubinacie). Promowane było też bezrobocie bo jak podejmie sie prace to traci się socjal (stąd w dużej mieże patologia)

Jak zabraknie funduszy lub odetną finansowanie to się okaże co się stanie. Jak inflacja skoczy to 500 zł może nic nie znaczyć. Podobno panuje raczej zasada że jak będą dzieci to się je wychowa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 17:46

Sprawiedliwie to by było gdyby to objęło albo wszystkie dzieci , albo te które np . teraz się urodzą . Bo ciężko jest wytłumaczyć małemu dziecku , które ma dorosłe już rodzeństwo dlaczego ono nie dostanie na wakacje od pani Szydło , a jego kolega tak . Po za tym każde rozdawnictwo prowadzi do nadużyć , patologii i nieróbstwa , ale to tylko Moje zdanie B) .

ZETOR TEAM

#105 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 09:12

prawda go zabolała .... bo kto dla kasy dzieci robi ? tylko patologia  ;)

No patologia i tacy jak Ty :P :P :P

#106 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 10:58

jacy ? smarkaczu w moim wieku nie myśli się już o dzieciach a o wnukach 

jak nie masz nic do napisania to po prostu nie pisz głupkowaty niedouku 

niczego nie zaszczekasz  bo dobrze wiemy że ten program  wspiera patologie, która jest obciążeniem dla społeczeństwa  a nie żadnym zyskiem 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#107 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 11:53

Sprawiedliwie to by było gdyby to objęło albo wszystkie dzieci , albo te które np . teraz się urodzą . Bo ciężko jest wytłumaczyć małemu dziecku , które ma dorosłe już rodzeństwo dlaczego ono nie dostanie na wakacje od pani Szydło , a jego kolega tak . Po za tym każde rozdawnictwo prowadzi do nadużyć , patologii i nieróbstwa , ale to tylko Moje zdanie B) .

Moim zdaniem nie stą to pieniądze dla dziecka tylko dla rodziny i gdzie jest niby że to ma być na wakacje (rodzina ma prawo zdecydować na co przeznaczy te pieniądze bo lepiej wie o tym niż gromada urzędników). Podstawową jednostką społeczeństwa nie jest człowiek tylko rodzina. Wypaczeniem jest natomiast próba stawiania swoich racji wyżej niż racje rodziny. Gdyby nie rodzina to społeczeństwo chyli się ku zagładzie.

Czyli co każde dziecko powinno dostać po 500 zł bo w przeciwnym razie ciężko jest niektórym coś wytłumaczyć małemu dziecku? To najważniejszy argument? Hello!!! małemu dziecku zawsze się ciężko tłumaczy.

Inny przykład czy pensja dla męszczyzn i kobit powinna być równa rozpatrując w kwesti On - Ona oczywiście jeśli jednak weźmie sie pod uwagę rodzinę to już niekoniecznie.

Załużmy że mamy parę któa zarabia średnią krajową po 4000 PLN czyli mają w rodzinie 8000.

Para numer 2 też ma 8000 zł tyle że On zarabia 5000 a Ona 3000zł

Oczywiście w jednym i drugim przypadku pracuja na podobnych stanowiskach i mają podobny zakres obowiązków.

Skoro rodzina to pojawia się dziecko/dzieci i w zwiazku z tym dość często bywa że to Ona sie tymi dziećmy zajmuje rezygnujac z życia zawodowego skupiając sie na rodzinnym. Tak to jest w tym świecie że niby równouprawnienia ale jak przychodzi co do czego dochodzi biologi ludzka i tak właśnie przeważnie Ona zajmuje sie dzieckiem.

Jeśli Ona rezygnuje z  pracy to:

Para 1 ma w rodzinie 4000zł

Para 2 ma w rodzinie 5000zł

Które rozwiązanie jest lepsze dla rodziny? Która Ona w takim przypadku chciała by tak naprawdę aby One zarabiały tyle co Oni.

Faktycznie każde rozdawnictwo prowadzi do nadużyć, ale patrząc na całość akurat 500+ to program z którego może skorzystać każda rodzina - nie można spłaczyć do rozdawnictwa, do pieniędzy na wakacje, czy kasy na poszczególne dziecko. Powiedz jeśli któryś rodzic dostaje pieniądze z 500+ (bo wniosek składa rodzic i nimi dysponuje a nie każde poszczególne dziecko) a posiada dzieci które nie kwalifikują się do  wsparcia z tego programu, to przeznacza pieniądze wyłącznie na dziecko które się kwalifikuje czy jednak na "rodzinne" wydatki które obejmują też dzieci które nie kwalifikują się do wsparcia.

#108 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 13:21

jacy ? smarkaczu w moim wieku nie myśli się już o dzieciach a o wnukach 

jak nie masz nic do napisania to po prostu nie pisz głupkowaty niedouku 

niczego nie zaszczekasz  bo dobrze wiemy że ten program  wspiera patologie, która jest obciążeniem dla społeczeństwa  a nie żadnym zyskiem 

No taki stary piernik jak Ty to najwyżej ujadać może bo reszta już nie działa ;) :P

Jak kolega wyżej napisał ale Ty tego nie pojmiesz mały człowieczku

#109 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 13:34

smarku a wiesz co to odpowiedzialność i planowanie rodziny  tak aby zapewnić byt a nie tylko iść na ilość - tu tylko patologia nie ma ograniczeń 

co tu pojąć ? że nierobom  się należy ?

dlaczego to ja taki stary jak napisałeś, wychowałem swoje dzieci i teraz mam płacić na nierobów ? 

dlaczego to ja nie chce  rozdawnictwa i jałmużny dla swoich dzieci które będą je miały ? 

tego nie wiesz bo za tępy jesteś na to ? 

kasy braknie wcześniej czy później.... i co będziesz kwiczał że cię oszukali ? masz coś w głowie ,czy tylko sieczkę ? 

#110 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 15:39

Bo te nieroby pracują na Ciebie sieczkę w głowie to mają egoiści jak Ty

Edytowany przez staszek131415, 29 lipiec 2016 - 15:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 17:41

"Nieroby pracują" Staszek przeczytaj może kto to jest nierób . B) Spokojnie , każdy jest zadowolony jak dostał , ale nie każdemu się to może podobać . B)

ZETOR TEAM

#112 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 21:13

z wlasnej obserwacji ci 1000-1500 + to kupuja na razie baseny i trampoliny-oczywiscie full wypas bo mniejsze juz mieli lub wakacje nad morzem planuja, 2500 +[3000 + ma juz swoje dziecko wiec odpadla] kupili sobie motocykl i szaleja po wsi-ciekawe jak dlugo, kaski kupia dopiero w nastepnym miesiacu  :D .

ja z radoscia przyjalbym ten 1000 co mi sie nalezy co miesiac i lezy jak  na razie na koncie bo na razie pieniedzy nie potrzebuje- tyle ze mam swiadomosc ze to wszystko na kredyt i moje dzieci i wnuki beda to splacac z odsetkami, mnie i tak prezes nie kupi ze te srebrniki od niemcow-bo to oni kupuja polskie obligacje z oprocentowaniem 2,9 %[wzrost za rok o 0,9] ciekawe co wy na to polscy patrioci...

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#113 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 30 lipiec 2016 - 10:10

Ale oni są za tępi, żeby to pojąć. Liczy się tu i teraz, czyli kasa w kieszeni. A skąd ona się wzięła, czy to ważne? Ważne, że jest i robić nie trzeba. Już wcześniej pisałem, że największą głupotą jest rozdawanie pieniędzy za nic, bo wtedy beneficjent owego rozdawnictwa nie ma szacunku dla tego pieniądza.Łatwo przyszło, łatwo poszło.

#114 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 20:29

z wlasnej obserwacji ci 1000-1500 + to kupuja na razie baseny i trampoliny-oczywiscie full wypas bo mniejsze juz mieli lub wakacje nad morzem planuja, 2500 +[3000 + ma juz swoje dziecko wiec odpadla] kupili sobie motocykl i szaleja po wsi-ciekawe jak dlugo, kaski kupia dopiero w nastepnym miesiacu  :D .

ja z radoscia przyjalbym ten 1000 co mi sie nalezy co miesiac i lezy jak  na razie na koncie bo na razie pieniedzy nie potrzebuje- tyle ze mam swiadomosc ze to wszystko na kredyt i moje dzieci i wnuki beda to splacac z odsetkami, mnie i tak prezes nie kupi ze te srebrniki od niemcow-bo to oni kupuja polskie obligacje z oprocentowaniem 2,9 %[wzrost za rok o 0,9] ciekawe co wy na to polscy patrioci...

Obligacje to idą na spłatę długów po poprzednim rządzie na kup za ten swój 1000 to będą Twoje dzieci m iały z czego oddać i może jeszcze jaką flaszkę Ci podrzucą bo gryzać już pewnie nie będziesz miał czym ;)

Ale oni są za tępi, żeby to pojąć. Liczy się tu i teraz, czyli kasa w kieszeni. A skąd ona się wzięła, czy to ważne? Ważne, że jest i robić nie trzeba. Już wcześniej pisałem, że największą głupotą jest rozdawanie pieniędzy za nic, bo wtedy beneficjent owego rozdawnictwa nie ma szacunku dla tego pieniądza.Łatwo przyszło, łatwo poszło.

Masz rację podobnie za PROW  zapłacimy Wszyscy tyle że tu i teraz B)

#115 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 20:34

nie no ...przypomnij nam kto ten dług powiększył , no i na co i u kogo ?  :D  

#116 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 30 lipiec 2016 - 21:59

Jacek a myślisz że jak by nie było 500+,to nasze dzieci,wnuki by nie spłacały długów państwa,mylisz się.Ktoś na te pensję rządzących,obecnych jak i poprzedników musi napierniczać,zobacz sobie jakie wynagrodzenia mają prezesi spółek państwowych a to tylko mały ułamek w tej piramidzie a wy się targujecie którzy dobrzy a którzy źli a oni spotykają się na wspólnych imprezach i wódkę razem piją.Poza tym nie wszyscy którzy dostają 500+ to patologia,kupują baseny trampoliny OK lepsze to niż menelstwo.

#117 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 22:28

Pensje prezesów spółek obciążają budżet tych spółek, a nie budżet centralny. Zresztą nie zarabiają tak dużo jak w firmach prywatnych tego samego rozmiaru. Skutek widać gołym okiem. Jak działają spółki prywatne a jak państwowe chyba każdy wie. Teraz powiem też coś mało popularnego Żaden rząd, jaki by nie był, nie jest w stanie przepierniczyć na swe pensje itp sprawy tyle kasy ile pochłania socjal. To są ogromne sumy mnożone przez ogromną ilość beneficjentów. To tak jak ludzie się śmieją, że emeryci dostali kilkanaście zł podwyżki. Jednak wystarczy pomnożyć te kilkanaście zł, przez liczbę emerytów i liczba wychodzi astronomiczna. 

#118 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 31 lipiec 2016 - 08:46

Obligacje to idą na spłatę długów po poprzednim rządzie na kup za ten swój 1000 to będą Twoje dzieci m iały z czego oddać i może jeszcze jaką flaszkę Ci podrzucą bo gryzać już pewnie nie będziesz miał czym ;)

Masz rację podobnie za PROW  zapłacimy Wszyscy tyle że tu i teraz B)

Tylko PROWu nie dostaniesz za free, za samo posiadanie gospodarstwa. Musisz za***rdalać na gospodarce. Widzisz różnice, bo ja tak.
sławek1234

Chodziło mi o to, że ludzie zamiast pracować na utrzymanie swoje i swoich dzieci wyciągają łapy po pieniądze moje i innych pracujących i płacących podatki. Ponadto do obsługi programu 500+ zatrudniono dodatkowo ponad 11000 urzędasów.

#119 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 08:57

To chyba dobrze co że bezrobocie spadnie B) nikt Cię do tego zapierdalania nie zmusza no chyba że zachłanność i chęć posiadania :P :P :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 11:31

Staszek może nie wiesz , ale niektórzy żeby zarobić , to muszą robić , bo nie każdemu socjal przysługuje . I przestań pleść farmazony , bo gdyby każdy tak myślał jak ty , to nikt by nie robił tylko wyciągał łapę .

ZETOR TEAM