Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? MAm pytanie. Ile trwa gwarancja w ciągnikach JD? 1 rok czy 2?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 01:55
  •  

#1002 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:48

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

Chłopaki pomóżcie!!!;/ pisałem już wcześniej tematy o NH 6050 Plus którego zamierzaliśmy kupić, ale teraz nadszedł kolejny dylemat czy Valtra n111 nie byłaby lepsza. Możecie jakoś porównać te dwa modele i który byłby lepszy??? Im dłużej trwa wybór tym więcej dylematów ;/ z góry dzięki za pomoc.

Wiesz jako sprzedawca Case powinienem powiedzieć bierz Case ;d ale jak wybierasz pomiędzy NH i Valtrą :D
chyba NH mniej spali i jak to mówią koledzy z NH "sprzedaje się sam" ;/ Valtra jest wg mnie przechwalona nie powiem że shit ale jakiś ten ciągnik koślawy ale ważne też który diler bardziej Ci odpowiada. No i który Tobie bardziej leży;) to chyba najważniejsze
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#1003 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:01

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? gwarancja trwa rok
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#1004 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 16 luty 2010 - 21:01

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? i który da lepszą cenę, osobiście mi Nh też bardziej przypadł do gustu
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#1005 Share Stevan

Stevan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:17

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Moim zdaniem to lepiej wziąść nowy w tedy wiesz co masz, a ja bym ci polecał zetorka forterre albo ursusa 1234 ale twoja sprawa ja tylko doradzam :D

#1006 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 luty 2010 - 23:27

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? LOL co za porównanie ursusa 1234 do valtry N :D

@brzozak
Czy agrotron pękł bo nie miał ramy czy dlatego, że miał wadliwy odlew?
Jak by rama była taka niezbędna to więcej producentów by ją stosowało. Bo np. silniki, skrzynie czy podnośniki mają podobne a ramy ma tylko JD.

#1007 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 16 luty 2010 - 23:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ramy ma też ta wyższa seria Fendt-ów wogule rama podnosi żywotność ciągnika i skraca czas napraw np. sprzęgła, skrzyni(nie trzeba "rozjeżdżać") a teraz jak stosuje się tak ciężkie maszyny zawieszane na Tuz i jeszcze przedni tuz to rama daje pewność. Ja bym wolał ciągnik na ramie niż budowy blokowej nawet wysłużone trzydziestki pękały na odlewach, a z ramą można by jeszcze przejeździć te 40 lat więcej:) byłyby jak Mercedes :D

#1008 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2010 - 01:43

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @Arek pekl bo mu za duzo naladowali, jakby mial rame to prawdopodobnie by nie pekl.
silniki, skrzynie i sprzegla sa podobne, ale ich obudowy wcale, przypatrz sie uwaznie. tylko jd i fendt (nie wiem jak teraz z mc'cormickiem) stosuje i sa najdrozsze, o czyms tez to swiadczy.

Wybacz jeżeli się mylę ale o ile pamiętam to seria 8R nie ma ramy pełnej (coś mi się kojarzy że ma pół ramę) albo przynajmniej nie miała??? bo albo jestem przemęczony albo ten co nim jeździłem ramy nie miał? :D

na pewno mial rame, nie wiem czy pelna, bo nie kladlem sie na targach pod ciagnik, ale jak pewnie zauwazyles przez rame przechodzi taki mega silownik do ukladu kierowniczego.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1009 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2010 - 06:22

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Z tego co patrzyłem to McC przynajmniej te większe mają półramę.

#1010 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 17 luty 2010 - 08:21

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Z tego co wiem to była jakaś seria wadliwych obudów skrzyni biegów w Claasie Aresie i mozliwe że te same obudowy były w DF... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 luty 2010 - 09:18

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? po przeczytaniu około setki może więcej komentarzy z tego tematu, mam jedno pytanko na temat owego pękania na pół . "Wszystkim sie zdarza nawet tym z ramą" , i stwierdzenie że ciągnik z ramą jest o wiele ciężej złamać niż ciągnik bez ramy hmmm :D to 'o wiele" to znaczy ile według was o 10% o 20% jest ciężej* złamać
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#1012 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 17 luty 2010 - 09:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? McCormock ma pół ramę to na pewno ale powiedzcie co ona daje oprócz tego że utrudnia dostęp do silnika bo te w McC nie był do ramy robiony bo to Iveco w TTX a Cumins w ZTX :D jestem w trakcie sprawdzania jak jest z tą ramą w 8030 bo o ile mnie pamięć nie myli też był tam jakiś myk

kolego powyżej rama w jeleniach to składowa wielu czynników może i kiedyś miała wzmacniać ale teraz to ona musi trzymać w całości bo elementy aby były lżejsze są delikatniejsze(miska z aluminium itd.) nie mówię że przez ramę ciągnik jest gorszy ale chyba błędem jest też twierdzenie że jest lepszy, np dlaczego w Claasach z silnikiem DPS są dane wzmocnienia? bo nie wytrzymywało... bo to nie jest motor nośny ale w jeleniu z ramą wszystko jest z nim dobrze bo pływa sobie w ramie ot co.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#1013 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2010 - 10:07

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? wzmocnienia w postaci plaskownikow w claasie nie sa efektem zastosowania silnika DPS. te silniki nie sa takie same jak te montowane w JD.
popatrz na MF i valtre, ktore stosuja silniki sisu, w MF nie ma zadnego plaskownika, a w valtrze sa.

po przeczytaniu około setki może więcej komentarzy z tego tematu, mam jedno pytanko na temat owego pękania na pół . "Wszystkim sie zdarza nawet tym z ramą" , i stwierdzenie że ciągnik z ramą jest o wiele ciężej złamać niż ciągnik bez ramy hmmm :D to 'o wiele" to znaczy ile według was o 10% o 20% jest ciężej* złamać

z fusow mam ci wywrozyc? wez sobie kawal litej stali i sproboj ja zgiac w najmocniejszym przekroju. pozniej wez to samo, przetnij , dospawaj mocowania, polacz srubami i zobaczysz o ile mniejsza sile musiales przylozyc zeby zerwac mocowania.
w axionie u mojego ojca przeciez tuz mocowany na sruby sie urwal, jeszcze wiecej przykladow potrzebujecie?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1014 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Kiedyś była tu na forum cała wojna o ramę Dodany obrazek -tyle że niestety nie mogę jej znaleźć (wyświetla mi jedynie ostatnie 200 postów-a ta wojna była jakieś 2000 postów temuDodany obrazek )-kolega @mav sporo się tam udzielał-a kolega @mav wystarczająco mądrze zawsze pisał...

#1015 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:14

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jej ale mi odpowiedziałeś ( dzięki wypróbuje na pewno :D ) a co myślicie o ciągniku bez ramy + pełna rama tur-owska , będzie tak samo wytrzymały jak ciągnik z ramą orginalną . Przecież ciągnik bez ramy wcale nie znaczy że musi być na 100% słabszy od tego z ramą , bez ramy na konstrukcji samo nośnej chyba mają solidniejsze odlewy nie??od tych na ramie ( no chyba że sie myle> to mnie wyśmiejcie)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#1016 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:23

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Znalazłem Dodany obrazek -wojna o ramę -tyle że trzeba się przez parę stron przekopać...ale fajnie poczytać wypociny sprzed paru lat Dodany obrazek

#1017 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:30

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzięki Jaro szukałem tych wypowiedzi mav-a ale coś znaleźć nie mogłem :)
edit: spoko właśnie czytam heh dwie strony przeczytałem i przewinołem na koniec tym bardziej thx wracam na 3 i 4 strone tfu 2 i 3 :) >>> :D napewno to ten temat przeczytałem 2 i 3 strone i o ramie to nawet pół słowa nie było :)

#1018 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? 2 i 3 strona tego tematu...

#1019 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2010 - 13:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @andrzej24871 oczywiscie, ze maja wieksze odlewy, dlatego pisalem, ze silnik dps w claasie rozni sie od tego w jd.
tur nie ma ramy tylko plaskowniki i to nie jest to samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 luty 2010 - 13:20

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Wiesz wydawało mi się że pełna rama tur-a ta przykręcana do ciągnika ,nie jest wykonana tylko z grubego materjału ele również są prostokątne profile które idą pod spodem ciągnika aż do tylnich zwolnic, miałem na myśli pełna ramę a nie pół ramę.