Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#921 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:05

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kalol tam coś jest z podatkiem że sprzedają takie młode a z jakiej firmy oglądałeś JD rol...... ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 02:07
  •  

#922 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:10

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dokładnie z tej firmy ;) mam fajna oferte i naprade powazny problem a decyzja musi mniej wiecej zapasc do wtorku... Ewentualnie jak bede brac nowy to bedzie dopiero pod koniec marca a wtedy od razu do agregatu uprawowo-siewnego, wiec termin dostawy mi troche wymusza moja decyzje.

#923 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? staramy się byc tylko obiektywni, jakby wszyscy napisali bierz JD to po co to forum... jak ten JD pracuje na dużym gosp. czyli właściciel go nie obsługuje tylko pracownik i jak wie że co roku wymieniaja sprzet to albo ci ten co sprzedaj wciska bajkę albo ciągnik nie wytrzymał roku... a są i inne ciągniki
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#924 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Wiem, że są inne ciągniki. Ja nawet nigdy bym nie pomyślał, że ja będę się zastanawiać nad JD, bo jak dopóki nie pojawił sie model premium to mi się nie podobały...
Co do sprzedającego to myślę, że opinia serwisanta który mu często sprawdza ciągniki i mieszka niedaleko niego to wiarygodne źródło... Ogólnie to jestem troszkę za JD (może ze względu na obsługę i wygląd), ale ciągle mam mętlik w głowie ;)

#925 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:30

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? hehe to jak u mnie to samo było patrzyłem na używki JD u tego gościa Mf u korbanka i jd w jelonku i nie wiadomo było co wybrać

#926 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:22

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? I co zdecydowalo ze wybrales wlasnie MFa?

#927 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:30

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? bo miał 6 cyl i lepszą skrzynię niż niż JD comfort PQ a używka jakoś poszła bokiem nie miał takiego modelu jak chcieliśmy tylko mniejsze ;)

#928 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 10 styczeń 2010 - 17:05

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kiedyś wam obiecałem ze powiem co wybiore, wielu pewnie już widziało w galerii, ale tym którym umknęło - 6Cyl, 125km, zielony, z zółtymi felgami -> model 6810, fotos: http://www.agrofoto....&total=75&st=70

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#929 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 17:48

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? yacenty gratulacje żeby się dobrze sprawował... kiedyś graliśmy w kolory jaki ciągnik kupisz, wiekszośc stawiała na DF ja na JD to teraz co wygrałem cos?? B)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#930 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 18:14

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? w JD można sprawdzić orginalny przebieg trzeba coś pokombinować z bezpiecznikami któreś wyciągnąć któreś połączyć wtedy wyskakuje orginalny przebieg mam kolegę w serwisie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 10 styczeń 2010 - 19:03

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? można zczytać iles tam ostatnich błedów, skasować je, przejechać się kawałek i sprawdzić jakie znów wyskaują. serwisant który był ze mną troszke przetrzepał ten ciagnik nim wydał opinie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#932 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 00:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam!
Prosiłbym o rozwiązania następującego dylematu: JD6630CF czy NH T6050PC? Zdaję sobie sprawę, że oba ciągniki różnią się wyposażeniem, ale maja podobna cenę (JD droższy o ok. 10 tys zł). Decyzję muszę podjąć do środy, co by się załapać na kurs 3,7 zł/euro w JD, bo inaczej różnica będzie nie 10, a 20 tys zł. Bardzo prosiłbym o rzeczowe i konkretne opinie na który ciągnik się zdecydować.

#933 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2010 - 07:48

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jakie jest wyposażenie ma każdy z nich?

W zasadzie, to nie będę uczestniczył w dalszej dyskusji, dlatego też wyrażę swoja prywatną opinię. Osobiście wybrałbym JD, jednak sądząc po cenie wyposażenie będzie ciut słabsze niż u Niuśka. Kwestia tego czy różnica w wyposażeniu jest przez autora do zaakceptowania. NH ma jeden z najlepszych na runku współczynników wyposażenia do ceny i jest to niebywały plus. Nie miałem przyjemności powozić maszyna wyposażoną w skrzynie typu PC, więc nie będę się o niej wypowiadać. Janek będzie miał skrzynie najprawdopodobniej PQ+ lub AQ. W moim odczuciu jedna z trwalszych skrzyń na rynku, szkoda jedynie, że zakresy nie są przerzucane bez sprzęgła np. jak w Dynach ze stajni MF. Kwestia jeszcze podnośnika, nie pamiętam już specyfikacji NH i JD, ale na ile mnie pamieć nie myli, to mają standardowo zbliżone udźwigi lub JD ustępuje NH. Stanowisko pracy jest lepiej zorganizowane w JD i łatwiej(jak dla mnie) odnaleźć się w nim, jednak to NH ma lepszą widoczność z kabiny i wyższy ogólny komfort pracy.

Pisane na czują bez poznania konkretów, także mogą być pewne niuanse. Jakiego byś nie kupił, życzę w pełni trafnego wyboru tak aby za kilka lat nie pluć sobie w brodę. Nie ma nić gorszego niż poirytowanie z wydania ponad dwóch tysięcy stówek na coś co nie spełnia naszych oczekiwań.

#934 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 09:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Przewaga NH w stosunku do JD: amortyzowana kabina, elektrohydrauliczna blokada kół, dwa lata gwarancji. Skrzynia biegów PC - w całym zakresie przełączana pod obciążeniem.

#935 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 09:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? JD też ma elektrohydrauliczną blokadę

#936 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Czy przypadkiem w PC nie ma jakiejś "przebitki" między 8, a 9 biegiem? Jakoś nie łapię się w skrzyniach NH.

#937 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:35

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? chyba trzeba wcisnąć przycisk sprzęgła z 8 na 9 , ale pewny nie jestem.

#938 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? W przekładni PC w NH nie mamy zadnej 'przebitki'. W tych przekladniach mamy full powershift. Mamy zaleznie od wersji 18/6 lub 19/6 i ten najwyzszy 19 bieg sluzy albo do uzyskiwania predkosci przy obnizonych obrotach lub uzyskiwac 50 km/h. Tak wiec bez sprzegla mozna smigac od 1 do 19. Jednym jezdzilem t6070 PC ze skrzynia 50 km/h to byla ostra jazda B) W przekladniach range command mamy trzy grupy biegow a,b i c i w kazdej z nich po 6 biegow przelaczalnych pod obciazeniem a w grupie c moze byc 7 (to jest ten 19 bieg w wersji Power Command). Grupy przelaczamy wciskajac sprzeglo nozne lub wciskajac przycisk na joystiku zastepujace sprzeglo (oczywiscie jak wcisniemy sprzeglo jednoczesnie wlaczamy "zajaca" aby przejsc do grupy wyżej)

#939 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nic nie trzeba wciskać. W power command (PC) wogle sprzęgło niepotrzebne. Masz 18 biegów ( lub 19 nadbieg 50kmh lub eko) bez sprzęgła po kolei przełączane.
W range command RC trzeba używać sprzęgła jak przełączasz zakresy z A na B, B na C itp, sprzęgło nożne lub sprzęgło w przycisku na joyu. Masz 6 biegów bez sprzęgła co jest wystarczającą ilością zupełnie, więc nie dopłacałbym 10 tyś około za skrzynię PC tylko został przy RC. Mamy jednego nh z pc, drugiego z rc i mam porównanie. Za te 10 tysięcy lepiej jakieś wyposażenie inne wziąc, tuza czy coś.

No kolego to trafiłeś z czasem posta B)
Moim zdaniem RC jest dobrą skrzynią w porównaniu do innych marek, bo jadąc na B6, wciskamy sprzęgło ręczne i trzymamy , naciskamy żółwia i mamy odrazu C1. W innych skrzyniach w ciągnikach innych tak nie ma. Nie mówię że we wszystkich.
Wogle i w PC i w RC nie ma wajchy zmiany biegów, wszystko na joyu, a w JD trzeba machać dzwignią przy przełączaniu A B C D

Edytowany przez yarecki12, 12 styczeń 2010 - 21:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:59

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? tak się właśnie składa że posiadam new hollanda z skrzynią rc i puki co nie mam do niej żadnych zastrzeżeń na razie 680h zrobione i sprawuje się nie źle (odpukać)jedynie sam filtr jest drogi coś koło 800 zł ale da się przeboleć w jelonkach się za bardzo nie orientuje ale jak różnica 10 tysi to bym wyposażenie dobrał i kupił NH ale to już twój wybór