Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#401 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 16:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dysponujemy takim areałem, mamy też cięzkie gleby, posiadamy wreszcie ciągnik 125 konny dokładnie, fakt nienowy (całe szczęscie przez to tańszy) no i spod wiadomego znaku, takze wiem co mowie...

wezcie pod uwage, ze w przyszlosci to jacek bedzie wykonywal wiekszosc prac, a jak mi wiadomo nie bedzie to jego glowne zrodlo utrzymania.

No to swietnie, bedzie miał z czego dokładać na szybszą amortyzacje tego sprzetu...

Pozdrawiam! ;)
DEZERTER

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 03:53
  •  

#402 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 16:51

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ja rówznież byłbym za JD.a konkretnie model 6530 w miarę przstępna cena i reszta równiez okey pomysl tez nad valtra;)

#403 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 17:44

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Yacenty@
Widze jednak że nadal masz dylemat z ciągnikiem... jednak NH lub CASE nie taki pewny???
Może jednak byś zrezygnował z 6-cylindrówek i wziął przykład z robertbara@ i kupił jakąś 4 ;)
Nie wiem co np. polecić... Np. jakiegoś NH 6020 czy jakiś JD 6430/6330 lub ewentualnie coś jeszcze mniejszego :)

WOM eco wykorzystywany jest dość rzadko (chociaż nie przecze, że np. w agregacie nie byłoby lepiej pracować właśnie na ECO), a raczej nie tyle co rzadko, jak można się obejść bez niego ;) Jeżeli, weźmy na przykład ciągnik gdy pracuje z agregatem aktywnym i zapotrzebowanie agregatu, to 540 obr/min. Przeważnie jest tak, że takie obroty wałka ciągnik uzyskuje dopiero przy obrotach silnika rzędu 2300-2200 obr./min. Przy pracy z takim zestawem wątpie, że ktoś tak katuje ciągnik i jeździ na takich obrotach... Poprostu dajemy tyle gazu, aby ciągnik mógł spokojnie, bez zbytniego obciążenia pracować, zazwyczaj jest to (w agregacie) od 1700 do 1900 obr... :) Więcej nie widze sensu, a tym bardziej jeśli nie ma się ECO... Przedstawiłem mniejwięcej działanie tego wałka, racja, że economy jest oszczędniejszy i wygodniejszy od zwykłego, ale jeżeli go nie ma to też można sobie dać rade... :)

#404 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:05

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kwestia jest podstawowa - ciągnik musi być 20% mocniejszy od 10245, bo już mam park maszynowy i nie zamierzam go zmieniać w najbliższej 3latce, może nawet i 5latce.
mam nadzieje ze taka 4T 115km powinna spełnić moje oczekiwania, jadnak mimo wszystko wolałbym chyba jednak bardziej 6 słabiutką.
Nie wiem sam kompletnie ile mocy ma tak na prawde moj zetorek, bo wg instrukcji na silniku niby 98km, wg innych danych na wałku 80km a na kołach 75.5km
Pytanie podstawowe ile koni na wałku mają ciągniki typu 115km (4t/6t), jeśli będzie to 100 czy 105km to powinno w zupełności mi styknąć.
Największy problem jaki mam to uprawowo siewny - tu nie da się wolniej jechac, tu nie da się brać węziej - on po prostu musi isc na 3m i przy predkosci minimum 8km na godzine

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#405 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:17

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Twój ZTS ma ok 100km, najbliższe prawdy będzie te 98km... I teraz porównaj go z nowym (byle jakim ciągnikiem) tej samej mocy... ZTS nie ma szans... poprostu nie wykona tej samej pracy co nówka i koniec... Dlatego taki 4/115 km to w zupełności wystarczy, nawet mógłby chodzić z wiekszym pługiem (4 obrotowy lekkiej konstrukcji), a z agregatem w żadnym wypadku nei będzie miał problemów, nie takimi ciapkami ludzie dźwigają 3-metrowe... A ten Twój agregat jest aktywny czy bierny bo nie pamietam??? ;)

#406 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? bierny, ale pusty wazy ponad 2 tony, plus zbiornik na 600l ziarna
też tak sobie dedukujemy ze 115km powinno dać rady nawet gdyby to była forterra

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#407 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @yacenty to pogadaj z kamieniakiem89 i on ci powiem czy frotka tak ma łatwo w jego zestawie a ma podobny do Twojego ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#408 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:33

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Kupic z głową to niezłe wyzwanie.
My mamy za duże maszyny na nasz areał, ale one nie są nowe, nam takie rozwiazanie pasowało, tu wchodzi w grę sprzet nowy...

Ja sugeruje tylko jakie są aspekty takiego zakupu, przeanalizuj, jak bedzie trzeba jeszcze ze 100 razy, to jest potezna kasa...

@Daniel: 98 KM to on moze i ma, ale na "gołym silniku" potem to juz tylko straty straty...

Pozdrawiam, do przyszłego weekendu ;)
DEZERTER

#409 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:38

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Z biernym spokojnie sobie da rade... Skoro ZTS jako-tako chodzi, to i nowszy, silniejszy będzie pracował bez najmniejszych wysiłków...
Także nad tym już nie myśl bo poradzi sobie na 100% ;) Jakbyś się rozejżał, to można naprawde niezłe zestawy spotkać :) np. 1014 z 3m aktywnym czy biernym... i jakoś ludzie robią... :) Teraz pozostaje tylko kwestia wybory... Lepiej wziąść coś ciut słabszego (w Twoim przypadku, bo 125km to nie jest Ci potrzebne), ale z lepszym wyposażeniem i sam po latach się przekonasz że jednak dobrego wyboru dokonałeś :)
Jeżeli by Cię interesowało, to jak już byś był w NH to popytaj o model T6020 :) Ciągniczek niczego sobie, jak zasiądziesz i pojeździsz to odrazu się do niego przekonasz ;) I jeszcze można by się zastanowiś nad jasiem 6430 albo 6330... :)
Yacenty@ a forterre oglądałeś???
majranjd@ przecież napisałem że zts nie ma szans z nowym o tej samej mocy, więc niby ma moc na silniku, ale na koła już tego nie przenosi... więc nie poprawiaj mnie :)

#410 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 19:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? forterre tylko w agromie przez zamkniete drzwi ;) bo koles jak mnie zobaczył i usłyszał ze chce kupić ciągnik to sie zaczał smiać - nie wiem może słabo wyglądałem w sobotę zaraz po 8 rano ;)
nie mniej oferte szczegołowa dostałem
w t6030 siedziałem, casem x125 jeździłem po placyku u dilera, x115 ogladałem w srodku, x110 tylko pobieżnie.
na następny weekend planuję wycieczki do dilera JD i DFa, chcę dokładnie zobaczyć co w trawie piszczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 19:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? To radziłbym Ci oglądnąć dokłądniej zetora 125, ja go oglądałem wczoraj (siedziałem itd...). Nawet ma fajnie w kabinie... przede wszystkim widoczności niektóre zachodnie ciągniki mogą mu pozazdrościć, skrzynia też nie jest najgorsza, bo 3 półbiegi na każdym biegu, reduktor i 4 biegi główne, razem 24/24 (nie jest tak źle)... Udźwig tylniego podnośnika to prawie 6t... Po oglądnieciu byłem nawet pozytywnie zaskoczony, pozycja za kierownicą była bardzo wygodna. Jednym słowem niczego wiecej nie wymagam od zetora... (owszem można polenizować nad wykończeniem itd... ale ja nie jestem aż tak wymagający, tym bardziej za tą cene)... Także Yacenty@ oglądnij zetorka, a już dalej sam uznasz czy się opłaca czy nie... ;) Przynajmniej warto się zastanowić :) NH też niczego sobie ma w środku i ogólną pozycje operatora, ale najbardziej podobało mi się w DF, nie ma wygodniejszego ciągnika (jak na tą chwile dla mnie)... Siedziałem też w Fendzie 309 vario tms i rozczarowałem sie... żadna rewelacja.., dlatego się przekonałęm, że lepiej pojechać samemu oglądnąć niż słuchać opini dzieci, które siedziąły gdzieś u tatusia czy u sąsiada w jakimś lepszym ciągniku ;)

#412 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:50

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

bierny, ale pusty wazy ponad 2 tony, plus zbiornik na 600l ziarna
też tak sobie dedukujemy ze 115km powinno dać rady nawet gdyby to była forterra

Mocowo pewnie da radę, ale zastanów się też nad faktem, że 6T ma inny rozkład masy i praca z długim agregatem z tyłu będzie stabilniejsza. Pozatym gdybanie, że traktor da radę, świadczy, że jesteśmy na granicy potrzebnej mocy, a to w konsekwencji może prowadzić do żyłowania ciągnika, co jest niekorzytne. Pisałeś, że masz ciężkie ziemie, może w przyszłości pojawi się aktywny agregat i bardziej będzie podchodził pod 6 cylindrów.

#413 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2009 - 09:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Na Twoim miejscu Jacku to nie brałbym Fortki. Obejrzyj u @kamienika99 w galerii jak Zetor był dociążany, aby dobrze współpracować z Integrą. ;) Poza tym w takim przedziale mocy to sześć garów to jedyny słuszny wybór. ;) Ja wczoraj oglądałem przedstawicieli serii T6000 i muszę przyznać, że przypadli mi do gustu. :) Ojczulo siedział w T6070 i mówił, że kabina jest bardzo przejrzysta. Według mnie NH oferuje dobre rozwiązania w przystępnej cenie, a poziomem nie zawodności przewyższa Zetora.

#414 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 09:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? "kwestia jest podstawowa - ciągnik musi być 20% mocniejszy od 10245"
Wg mnie nie ważna jest tylko liczba koni ale również moment. W przypadku Case/NH, Zetora wygląda sprawa b. dobrze.
Biorąc pod uwagę jakie masz maszyny to patrzałbym tylko na 6T (no chyba, że chcesz Zetora-wg mnie byłby to dla Ciebie jeden z najlepszych ciągników) ze względu na stabilność przy zawieszonych ciążkich maszynach. Wydaje mi się, że przy areale 30 ha np. na spalanie nie ma co patrzeć- wbrew pozorom nie ma istotnych różnic pomiędy poszczególnymi markami, a nawet pomiędzy silnikami 4T i 6T. Wybierz ciągnik najwygodniejszy do Twojej budowy ciała, z którego dobrze będziesz widział maszyny z tyłu.

#415 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 10:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? U mnie jest 4 cylindrówka bo to ciągnik prawie do wszystkiego, ładowacz, prasa, transport, orka. Gdyby teraz miał zastąpić go jakiś ciągnik to pewnie najmocniejsza 4 cylindrówka JD np 6430. Właśnie ładowacz zadecydował na 4 garami.

Ale jeśli ciągnik ma służyć do ciężkiej pracy w polu: agregaty, pług to najlepsza 6 cylindrówka, tu nie ma się co czarować ;)

Jacek sprawa jest taka, jeśli w przyszłości myślisz o powiększaniu gospodarstwa to 6 garów 120-140 koni, zapas jak najbardziej wskazany.

U nas w gospodarstwie pracuje 1224 to ma około 120 koni i szczerze powiedziawszy nie ma żadnej różnicy w uciągu do Janka 100 koni, o sam silnik nie chodzi ale o przekładnie, dobrym ciągnikiem masz czym "przewajchować" ;)

#416 Share kellrez

kellrez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 12:07

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? http://allegro.pl/it...john_zetor.html

Agrotron M 600 wydawalby by mi sie idealnym rozwiazaniem na twoje ciezkie ziemie, ciagnik wystarczy na dlugie lata ;)

#417 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 15:51

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @yacenty szuka czegos w okolicach 200 tys pln, a nie 300
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#418 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 11:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ja tez mam podobny problem z 120KM ciągnikiem, ale raczej skłaniam się ku Case. możne ktoś mi wytłumaczy różnice miedzy zamkniętym a otwartym układem hydraulicznym w ciągnikach CASE. gdyby ktoś nie wiedział o co mi chodzi daje linka z danymi tech.
http://www.tech-kom....xumxline125.pdf

#419 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 12:06

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? po dzisiejszej wizycie u dilera DFa, kandydatura Zetora raczej odpadła, AgroFarm 430 - 109km jest tylko minimalnie droższy od frotki 125km, za to ma wom eko i podobno duzo mniejsze zuzycie paliwa w sredniej i lekkiej pracy - słyszałem opinie ze ten DFik może wziąść 6l/godzine przy lekkiej robocie.

na pozycję faworyta w tym momencie powoli wychodzi Agrotron K420 - 112/4, cena 50tyś E przy E liczonym po 4zł.
Co ciekawe taki DFik waży już 5.5 tony (łącznie z obciążnikami 1060kg), myśle ze taki brysiu by już sobie w zupełności poradził z moimi maszynkami
zobaczymy co bedzie dalej, czekam na kontr ofertę z NH na T6020Plus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 16:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? 5,5t to chyba nie za wiele. Tym bardziej z obciążnikami. N-ka bez żadnych obciążników waży 5,5t....