Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

1819 odpowiedzi na ten temat

#501 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:06

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke nie pamietam fakture bede mial to napisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Dzisiaj, 18:56
  •  

#502 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 luty 2013 - 09:00

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke jakie domiany z pionieera o dobrej strawności i skrobii polecacie na słabą glebę 4b-6 z odmian średniowczesnych takich do 250 FAO ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#503 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 luty 2013 - 11:58

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke W katalogu jest wszystko, ale mi na słabych glebach najlepiej wypadała H32. Możesz też spróbować T13, ale szału w tamtym roku nie było. P8100 to nowość, w katalogu ma teoretycznie wysoką strawność.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 luty 2013 - 13:22

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke myślałem nad H32, D23 i P8488
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#505 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 luty 2013 - 16:01

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke P8488 widziałem na żywo i jakoś nie jestem przekonany. Kolba opada w dół przy końcowych fazach dojrzewania - niby lepsze oddawanie wody z ziarna, ale też łatwiejsze oderwanie takiej kolby od rośliny i przy bardziej leciwych przystawkach rzędowych czy bezrzędowych dużo kolb pozostaje na polu (obserwowane u znajomego podczas zbioru na kiszonkę). W badaniach PDO (Top Agrar 2/2013) wypadła poniżej wzorca pod względem plonu ogólnego i plonu s.m. kolb. Ja w tym roku nie mam nic z pioneera na kiszonkę. Właśnie poszukałem, i D23 wygląda najlepiej wg. doświadczeń pioneera (http://www.kukurydza...i_doswiadczenia).

#506 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 luty 2013 - 16:44

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke @atomik F58, przede wszystkim, u nas zamówione A98, F58, T13, P8488, reszta to cos z wysokiego FAO ze Smolic. Szkoda ze końca stycznia się nie zdecydowałeś, parę złotych można było zaoszczędzić. Co do H32 to nie wiem czy jest jeszcze dostępna.

Edytowany przez Pawel20, 02 luty 2013 - 16:45.

#507 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 luty 2013 - 17:18

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke jest dostępna i w poniedziałek zamawiam po cenie styczniowej mam zaklepane tylko kwestia wybrać odmianę , @ paweł jakie ceny płaciłeś ?

#508 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 luty 2013 - 17:27

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Po tym rabacie 7% za zapłatę do końca stycznia (ceny brutto)
P8488 488zł,
A98 400zł,
F58 498zł,
T13 459zł

#509 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 luty 2013 - 17:36

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke ja u Bugaja będę brał cena identyczna jak te co podałeś. a tą H32 siałeś ? jak wypadała w stosunku do innch ? ogólnie napisz które z tych odmian miałeś i swoję trzy grosze na ten temat.

#510 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 luty 2013 - 17:59

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Doświadczenia z zachodnimi odmianami mamy dopiero od niedawna, wcześniej tłukliśmy stare "ponoc sprawdzone" polskie odmiany. Z tych odmian narazie jedynie A98 sialiśmy z do tej pory byliśmy z niej zadowoleni, kukurydza nie za wysoka, mocno ulistniona, zazwyczaj miała po jednej kolbie, rosła na różnych stanowiskach, ale nawet na piachu miała w pełni zaziarnione kolby choć sporo mniejsze od tych gdzie rosła na IVb.
Resztę z tych odmian widziałem tylko na polach sąsiadów, także mocno rzeczowe opinie to nie będą. Bardzo podoba mi się odmiana F58, jednak do tej pory cena odstraszała, ma bardzo niepozorna wizualnie małą kolbę, ale jest na niej sporo ziarna. T13 polecił nam sprzedawca zamiast niedostępnej u niego już H32, która miała być siana na piasku, P8488 podzielam zdanie co do odstawania kolb @eMWu, ale nie wiem czy był z tego powodu jakiś problem, u nas ma być na lepszym stanowisku, także mam nadzieje ze dobrze je wykorzysta, ponoc jedna z lepszych na kiszonkę.

Edytowany przez Pawel20, 02 luty 2013 - 18:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 luty 2013 - 18:53

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke mi tam nic nie odstawalo w p8488 bzla holernie wysoka w niektorych miejscach pewnie subito by dogonila nie mialem zadnych pozostalosci na polu zadnych kolb ani nic w tym stylu wazylem kolbe i miala najwieksza pozniej lg 3252 a najslabsza kolbe miala p8100

#512 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 luty 2013 - 20:35

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Kolego Atomik H32 siałem w 2012 roku. To jest dolna półka PR. Kolba nie jest za duża ale QQ jest równa na całym polu.
Na Piach się nadaję. Nie będzie za wysoka. Szybko startuję. Płaciłem około 380zł z vat z mesurolem.

Edytowany przez tespis17, 03 luty 2013 - 20:36.

#513 Share Mikesz1404

Mikesz1404

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja(maszyny rolnicze i motocykle)

Napisany 03 luty 2013 - 21:28

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Witam :) W tym roku mam zamiar wziąć kukurydzę z KWS-u. Jaką odmianę mi polecacie na ziemię gdzie przeważa klasa 3b i 4a ? .

#514 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:00

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke z kws polecił bym Tourana

#515 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 luty 2013 - 12:21

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Ułan nizła odmiana ale nie doradzam siac za gesto bo na lepszej ziemi potrafi sie krzyc. Co do wymagan glebowych to sam na probe siałem na dobrej ziemi oraz na słabszej i jednak na słabszej ziemi (v) nie zdała egzaminu nie za bardzo znosi brak wody. Za to na lepszej ziemi to plon jest naprawde imponujacy (była siana chyba na 95tys) i to było za gesto poniewaz ona ku mojemu zdziwieniu potrafi sie krzyc i gdy ciałem ja sieczkarnia PZ + zetor 7245 to ledwo szeło bardzo twarda tym samym mała stawność ale masy mysle ze o 30-40% wiecej niz np z Rakty która ale polecam raczej aby nie siac jej samej tylko np 1/4 z odmiana o dobrej stawnosci

A czy ktoś miał doświadczenie z Opoką?

#516 Share djlolo921

djlolo921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 luty 2013 - 13:51

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke siał ktoś kukurydzę Humexx. Chciał bym zasięgnąć opinii na jej temat. Na jakie stanowiska się nadaje i jak z plonowaniem

#517 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:48

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Opoka siałem kilka razy bodajże 3 lata, dla mnie nie ma lepszej polskiej odmiany ale nei sieje polskich ze względu na to że gorzej są porażone głownią. ale z czystym sumieniem nie zawiodła mnie i całkiem dobrze znosi niedobory wody. Ja zakupiłem z pioneera P8488 i H32. co do Humexxa nie widzialem jej wcześniej sprawdzona kukurydza u mnie przez 3 lata to Coxximo tylko FAO trochę niższe od Humexxa.

Edytowany przez atomik, 04 luty 2013 - 17:54.

#518 Share daszbur12

daszbur12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:05

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke Jaką odmianę polecacie na 5 klasę ziemii??? Może jakaś z pionera???

#519 Share tedi2

tedi2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 luty 2013 - 20:56

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke sialiscie moze francuska kukurydze CRISPI.jesli tak to prosze o opinie
ZETOR 7245 -głowny ciagnik
MF-255-jego niezastapiony pomocnik
C-330M- lekkie prace
idealnie się uzupełniają:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:15

Jak uprawiać kukurydze na kiszonke

Jaką odmianę polecacie na 5 klasę ziemii??? Może jakaś z pionera???

zależy ile kasy chcesz przeznaczyc prz siewie 90 tys ziaren poslką odmianę kupisz po 140 zł za 50 tys, a za zagraniczne np z KWS 50 tys kosztuje nawet blisko 400 zł. Z polskich sprawdzonych na piach polecam Opokę z zagranicznych jak napisałem Coxximo jest sprawdzona