Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie zapala C-360

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Myszor

Myszor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 13:26

Nie zapala C-360 Witam. Mam problem z odpalaniem Ursusa C-360. Podczas nawożenia wapna na pole zaciął się elektromagnes, pomogło uderzenie młotkiem, ale zanim się zorientowałem że rozrusznik działa mineło z 5 minut (wiecie jak to jest przy rozwożeniu nawozu, chodzi cyklop, inny ciągnik i jeszcze rozrzutka do tego). Po tym przypadku ciągnik jeszcze na polu parę razy zapalił, ale gdy przyszło do powrotu do domu to ciągnik nie dał znaku życia. Akumulator ma ze 2 miesiące bo przed żniwami był kupiony nowy. Zawiozłem rozrusznik do elektryka, który podłączyl rozrusznik do prostownika i włączył go na rozruch i u niego zaczął chodzić aż gwiza, to rozradowany jadę do domu żeby sprawdzić czy działa i tu kicha. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki naduszając guzik rozruchowy zapalają się kontrolki, ale bez żadnego znaku. Na zwarcie też nie odpala, zwierająć delikatnie iskrzy ale nic więcej. Dodatkowo kupiłem nowy elektromagnes ale nie mam pewności że go dobrze założyłem, więc jak by ktoś miał zdjęcie dobrze zamontowanego fajnie by było jak by go ktoś pokazał. Czy ma jakieś znaczenie jak go zamontuje? Proszę o szybką pomoc bo jeszcze nie mam zasianego rzepaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie zapala C-360 Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 wrzesień 2014 - 13:38

Nie zapala C-360 Oczywiście, że ma znaczenie jak go zamontujesz. Ale nie tam jest problem. Należy rozebrać cały rozrusznik, sprawdzić stan komutatora i szczotek, oraz przetestować uzwojenia i szczotkotrzymacz pod kątem zwarć międzyzwojowych i do masy. Przy tak długiej pracy rozrusznika na pewno powstały szkody. Jeżeli doprowadzisz to wszystko do porządku, to jeszcze wymień łożyska i będzie działać. I zmień tego elektryka, który poprzez podłączenie do prostownika ocenia stan rozrusznika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 13:41

Nie zapala C-360 Ja sprawdziłbym przewody od akumulatora awentualnie wyjął i wyczyścił albo wymienił klemy. Najprawdopodobniej nie dochodzi pełne napięcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 wrzesień 2014 - 13:43

Nie zapala C-360 To jest oczywiste i powinno być zrobione na samym początku.