coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1010
14 godzin temu, Agrest napisał:

Nie - ulga w podatku z tytułu de minimis należna jest w przypadku zakupu 1ha lub więcej dla gospodarstwa mieszczącego się w przedziale 11-300ha.

Przy zakupie 0,99ha płacisz 2%, przy 1,00ha masz zwolnienie.

Dobra a jak teraz będę kupował znowu tylko już 1,07 to już mogę sobie to odpisać z de minimis, tak? Bede miał po zakupie więcej niż 11ha.Tylko czy to trzeba zasowac po zakupie do US i pisać o zwrot czy sami jakiś papier przyślą ? A tak w ogóle to ten zwrot pcc to był zawsze czy jakoś nie dawno wprowadzili że można z de minimis odpisywać ? Bo w 2015 też kupowałem troszkę ziemi i kurcze nie wiedziałem nawet że można to odpisać .

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Nie ma żadnych zwrotów. Jest tylko ulga. Kiedyś była normalna ulga z urzędu dawana rolnikom przy zakupie, teraz jest to traktowane jako pomoc de minimis.

Wszystko od razu jest załatwiane u notariusza - jeśli należny jest podatek to płacisz przy akcie.

Jeśli zakupisz 1,07 to jesteś zwolniony z podatku, ale tylko pod warunkiem, że po zakupie osiągniesz wielkość gospodarstwa 11ha i nie przekroczysz 300ha.

Us Cię wezwie  celem przedłożenia uzyskanych pomocy de minimis w ostatnich 3 latach i jeśli nie przekroczyłeś 15tys euro to wystawi Ci swoje zaświadczenie de minimis na równowartość 2% sumy z aktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
Dnia 22.02.2018 o 07:22, Agrest napisał:

Nie - ulga w podatku z tytułu de minimis należna jest w przypadku zakupu 1ha lub więcej dla gospodarstwa mieszczącego się w przedziale 11-300ha.

Przy zakupie 0,99ha płacisz 2%, przy 1,00ha masz zwolnienie.

Tylko jest też taki myk, że może to być 1 ha przeliczeniowy i już jest ulga. Sprawdzone w praktyce:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

No i o mnie też sobie skarbowy przypomniał. Dzisiaj przyszło pismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Taaaa, 15 tys raczej jeszcze nie przekroczone więc chyba podatku nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Ale nie dość że kasę wydałeś to jeszcze po prośbie trzeba chodzić i się tłumaczyć. A wiosną jeszcze i robić na tym:D

Ja to bym już mógł co roku hektar sprzedać po cenie warszawskiej. Wymagający nie jestem to może do emerytury by starczyło. Ostatnie ceny jakie znam z końca lat 90-tych to 1 mln $/ha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Podpowie ktoś jaki jest aktualnie koszt kredytu na ziemię?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Wystarczy zadzwonić do banku. Nie każdy bank chce jako zabezpieczenie hipoteczne tą nabywaną ziemie. Ja poręczyłem kredyt na zakup ziemi w Banku Społdzielczym, to osoba biorąca powiedziała ze oprocentowanie wynosi około 7,5% i koszty załatwienia kredytu. Są tańsze kredyty na zakup ziemii w BS ale procedura trwa trochę czasu. A wiadomo jak z zakupem ziemii, trzeba szybko. Oczywiście była umowa przedwstępna bo szkoda kosztów sobie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

To przy cenie przykładowej 40000 zł przy takim procencie dochód roczny z tego hektara najczęściej nie pokryje kosztów odsetek nie mówiąc o spłacie kapitału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@Agrest : Tak, masz racje. Na tym polu ma rosnąc marchew pietruszka lub kukurydza. Po prostu aby to spłacić w rozsądnym terminie ( tu jest 5 lat) trzeba zyski przeznaczyć z innych już posiadanych "hektarów". Na zbożu trudno mówić o zysku ale jak jest dość dobry rok, to zyskiem z uprawy warzyw można spłacać. Warunek oczywiście taki, ze masz wszystkie maszyny do uprawy, przechowania i pakowania warzyw. Jak ktoś słabo stoi finansowo, to porywanie się na ziemie z kredytu to strzał samemu sobie w kolano. Banki tez nie chca chętnie udzielac takich kredytów ( ustawa o obrocie ziemii ) i zmiany w prawie dotyczących komorników ( nie moga teraz zajmować rolnikowi wszystkiego ). Mam znajomych co się denerwują, ze kredytu dostac nie mogą... 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, Marl napisał:

Wystarczy zadzwonić do banku. Nie każdy bank chce jako zabezpieczenie hipoteczne tą nabywaną ziemie. Ja poręczyłem kredyt na zakup ziemi w Banku Społdzielczym, to osoba biorąca powiedziała ze oprocentowanie wynosi około 7,5% i koszty załatwienia kredytu. Są tańsze kredyty na zakup ziemii w BS ale procedura trwa trochę czasu. A wiadomo jak z zakupem ziemii, trzeba szybko. Oczywiście była umowa przedwstępna bo szkoda kosztów sobie robić.

sam % taki wysoki czy RRSO? myslałem ze kredyty na ziemie sa tańsze


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ten podany procent to faktyczne oprocentowanie roczne. Ten kredyt to był zwykły rolniczy, potrzeba było np: faktury za zakup nawozu pokazać. Na szybko nic innego nie było. Można dostać na zakup ziemii ale procedura troche trwa. W tym wypadku nie można było czekać. Bank zamiast ziemii w hipotece woli poreczyciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale ja wolałbym hipoteke zastawic niz komuś problem zrobic oczywiście w razie niepowodzenia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Zakładając hipotetycznie ze zapłacił te 40 tys/ha to  bedzie ponad 7,5 tys odsetek plus prowizja wypełnienie wnoisku.... uffff.   Bank to jednak umie zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku w BGŻBNP były kredyty 2%, bez prowizji. To chyba był najtańszy bank, teraz już jest sporo drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz w BGŻ ten preferencyjny ARiMR to jet chyb coś prawie 4 % z wiborem. Gdzieś słyszałem że jeden BS za 3% chce dawać. Ale oczywiście prowizja od kwoty na pewno z 1% minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Kwota kredytu 1000000+, odsetki 3,8%, brak innych opłat jedynie ubezpieczenie na życie na rok w kwocie 900pln, 0,5% za wcześniejszą spłatę, nie preferencyjny. BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
12 godzin temu, damianzbr napisał:

Teraz w BGŻ ten preferencyjny ARiMR to jet chyb coś prawie 4 % z wiborem. Gdzieś słyszałem że jeden BS za 3% chce dawać. Ale oczywiście prowizja od kwoty na pewno z 1% minimum.

U mnie w bs jest na ziemię 3%+wibor3m, prowizja 1,5%, udział własny 20%(to akurat proste do ogarnięcia jedynie za notariusza wiecej trzeba będzie zapłacić i można mieć 0%) u mnie ogarniają go w góra tydzień, zabezpieczenie to hipoteka na kupowanej ziemi, jak dla mnie to lepszej opcji na szybko to nie ma

12 godzin temu, damianzbr napisał:

 

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
4 godziny temu, jacek1296 napisał:

Kwota kredytu 1000000+, odsetki 3,8%, brak innych opłat jedynie ubezpieczenie na życie na rok w kwocie 900pln, 0,5% za wcześniejszą spłatę, nie preferencyjny. BGŻ

takie warunki mozna zaakceptować


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
11 godzin temu, jacek1296 napisał:

Kwota kredytu 1000000+, odsetki 3,8%, brak innych opłat jedynie ubezpieczenie na życie na rok w kwocie 900pln, 0,5% za wcześniejszą spłatę, nie preferencyjny. BGŻ

Potrzebowałes dodatkowego zabezpieczenia ( poza kupowaną ziemią) ?

jak nazywa sie ta linia kredytowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Agro Progres. Dodatkowe zabezpieczenie było konieczne, bo zapłaciłem cenę gus x 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj