Skocz do zawartości

Zdjęcie

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!!

58 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 15:26

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Panowie.

Problem:

Akumulator naładowany do ok. 12.5V (2 letni), rozrusznik po regeneracji, nowa instalacja, a skurczybyk nie chce zapalić!
Podładuje go 10 minut odpali z odpężnika, ale z problemami. Naładuje go przez 8 godzin, pokazuje prawie 14V odpala bez problemu ok. 10-15 razy, potem kilka razy z odprężnika a potem gleba... W ogóle nie pali... Doprowadza mnie do szewskiej pasji!

Jakieś pomysły co do przyczyny? Podejrzewam akumulator, ale i tak nie mam kasy na nowy. Co myślicie o zakupie akumulatora o większej pojemności? Jakieś 160Ah.

Proszę o jak najszybszą pomoc! Coś czuję, że zostanę na polu.... :( :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Dzisiaj, 08:30
  •  

#2 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 15:52

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! masz wogole ladowanie?? Moze byc ze aku u mnie jeszcze na gwarancji byl i siadl ale nie uznali bo powiedzieli ze aku rozladowany i opad masy czynnej :mellow: a jak bym dal naladowany to powiedzieli by ze dobry bo naladowany :)

#3 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 16:02

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Przeczyść wszystkie klemy i kołki akumulatorów + połączenie z rozrusznikiem masa itp. U mnie to pomogło po jakimś czasie zbiera sie taki biały nalot i słabo prąd przewodzi :D
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#4 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 16:11

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Czyściłem, ładowałem i nic... Przeczyszczę jeszcze raz i spróbuję. Dam znać jak chodzi (i czy w ogóle chodzi) Może zrobię film jak pali i pokażę.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2013 - 17:04

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Po pierwsze sprawdź jakie masz ładowanie! Dopiero potem możemy coś pomóc, być może aleternator padł.

#6 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 17:40

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Mam prądnicę. Ładowanie jest bo jak już zapali to po podłączeniu miernika do akumulatora napięcie powoli wzrasta. Rewelacji nie ma, ale napięcie rośnie. Jak na razie szlifuję i czyszczę styki na rozruszniku a akumulatorze. Zobaczymy co się stanie jak spróbuję go odpalić, ale przeczuwam, że nic to nie da :(

#7 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 17:41

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Nagraj jak Ci zapala!

#8 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 sierpień 2013 - 18:13

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Najszybciej słabe ładowanie, częste odpalanie i aku nie wyrabiają

#9 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 18:33

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Filmy nagrane, pomiary zrobione... Zmontuje na szybko film i wstawię.

No i kurcze....!!! Za chwile ma być kombajn a ja odpalam ledwo co z odprężnika!! MASACRA!!!

#10 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:01

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! kolego a jakie ty wogółe masz te akumulatory jak mówisz że chcesz wsadzić większe po 160 Ah, przecież takie to minimum w w c330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 06:35

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Na filmie jest zdjęcie akumulatora ale już teraz powiem 12V 140Ah. Może troszkę mało ale tak jak mówię przy naładowanym do pełna przez prostownik pali ok. 20-30 razy na pierwszym tłoku... Później to różnie...

#12 Share mateuniu

mateuniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 07:26

Mam prądnicę. Ładowanie jest bo jak już zapali to po podłączeniu miernika do akumulatora napięcie powoli wzrasta. Rewelacji nie ma, ale napięcie rośnie. Jak na razie szlifuję i czyszczę styki na rozruszniku a akumulatorze. Zobaczymy co się stanie jak spróbuję go odpalić, ale przeczuwam, że nic to nie da :(

problem tkwi w tym ze nie ma ładowania to ze napiecie rosnie nie znaczy ze ma dobre ładowanie ma miec minimum 13 V do 14.4 wtedy ładowanie jest ok.
wymien prądnice na alternator np. z poloneza lub golfa II małe przerobki i zamontowany. szlifowanie stykow ci nic nie da jak juz sa czyste po prostu pradnic słabiutko ładuje nawet nie zdazy uzupełnic akumulatorow przed ponownym odpaleniem

#13 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 10:27

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Wirnik rozrusznika może być zły...

#14 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 10:46

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Panowie jest film. I chyba trzeba będzie kupić alternator... :(

Edytowany przez Maniek1Excalibur, 03 sierpień 2013 - 10:47.

#15 Share kamil3214

kamil3214

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 10:58

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Witam kolego. Mam dokładnie takiego samego zetora 25 tylko, że z silnikiem od c 325 i nie potrzeba ci akumulatora 160 Ah. Ja mam akumulator 12V 100 Ah i całkowicie mi wystarcza a ciągnik często u mnie w gospodarstwie pracuje więc często jest odpalany. Mam właśnie założony alternator który kupiłem na allegro za ponad 200 zł i bez problemu jeżdżę cały rok bez ładowania prostownikiem. W zimę bez problemu też odpali. Więc kolego alternator akumulator 100 Ah i niech zetorek targa w pole :) Życzę dużych plonów !

Edytowany przez kamil3214, 03 sierpień 2013 - 10:59.

#16 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 11:03

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Tak jak napisał @mateuniu "problem tkwi w tym ze nie ma ładowania to ze napięcie rośnie nie znaczy ze ma dobre ładowanie ma mieć minimum 13 V do 14.4 wtedy ładowanie jest ok."
a może problem tkwi w regulatorze napięcia ? sprawdź napięcie bezpośrednio przy prądnicy.

#17 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 11:43

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Regulator wymieniony na nowy produkcji polskiej. A jeszcze takie pytanko. Z tego co gdzieś słyszałem do alternatora już nie trzeba podpinać regulatora bo on ma go w sobie. Jest to prawda? A czy w tym alternatorze jest schemat podłączania?
http://www.farmexper...produkt677.aspx

#18 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 11:47

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Najprostszy sposób na sprawdzenie ładowania to; po odpaleniu i ustawieniu średnich obrotów włączyc wszystkie światła i zdjąć kleme z aku, swiatła powinny się trochę rozjaśnic ( przy dobrym ładowaniu) potem można spróbować dodawać gazu i ujmować natężenie światła powinno się zmieniać.
Druga sprawa to albo aku stracił pojemność albo rozrusznik ma wadę bo przy odpalaniu napięcie nie powinno tak mocno spadać.

#19 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 11:57

PILNE!!! Żniwa na polu a traktor nie chce odpalić! POMOCY!!! Kolego dobrze Ci radze sprawdz rozrusznik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 11:58

Regulator wymieniony na nowy produkcji polskiej. A jeszcze takie pytanko. Z tego co gdzieś słyszałem do alternatora już nie trzeba podpinać regulatora bo on ma go w sobie. Jest to prawda? A czy w tym alternatorze jest schemat podłączania?
http://www.farmexper...produkt677.aspx

Alternator z linku ma wbudowany regulator ( prostokątna kostka po prawej), podłączanie jest proste bo wyjście prądowe z alternatora ( grube) podpinasz do rozrusznika a kabel od kontrolki ładowania podpinasz do szczotek- warunek kontrolka jest podłączona do + a minus niejako łapie przez alternator.
Na alegro są dużo tańsze a i w pobliskim sklepie pewnie też .