Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5140 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:02

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać afalon mozna kupic albo linurex ( bardziej dostepny) a comand to juz bez problemów. np. dakol, procam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 18:16
  •  

#1242 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:59

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać linurex mam, już pryskałem. A afalonu w okolicy nie mogłem znaleźć, więc w czwartek wycieczka do Łukowa, bo jeszcze jutro będę siał łubin i chciał bym spróbować mieszanki o której mowa.

#1243 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 01 maj 2013 - 06:08

Panowie mam problemik może ktos mi podpowie. Pryskałem łuybin żółty linurex 1,25l/ha + command 0,15l/ha Dzis mija 1,5 tyfdonai od oprysku i przyjech do mnie własciciel sasiedniej działkii ze mu popaliło maliny ( dzis zaczeły sie przebarwiac zapewne od comanda) ale o dziwo az 3 rzadki czuli jakies 4-5 m w gład jego dziłki. Pryskałem jaknajnizej sie dało i wiatru jakiegos wielkiego nie było. Czyli to co zniosło to jakies małe ilosci cieczy. Czy te maliny całkiem dobije czy tylko sie przebarwia chwilowo i dadza sobie rade. Pamietem z jesieni gdzie w rzepaku zboże i chwasty opryskane mtazanexem i comandem zbielały ale nie uschły.

Ja pryskałem afalon 1l + command 0.1l, troszkę wiało i moje następne pole pszenżyta dzieli droga czy od oprysku do pszenżyta jakieś 7 - 8 metrów i gdzieniegdzie pszenżyto się odbarwiło, ale po 3 - 4 dniach wróciło do normy. Także całkiem możliwe że mu przebarwiło od commanda ale powinno minąć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#1244 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 maj 2013 - 08:07

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać afalon i linurex to jest to samo :)

#1245 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 maj 2013 - 11:59

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Z tego co się dowiedziałem u sprzedawcy to już afalonu nie ma teraz wszedł na jego miejsce NUFLON 450 SC tyle, że jest w 1 klasie toksyczności i żeby go kupić 3ba okazać zaświadczenie o odbytym kursie chemicznym cena 255zł za 5l ja w poniedziałek pryskałem po siewie bezpośrednio na wąskolistnym zobaczymy co jest warty :)

#1246 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 maj 2013 - 18:34

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać malina w zależności od tego ile dostała tego comandu potrafi dość mocno zżułknąć ale powinno iej odejść i w plonie nie powinno być różnicy ,

#1247 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 maj 2013 - 18:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dwa lata temu sąsiadowi przez polną drogę trochę pszenice odbarwił comand ale nic nie zauważył bo szybko doszła do siebie, nie było różnicy w wygladzie zboża to penie malinom też przejdzie.
Afalon kupiłem bez problemu w Lublinie... chyba na wrońskiej, zaraz obok krusu. Trzeba mieć oczywiście zaświadczenie ale nie wnikali do kogo należy to zaświadczenie tj pokazałem zaświadczenie ale dowodu już nie chcieli

#1248 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 01 maj 2013 - 22:01

linurex mam, już pryskałem. A afalonu w okolicy nie mogłem znaleźć, więc w czwartek wycieczka do Łukowa, bo jeszcze jutro będę siał łubin i chciał bym spróbować mieszanki o której mowa.

W Łukowie na żelechowskiej kupisz bez problemu 55zł 1litr

#1249 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 02 maj 2013 - 12:53

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Do ile dni po siewie mozna stosowac afalon? dzisiaj posiałem facelie i jak konczyłem to juz zaczeło padac.( wiem ze to temat o łubienie ale w faceli to na pewno nikt by mi nie odpowiedział) Jutro ma spasc u mnie ponad 30 l/m2 wody wiec nie wiem kiedy to opryskam...

#1250 Share trys

trys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 maj 2013 - 16:59

Na pewno wyjdzie tylko nie wapnuj i dobrze zaprawić ziarno i dodać nitragine a plonu to pozazdroszczą ci sąsiedzi .

dlaczego nie wapnowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 02 maj 2013 - 19:48

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać łubin źle znosi świeżo wapnowane pole,w publikacjach na temat uprawy łubinu też o tym było napisane.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#1252 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 03 maj 2013 - 08:24

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam Panowie, udzieliłby ktoś konkretnej odpowiedzi jaki można zastosować herbicyd na dwuliścienne powschodowo w łubinie żółtym odmiana Mister, zdaje sobie sprawę że środek nie będzie miał takiego spektrum zwlaczania jak ten przedwschodowy ale coś dać trzeba, niestety po siewie opady nie pozwoliły wejść z afalonem :mellow:

#1253 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 03 maj 2013 - 08:59

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać legato 500 sc 0,2l/ha w fazie 5-7 liści albo metron 700 sc 2 litry na ha w fazie 2 liści (lub środek zawierający metamitron)
Tylko to wszystko nie ma rejestracji w łubinie...

#1254 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 03 maj 2013 - 12:30

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Panowie, a jeśli oprysk afalon+senkor był wykonywany na suchą glebę to mogę spodziewać się że oprysk nie podziała?

KS Falubaz

#1255 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 maj 2013 - 15:28

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ksiązkowo nie powinno sie pryskać przedwschodowo na sucho glebę bo środek powinien się "Chwycić" gleby inaczej może wiatr przenieść glebe i spowoduje to nasilenie środka w danym miejscu i poparzenie roslin, nie wspominając o obniżeniu działania, ale jak np deszczyk lekki popada na zastosowany oprysk na suchą glebe wtedy juz jest ok.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1256 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 03 maj 2013 - 15:58

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Trafił się tydzien bez deszczu i akurat wtedy pryskaliśmy. Czyli wychodzi na to że będzie kiepsko :(

KS Falubaz

#1257 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:38

Do ile dni po siewie mozna stosowac afalon? dzisiaj posiałem facelie i jak konczyłem to juz zaczeło padac.( wiem ze to temat o łubienie ale w faceli to na pewno nikt by mi nie odpowiedział) Jutro ma spasc u mnie ponad 30 l/m2 wody wiec nie wiem kiedy to opryskam...

Nie radzę pryskac faceli.Ja w tamtym roku zasiałem na poplon facelie,oprykałem afalonem 1l/ ha facelia wzeszła zrbiła się czerwona i taka uz została do jesieni.

#1258 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 maj 2013 - 14:09

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać będzie dobrze środek zadziała w takim stopniu jaki mu zapewniłes agrotechniką.

Jak tam Łubiny na wierzchu? Opóźniony termin siewu wiąze sie z gorszą zdrowotnością Łubinu spodziewajmy się nasilenia antraknozy.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1259 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 05 maj 2013 - 09:30

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Na wierzchu.I to dosłownie, bo po siewie deszcz sporo wymył z ziemi.Ale jest wilgotno,więc kiełkuje ładnie.Większośc ma ok 2 cm wysokości .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share lukanio89

lukanio89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 maj 2013 - 15:48

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać proszę o w miarę szybką odpowiedź;/ chodzi o to czy we wniosku o dopłaty bezpośrednie jeśli uwzględnie rośliny strączkowe albo motylkowe w plonie głównym to mogę je przyorać na poplon... nie korzystam z programu RS...stanowisko to ugór... i i chciałbym tam wprowadzić deko masy organicznej...a podobno do roslin motylkowych są wyższe dopłaty niż do zbóż i chodzi tylko o to;p plon główny - muszę to skosić na zboże czy moge z niego poplon zrobic;>??