Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5150 odpowiedzi na ten temat

#661 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 kwiecień 2012 - 18:58

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać no a mi sie zdarzyło 2 lata temu :( zasiałem w mokra zimie opryskałem zaraz linurexem i pózniej było kilka dni ulew i łubin skiełkował moze 1 roslina ma m2 dlatego troche cykam sie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 11:36
  •  

#662 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:50

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Na internetowej stronie Linurex-u czytałem, że należy stosować go na wilgotną ziemie, ale teą aby nie była zbyt mokra. Po oprysku nie szkodzą mu lekkie deszczyki, ale ulewy, to go wypłukują głębiej i uszkadza on łubin. Tak na onecie patrzę pogodę dla biłgoraja hmm.... i chyba jednak we wtorek nakażę jechać Linurexem.

#663 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 09:58

ogar118 a jaki to łubin siałeś?
krokusy nie zakwitły bo pewnie przemarzły :unsure: hiacyntów też nie widać, nawet trawnik w ogrodzie nierówno zaczyna się zielenić
wczoraj posiałem PK a łubin siać będę po świętach. Afalon i comand też czekają w magazynku. Przy mokrej i zimnej pogodzie herbicydy uszkadzaja łubin i dlatego wole poczekać.
Coraz gorzej ze ŚOR na łubin teraz prawie nic nie jest zarejestrowane, teraz nawet żeby kupić afalon trzeba mieć ten durny papierek . W linurexe jest ta sama substancja aktywna ale nie wymagają świstka, co za kraj co za "mądrzy" ludzie tworzą te przepisy

Żółty mister.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:52

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać No właśnie żółty. Ja sieje wąskolistny baron a comand daje wycisk wąskolistnym. Na żółty i biały był kiedyś zarejestrowany ale obecnie już nie jest. Gdybym pryskał samym afalonem to już byłby posiany. Podobno afalon może uszkodzić łubin na zakładkach, bardzo lekkiej glebie no i po deszczach.
Jakiś czas temu zasiałem wcześnie a później było zimno i deszcz, uszkodzenia herbicudowe były znacznie większe niż jak się pomyliłem i dałem 0.25l comandu. Te uszkodzenia miały wpływ na plon bo wyszło tylko 1.5t/ha ale pole nie było zachwaszczone. Kolejny kłopot to nierównomierne dojrzewanie po takich uszkodzenich

#665 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja zasiałem w czwartek ale dzis się doszła mi nowa dzierżawa posieje na niej równiez Łubin Żółty mam plan na wtorek i chciałbym opryskać tego czwartkowego i tego co zasieje w ten wtorek, Linurexem to będzie 5 dzień po zasiewie ale zimno więc chyba nic mu nie będzie, a czym pryskacie przeciw jednoliściennym?? Doszły mnie słuchy że można Fusilade opryskać podobno nie ma rejestracji ale można.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#666 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:24

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać na jednoliscienne to jest sporo oprysków, fusilade napewno moze byc ale sa inne juz nie pamietam tej grupy substancji aktywnej. perenalem , i leopardem chyab pryskałem w ubiegłym roku ale jesli to ma byc na perz to raczej szkoda kasy.

Edytowany przez bialy2005, 07 kwiecień 2012 - 21:24.

#667 Share lukasz612

lukasz612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:27

ja zasiałem w czwartek ale dzis się doszła mi nowa dzierżawa posieje na niej równiez Łubin Żółty mam plan na wtorek i chciałbym opryskać tego czwartkowego i tego co zasieje w ten wtorek, Linurexem to będzie 5 dzień po zasiewie ale zimno więc chyba nic mu nie będzie, a czym pryskacie przeciw jednoliściennym?? Doszły mnie słuchy że można Fusilade opryskać podobno nie ma rejestracji ale można.

Ja pryskam na 5 dzień po siewie i nic się nie dzieje więc się niemartw wszystko jest w porządku,w tamtym roku na 5 dzień miałem łubin już na wierzchu i nic nie zaszkodziło mu.Na jednoliścienne pryskałem Agilem też niema rejestracji ale cenowo wychodzi taniej od Fusilade,w tym roku spróbuje jakimś innym środkiem.

#668 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:34

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać aha no przedewszystkim chwastnica jednostronna, perz i owies głuchy. Pryskałem rzepak w zeszłym roku Agilem i Fusilade bo mało Agilu mieli a dwa lata temu Gramanem, to pójdzie na 99% Agil jeszcze sprawdze cenowo jak to wypada.

To jest tylko moje przypuszczenie jak Bozia da to zasieje reszte we wtorek i opryskam całość.

Edytowany przez proxy8441, 07 kwiecień 2012 - 21:35.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#669 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:53

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać jednoliscienne pryska sie jak łubin ma jak dobrze pamietam 3-4 liscie. juz teraz przypomniałem sobie ta grupa sub aktywnych to gramicydy

#670 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a dokladniej jakim srodkiem :D
juz znalazłem:
http://rolnictwo.re....206813f7fc0.pdf

Edytowany przez janczar810, 08 kwiecień 2012 - 14:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:17

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj zasiałem 5 ha łubinu :) i poszedł oprysk na chwasty na ziemię

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#672 Share prezes11

prezes11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 18:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Chyba posialem troche za gleboko tak na okolo 5 cm, (REGENT) powschodzi ???

#673 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:10

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać trochę pózniej ale powinien. też w tym roku trochę głębiej jakoś mi poszło i efekt taki że kiełkuje od tygodnia a na wierzchu go nie widać. Ciepło się zrobił to powinien chyba ciągnąć do góry. A i jak się pryska doglebowo to powinni się o ten 1cm głębiej dać, czyli nie 2-3 a 3-4 cm

#674 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:19

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja wąskolistny posiałem 22marca czyli już równo 3 tygodnie będzie, wczoraj oglądałem i jeszcze na wierzchu żadnego nie widać ale korzonek ma już przeważnie ok 5cm. Jęczmień posiany na tym samym polu, w ten sam dzień, już prawie wszystkie rządki na wierzchu są.
Ale co do Łubinu to posadzony na próbę w domu w doniczce wszedł dopiero po ok 12-14 dniach (ok 20st cały czas, zboże potrzebuje jakieś 3 dni), a korzonki miał już w 2-3 dzień. Pierwszy raz posiałem łubin, ale jestem dobrej myśli.

#675 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:23

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać dzis patrzyłem owies siany 18 jeszcze nie wylazł, łubin posiany 5.04 ma kiłek około 5mm, a tak wogóle łubin potrzebuje wiecej czasu zeby wyskoczyc :) Jak bedzie cieplej zimia sie ogrzeje to wszystko nabierze tempa.

#676 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 20:30

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja swój łubin posiałem 5 kwietnia, 7 kwietnia opryskałem Linurexem. Po oprysku za jakieś 5 godzin spadł deszcz, ale raczej zadziałał. Jak jest chłodno, to łubin się ukorzenia, natomiast gdy słońce przygrzeje, to w tedy idzie w górę.

#677 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 13:53

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać pryskał ktoś z Was po wschodach łubin jak tak to jakim środkiem czyzby czyms z tych herbicydów >>> http://rolnictwo.re....206813f7fc0.pdf

#678 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jak Wasze łubiny ? Na wierzchu już ?;)

#679 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:00

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a ja mam pytanie z innej beczki, czy jeżeli jutro 15 kwietnia wsiałbym łubin, czy moge liczyć jeszcze na jakiś taki średni plon czy dać sobie spokój ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 13:54

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja siałem 22 marca i jak dotąd siedzi w ziemi ma kiełek tak 3mm. zaczynam się trochę martwić że z mojej uprawy nic nie będzie