Skocz do zawartości

Ciężko kręci rozrusznik c-328

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2011 - 12:43

Ciężko kręci rozrusznik c-328 instalacja stara

akumulator jeden nowy
mam świece żarowe
rozrusznik jest na 2 śrubach
odpalam na 6 biegu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciężko kręci rozrusznik c-328 Dzisiaj, 23:26
  •  

#22 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:04

Ciężko kręci rozrusznik c-328 A ja Ci powiem tak ...... rozrusznik w C -328 R5 ma tylko 1,5 KW i jest to zdecydowanie za mało jak na ten silnik , obecnie jest zimno i olej w silniku stawia bardzo duże opory , ja na Twoim miejscu sprawdził bym jeszcze raz te rozruszniki gdyż szczotki , komutator i tulejki to nie wszystko , pozostają jeszcze cewki stojanu , wystarczy że jedna z nich padła a bywa tak bardzo często . Owszem rozrusznik będzie kręcił na trzech ale zdecydowanie za wolno aby silnik odpalił. Niestety ale silnik diesla to taka konstrukcja która potrzebuje uderzenia przy rozruchu w benzyniaku wystarczy aby tłoki się przewaliły i zaskoczy a tu niestety..... Jak najbardziej polecam także sprawdzenie wszystkich połączeń elektrycznych. Ja u siebie problem odpalania zimnego silnika rozwiązałem w ten sposób że mam tylko jeden aku 74AH 12 V , na kablach dokładam drugi też 12 V i w zimie spoko pali nawet gdy jest garażowany pod chmurką , potem jak się już rozgrzeje to pali całkiem spoko bez potrzeby dokładania drugiej baterii.

#23 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 06 luty 2011 - 20:43

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Najpierw sprawdz te wszystkie kable, zobacz czy nie grzeję się przy starcie. A potem rozrusznik dokładnie. Musisz spr wszystko jednym słowem. ;) Nie da się tak wywróżyć co mu leży na forum. B)
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2011 - 22:52

Ciężko kręci rozrusznik c-328 chyba akumulatory jednak bo jak naładuje do konca to pali odrazu a jak są troche rozładowane to juz nie zapala jeden jest nowy a drugi stary

#25 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 luty 2011 - 18:15

Ciężko kręci rozrusznik c-328 A ładowanie masz ok? Z tego co zrozumiałem to doładowujesz prostownikiem tak?

#26 Share sparco330

sparco330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 luty 2011 - 16:14

Ciężko kręci rozrusznik c-328 ja mam to samo to wina akumulatorów jak podładuje to zapale

#27 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 09 luty 2011 - 22:59

chyba akumulatory jednak bo jak naładuje do konca to pali odrazu a jak są troche rozładowane to juz nie zapala jeden jest nowy a drugi stary

Jeśli jeden jest nowy, a drugi stary to zawsze ciągnik będzie miał problemy z odpaleniem, ponieważ stary akumulator ma mniejszą pojemność więc naładuje się szybciej, i wtedy regulator napięcia ograniczy prąd ładowania, co spowoduje, że nowy akumulator który ma większą pojemność jest niedoładowany...W takim przypadku nowy akumulator jest niedoładowany, więc nie może oddać maksymalnego prądu, a stary akumulator ma mniejszą pojemność, więc także nie oddaje już maksymalnego prądu...
Takie połączenie akumulatorów będzie prowadziło w konsekwencji do zniszczenia obydwu akumulatorów, ponieważ słabszy będzie przeładowywany a mocniejszy niedoładowany.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#28 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 18 luty 2011 - 17:32

Ciężko kręci rozrusznik c-328 jak ty niby na zaciag palisz ursusa c328 ICH NIE MOŻNA TAK ODPALAĆ !!! ciagniez go nie ważne na jakim biegu puszczasz sprzegło a koła w miejscu stoja tylko trzeszczy tylny most i skrzynia on nie był skonstruktowany do odpalania na zaciąg nie polecam mozna łatwo pulośki rozjbac a potem sciagaj pochwy itp. mechanizm rużnicowy tez zerwie ci zabek i przerąbane ja w poniedzialek chciałem swojego ciapka na zaciag ale nic z tego koła zablokowuja sie i trzeszczy moze ktos nie wierzy powie gadasz głupoty ale to nie skrzynia z c330 tak sa inne zebatki naciecia z innej strony inne łapy wodzików itp. nie piszcie mi ze mam skrzynie rozjebana bo jest po remoncie i smiga idealnie na ciapka jedyna rada dobry akumulator 170Ah 995A na podniesionych zaworach 3 obroty i musi palić , no i ciepla woda

c325 jak i c328 ma rozrusznik na 2 sruby ma on 1,5 kw i nigdy nie miały swiec żarowych dopiero puźniejdokupowali kolektory od c330 i przerabiali lub w orginalnym kolektorze wiercili dziurke na lejek zeby przed zapalenie chlupnąć mu troszke ropy bezpośrednio do komory spalania u mnie tak było ale teraz po kapitalne mu nie jest to potrzebnie pali od razu tylko ciepła woda
--- URSUS C-328 ---

#29 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 luty 2011 - 17:49

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Jeśli macie problemy z odpalaniem to polecam opalarkę to odpalania, uchylamy filtr powietrza i dmuchamy na najwyższej temperaturze i nie ma bata żeby nie zapalił. Fakt faktem ale chociarz kilka razy musi obrócić ale żadna ciepła woda nie jest potrzebna, ani nić innego. Na odprężniku chwilę można przytrzymać, żeby cylindry troch e ogrzało. Dzisiaj widziałem u znajomego jak odpala ciapka, super sprawa ta opalarka, kupił 2 lata temu za 50zł Black&Decker i chodzi w zimę co dzień prawie i działa. Jutro jadę i kupuję tą można powiedzieć suszarkę :lol:
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#30 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 18 luty 2011 - 18:42

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Przeciez ta opalarka to nic innego jak nowoczesna forma kopciucha:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 luty 2011 - 20:48

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Otóż tak mogło by się wydawać kolego @andrzej261082 ale jesteś w błędzie :) Kopciuch to Ogień, a ogień to spalony tlen, a spalony tlen to trudność w rozruchu. Opalarka dmucha ci tak samo gorącym powietrzem ja ogień a przy tym nie zabiera tlenu.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#32 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 18 luty 2011 - 21:37

Ciężko kręci rozrusznik c-328 dobry silnik, dobra pompa, dobre wtryski, dobry rozrusznik, dobre aku, nie pamiętam dokładnie juz jakie aku mielismy, wiem ze pierwsze to chyba 120Ah 12V ale ile na rozruchu to nie wiem i wytrzymał jedno lato... pózniej mielismy od jakiegoś forda uzywka za 70 zł napewno nie miał 100Ah ale nie pamietam bym go w niewiem jakie mrozy wspomagał, zaworów nie otwierałem chyba ze było trzeba ale to raczej wtedy gdy aku pzysiadło bo ktos zostawił kluczyk wcisniety, a tak w zime niegy zadnego wspomagania bez otwierania zaworów ze ciepłej wody chociaz nie raz sie lało ale zadko bo najpierw odpalałem. były grzane swiece z 15 sek i start i palił tak jak w lato. ajgorsze było to ze jak odpaliła pochodziła pare minut i gasła bo myło masło a nie ropa ale to pnizej -15 ale tak to bez problemu. wiez sprawdzcie pompe wtryski i pobawcie sie w przyspieszenie zapłonu bo to duzo pomaga przy odpalaniu ja u siebie w kazdym mam przyspieszony jeli regulacja pompom nie dawała efektu to był rozpierany rorząd ( mowa o 360 i 3011) a przy ciapku to jak zakładałem pompe to odrazu przestawiłem to tak małe dobre sprawdzone rady ;) aa no i na zaciag idzie jak nie moze ruszyc kól to trza mu pomóc rozrusznikiem ;)

#33 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 19 luty 2011 - 16:35

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Jednym słowm wszystko musi być na tzw " 0 " :D , a teraz ja mam pytanie czy adaptował ktoś rozrusznik z reduktorem bądz przekładnią do silnika w C - 328 ?

#34 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:49

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Moze ten spalony tlen to trudnosc w rozruchu ale rozruch z kopciuchem i tak jest lepszy jak bez niego,gdyby jeszcze pomyslec to opalarka to takie male turbo :rolleyes:

Kolego @malorolny a jaki patent chodzi ci po glowie bo kiedys myslalem aby w rozruszniku z przekladnia magnetona ktory bendiks ma na osobnej osi stoczyc zebatke z 11 zebami i zamontowac sama zebatke od rozrusznika od 28 tylko ciekawe czy zgralo by sie to z wiencem bo mocowanie rozrusznika zapewne tez trzeba by dopasowac

#35 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:24

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Z wieńcem zgra się na bank nic nie trzeba przerabiać , chodzi tylko o mocowanie , trzeba dorobić kryzę , w tym roku muszę zrobić sprzęgło bo to już jego końcówka , przy okazji chyba coś pokombinuje

#36 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 22 luty 2011 - 16:25

dobry silnik, dobra pompa, dobre wtryski, dobry rozrusznik, dobre aku, nie pamiętam dokładnie juz jakie aku mielismy, wiem ze pierwsze to chyba 120Ah 12V ale ile na rozruchu to nie wiem i wytrzymał jedno lato... pózniej mielismy od jakiegoś forda uzywka za 70 zł napewno nie miał 100Ah ale nie pamietam bym go w niewiem jakie mrozy wspomagał, zaworów nie otwierałem chyba ze było trzeba ale to raczej wtedy gdy aku pzysiadło bo ktos zostawił kluczyk wcisniety, a tak w zime niegy zadnego wspomagania bez otwierania zaworów ze ciepłej wody chociaz nie raz sie lało ale zadko bo najpierw odpalałem. były grzane swiece z 15 sek i start i palił tak jak w lato. ajgorsze było to ze jak odpaliła pochodziła pare minut i gasła bo myło masło a nie ropa ale to pnizej -15 ale tak to bez problemu. wiez sprawdzcie pompe wtryski i pobawcie sie w przyspieszenie zapłonu bo to duzo pomaga przy odpalaniu ja u siebie w kazdym mam przyspieszony jeli regulacja pompom nie dawała efektu to był rozpierany rorząd ( mowa o 360 i 3011) a przy ciapku to jak zakładałem pompe to odrazu przestawiłem to tak małe dobre sprawdzone rady ;) aa no i na zaciag idzie jak nie moze ruszyc kól to trza mu pomóc rozrusznikiem ;)

teraz tez to wiem ;d na rozrusznik i musi isc powiedzial mi to dziadek po fakcie jak juz sobie zalatwilem akumulator 170ah :) nie wiem z czego on z koparki ale odpalił za pierwszym razem teraz pojechalem na szrot i kupilem 72 ah 720a mocny ma prąd rozruchowy i ciapkiem az telepie jak pali nie ma teraz problemu z zapalaniem dzisiaj -15 w nocu z rana -8 ciepla woda na obroty na podniesionych zaworach i odpalił za pierwszym razem musi sie docierac chlopak jeszcze 99 motogodzin
--- URSUS C-328 ---

#37 Share rafcio124

rafcio124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 17:02

Ursusy C-325 i C-328 nie miały świec żarowych jaki i przełacznika do nich. Miały tylko taki przycisk do odpalania jak ma C-360.

Dla sprawdzenia czy przycisk jak i przewód do rozrusznika jest ok to trzeba spróbować zapalić go na krótko na rozruszniku, Jeśli nie ma różnicy w odpalaniu to nie tu go boli.

ja przy swoim c 328 jakoś mam świece żarowe

#38 Share piotrek7862

piotrek7862

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 czerwiec 2013 - 13:04

Ciężko kręci rozrusznik c-328 Tematy połączone

witam wszystkich mam problem z rozrusznikiem od jakiegoś czasu rozrusznik strzela przy odpalaniu takie mocne pstrykanie kręci normalnie ale szału idzie dostać z tym pstrykaniem obstawiam na tulejki a co wy o tym myślicie ? ursus wyposażony jest w rozrusznik R5 i czy tulejki pasują od R7 .
jutro się biorę za to bo za przeproszeniem cholera mnie na to pstrykanie bierze akumulatory nowe.
daję fotke w jaki jest rozrusznik wyposażony ursus.Liczą na waszą pomoc

Załączone miniaturki

• p1000947vb0.jpg

Edytowany przez KRISTOFORn, 16 czerwiec 2013 - 14:11.

#39 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 15:58

Ciężko kręci rozrusznik c-328 a ja mam takie pytanie czemu jak zaczynam kręcić c330M to w lewym aku z tyłu zaczyna sie coś palić dym leci..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 18:56

Ciężko kręci rozrusznik c-328 witam dym leci bo zaśniedziała ci klema jak nie rozbierzesz i nie wyczyścisz to popsujesz aku