Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akumulatory w Ursus C-330M

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:39

Akumulatory w Ursus C-330M Nie wiem jaką jest przyczyną wyparowywania wody destylowanej i grzania się akumulatorów.
Mam nadzieję,że pomożecie mi odnaleźć przyczynę :lol: .
Myślę,że może to być przyczyna jakiegoś zwarcia:\ ale nie jestem pewien.
Jeśli nie znajdę przyczynę będę musiał nie długo jechać do znajomego taty,który ma to naprawić.
Założyłem ten temat,iż być może nie będę musiał korzystać z pomocy mechanika.
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;[ .

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akumulatory w Ursus C-330M Dzisiaj, 04:32
  •  

#2 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:42

Akumulatory w Ursus C-330M Sprawdz napięcie ładowania na klemach akumulatora napewno masz dużo za wysokie ponad 14,4 V i gotują się wtedy one w czasie prasy jak coś robisz ciągnikiem, może być walnięty regulator napięcia... Masz chyba alternator z tego co w galerii widziałem?

#3 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:11

Akumulatory w Ursus C-330M Popieram kolegę wyżej :lol: Zrób to jak najszybciej bo możesz załatwić akumulatory w krótkim czasie.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 23:43

Akumulatory w Ursus C-330M sprawdź regulator napięcia.

#5 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 30 grudzień 2009 - 23:54

Akumulatory w Ursus C-330M tak jak koledzy wyżej piszą, przyczyną parowania elektrolitu jest zbyt wysokie napięcie ładowania - powinno się dla zwykłych akumulatorów ołowiowych mieścić w granicach 13.8-14.4V, jedynie dla akumulatorów wykonanych w technologi Ca-Ca może ono wynosić około 15V. dla zwykłych akumulatorów za wysokie napięcie skraca jego żywotność o połowę albo więcej. poszedł się kochać regler od prądnicy - czarna puszka po prawej stronie obok licznika motogodzin. możesz spróbować go wyregulować poprzez zmianę naciągu sprężyny przekaźnika regulacyjnego. coby cieszyć się sprawnym układem ładowania najlepiej alternator jakiegoś elmociaka założyć, pisać co i jak nie będę, bo od tego huczy aż na forum :lol:
ale najpierw woltomierz w dłoń i melduj wartości napięcia na aku przy pracującym silniku ;[

PS. właśnie zajrzałem do galerii i widzę, że masz alternator. zmierz napięcie i napisz na forum.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 02 styczeń 2010 - 10:45

Akumulatory w Ursus C-330M Jak na razie nie mam jak to sprawdzić ale niedługo będę miał to zrobione gdyż namawiam tatę na kulig i mycie bo po orce grudniowej trochę jest brudny.A akumulatory zostały zdjęte na zimę i leżą w ciepłym miejscu.Dzięki za odpowiedzi :rolleyes: .

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P