Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy???

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:25

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? hehe jesli ten wygląda jak na zdjeciu to chyba wszystkie sa identyczne tylko nazwą firmy się róznią :D ten litewski nie jest zły tyle ze traktor musi palic od strzała jak pokrecisz nim z 10 sekund to elektromagnes jes goracy i nie radze dłuzej krecic juz mi kabel od + wypał gdzie takie zdarzenie to była rzadkośc przy zwykłych rozrusznikach a czy on jest faktycznie szybko obrotowy to watpie po prostu ma tylko przełozenie ale silnikiem szybciej nie kreci sam wirnik owszem szybciej ale nie silnikiem a szkoda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Dzisiaj, 20:05
  •  

#22 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 20:49

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? witam witam :D z rozrusznikiem którego zakupiłem na początku roku jak narazie nie mam zadnego problemu :lol:

ale mam nastepne pytanie bo szykuje sie nastepny zakup rozrusznika ale do c-360 a więc który lepszy

http://www.sklep-gre...roducts_id/8431

czy tego typu

http://www.sklep-gre...oducts_id/62127

(chodzi o to czy na przekładni walcowej czy planetarnej) :lol:

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2010 - 22:15

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Wczoraj wałkowalismy ten problem w temacie Jaki alternator do 1012/1014 mysle ze wyczerpujaco.

#24 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 10:16

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? i powiedz mi gdzie tam jest napisane który rozrusznik jest lepszt??? nie chodzi mi o zwykły rozrusznik tylko rozrusznik z przekładniamia!!! planetarna i walcową.

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:43

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Kolego nikt ci nie powie na sto procent z jaka przekladnia jest lepszy ja uwazam ze z planetarna a ktos inny ze z walcowa i tak wkolo macieju. Moim zdaniem jezeli bedzie sie przeszczegac zasady krecic 3,4s i przerwa to kazdy bedzie dobry no chyba ze trafi sie na bubla bo znam gosci co zalatwili i magnetona i izwyklego i co tam jeszcze Wszystkie problemy sa jak ciagnik zle odpala to cala wina idzie na rozrusznik i sie kreci az sie robi czerwony a to nie jest silniczek spalinowy.Pozdrawiam.

#26 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:53

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? no wiadomo ze sie nie kreci na upór mam juz na walcowej i tam myslę zeby kupić z planetarna ale jakby jeden drugi napisałto bym widział ile obób jest za danym rozrusznikiem :)

to jeszcze pow przy jakim ciągniku masz ten rozrusznik jakie aku i jak odpala w mrozy B)

Edytowany przez Filipoo, 29 grudzień 2010 - 20:53.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 12:00

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Ja mam akurat przy 912 ale rozruch 12/24V aka 2 12x120 grzalka na 20 min i tylko dotkniesz i chodzi,oczywiscie mowimy o rozruszniku 24V ale przy tych rozrusznikach to dzisiaj juz bym instalacji nie przerabial bo nie ma takiej potrzeby a bez grzalki na plynie przy mrozie to te ciagniki maja problemy z odpalaniem bo jak by dobrze odpalaly to fabrycznie nie bylyby przystosowane do grzalek. Pozdrawiam.

Edytowany przez MAT912, 30 grudzień 2010 - 12:51.

#28 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:09

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? hmm no ja tak jak pisałem man ten na przekładni walcowej. ii we środe mielismy w nocy coś około 15 w minusie, 80 stała akurat na dworze a aku w nim to 170ah 1000A 12V tyle ze juz chyba 3 lata ma to okreciłz raz (a jest na płynie) i stanął wziałem aku do kotłowni pod prostowniik odrazu pól godz ładowanie w ciepłym podączyłem pare razy obrócił wałem i chodzi oczywiście przebierał z poczatku zanim temp złapał ale i tez dałem mu samostartem ale latem traktor bierze od kopa :)a jak sie nim bedzie długo kreciło to sie elektromagnes grzeje ;[a jesli bym drugiego takiego kupił i przy 115ah 830A 12v (tyle ze przy c-360) i by mi dobrze nie krecił to szkoda mi kasy bo albo nie odpale albo rozwale rozrusznik a wiemy ze te stare rozruszniki były trwalsze nie grzały sie takl odrazu mozna było nimi doś długo krecić a te z przekładnie planetarna wyglądaja tak samo jak te stare ale czy wytrzymaja tyle samo??ja jest ciepło to 60 tez dobrze pali ale jak jest mróz to... a nie mam zamiaru teraz rozbierać rozrządu i przestawiać zapłon...

#29 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 17 listopad 2012 - 18:55

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Z racji ze stary rozrusznik w Ursusie 912 odmawia współpracy chciałem wymienić go na szybko obrotowy lub jak kto woli z przekładnią.
Pytanie do znawców tematu który wybrać ?
Import http://farmexpert.pl...rodukt4599.aspx
Nie wiem jakiej jest produkcji ? ale cena kusząca :D
Litewski http://allegro.pl/ro...2786424943.html
Kolejny też Litewski http://allegro.pl/sz...2782438824.html
Na forum głośno każdy zachwala Magnetona, ale ta cena troszkę powala. proszę o pomoc oraz sugestie.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#30 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 19:22

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? powitać ja mam takiego jak w tym drugim linku nie ma z nim problemów,
a co do magnetona to hmmm
firmowa (ZUL) 914 ma taki rozrusznik... szef raz kupił nowe aku dwie 6V póki ciepło było dobrze, ale przyszły chłodniejsze dni i zaczeły się problemy tak jakby akumulatory słabe były, no to pod prostownik chwila ładowania i ciągnik pali, ale szef kupił nowe aku i znowu przez lato dobrze a w chłodniejsze dni znowu problemy... a te pierwsze nowe aku ja mam teraz w swojej c-385 i rozrusznik kręci jak oszalały nawet w mrozy, więc co? chyba coś z rozrusznikiem nie tak jest, będę miał chwilę czasu to odkręcę mój rozrusznik i założę go do 914 i się wtedy okaże co dokładnie ma winę...na litewskiego złego słowa nie powiem:)

Edytowany przez Marcin91, 17 listopad 2012 - 21:33.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 21:49

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Dzisiaj kupiłbym rozrusznik tego typu, ma wyeliminowane wady rozruszników tradycyjnych jak i z przekładnią walcową, takie są powszechnie stosowane w zachodnich sprzętach. http://allegro.pl/ro...2792532799.html

#32 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 21:31

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Kolego @Ptaszyna wszystko fajnie ale, ten rozrusznik z linku jest produkcji indyjskiej :ph34r:.Jeśli miałbym zamiar go kupić, wole dołożyć 200 zł i mam magnetona.

#33 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:01

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Kolego @UrsusFan pokazałem Ci typ (konstrukcje) rozrusznika a nie że akurat ten masz kupić, poszukaj lepszego producenta jak chcesz, chodzi mi o to że dołożysz trochę kasy i masz rozrusznik z przekładnią planetarną a nie z walcową. Mam rozrusznik z przek. walcową w U1012 i z przek. planetarną w ARESIE 550 i wiem jaka jest różnica na korzyść tego drugiego i Ci go polecam.

#34 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:18

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Nie mam do ciebie broń Boże pretensji czy żalu, fajnie że chcesz pomóc :) .Nie wiem ale chyba jest bardzo mało rozruszników z prawdziwą przekładnią planetarną, wszystkie oferowane na allegro że niby planetarna i tak dalej.A to zwykła przekładnia walcowa, czyli mały i duży tryb.Może znasz jakiegoś sprzedawce lub sklep który oferuje takie rozruszniki planetarne?

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2012 - 23:54

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Właśnie te Indyjskie mają przekładnię planetarną.

#36 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 18:47

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Planetarną ?
A możecie mi wyjaśnić jak wygląda taka przekładnia konkretnie w tych rozrusznikach?
Ja mam i importowy turecki i magnetona i wydaje mi się, że tak jest przekładnia albo walcowa, albo jakoś walcowo-ślimakowa (o ile taka istnieje:) ).
W rolnictwie siła!!! :)

#37 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 22 listopad 2012 - 19:17

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? ja mam taki u swojej jak ten z linku od @ptaszyny. Nie polecam. Ledwie co kreci (aku nowe), dobrze ze ciagnik szybko zalapuje, inaczej byblaby kiszka

#38 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:48

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Dodany obrazek

Tyle z mojej strony, nie chce go więcej na oczy widzieć.
Już lepiej zapłacić drożej a oryginalny zregenerować.

#39 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:03

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Co uległo awarii?Rozrusznik wyprodukowany w Indiach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:46

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy???

Planetarną ?
A możecie mi wyjaśnić jak wygląda taka przekładnia konkretnie w tych rozrusznikach?
Ja mam i importowy turecki i magnetona i wydaje mi się, że tak jest przekładnia albo walcowa, albo jakoś walcowo-ślimakowa (o ile taka istnieje:) ).

Przekładnia wygląda następująco tryb centralny na wirniku napędza trzy satelity które biegają po zew. pierścienu, do satelit przymocowany jest tryb z bendiksem napędzający koło zamachowe. Tak wygląda http://moto.allegro....2742519945.html

@kojot629 co moge powiedzieć dzięki za ostrzeżenie kiedyś chciałem go kupić bo miałem dość takiego jak ten który pokazuje @misio2614, ale udało mi się go naprawić i na razie działa dobrze, wkurza mnie tylko ten charakterystyczny dzwięk.

Edytowany przez ptaszyna, 22 listopad 2012 - 22:58.