Skocz do zawartości

Reklama

Wyciek wody

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
31 odpowiedzi na ten temat

#21 hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:15

czytałem tez ze jakies zapadki mogły przerdzerwieć a do wymiany tych korków czy zapadek musowo sciagać całą głowice.

#22 hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 17:51

Był dzisiaj mechaniker popatrzył ściągnął głowice i stwierdził że przyczyna wypływania wody przez wtryskiwacz jest przerdzewienie lub pęknięcie tulejki w która wtryskiwacz się wpycha. Jutro będziemy robić to napisze czy to to dokładnie.

#23 hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 16:10

Juz ciagnik zrobiony tulejka była przerdzerwiała i to było powodem wycieku wody.

#24 Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • 257346

Napisany 26 marzec 2009 - 17:56

Witam i przepraszam za odkopanie tematu ale ejst to dla mnie ważne wlewając wode do chłodnicy zaczeło mi cieknąc z pierwszej głowicy od strony baku w c-360 dokładnie z tego korka to ten niby zabezpieczający  bo to wypadło jak teraz to naprawić czy trzeba kupowac korek czy coś potrzebuje jakich kolwiek informacji na ten temat bo w tym jestem zielony.
Jak rozbierać co rozbierać i co kupić.

#25 karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • 4912375

Napisany 27 marzec 2009 - 13:15

Bylem swiadkiem wymiany tych korkow u nas. Robil to taki domorosly spec od starych ciagnikow.

Trzeba:
kupic koreczki. Dla zabezpieczenia kup 2-3 wiecej.
Musisz takze kupic uszczelke pod glowice.
Najlepie zdjac cieknaca glowice. Jezeli korek sie przerdzewil, to raczej nie powinno byc problemow z jego wyjeciem. Nalezy gniado w glowicy dokladnie oczysci. My dodatkowo to gniazdo na korek posmarowalismy silikonem. Nastepnie wkladsz nowy korek wypukloscia na zewnatrz. Teraz wystarczy go delikatnie dostukac, zeby usiadl w glowicy. Nastepnie przez okragly kawalek metalu trzeba mu przylozyc mlotkiem.Chodu i to, ze wtedy po uderzeniu ten korek bedzie probowal sie wyprostowac( ja kego wypuklosc). Co za tym idzie jego obrys zewnetrzny si erozszerzy i dokladie sie zaklinuje w gniezdzie w glowicy. I to tyle. Nalezy zalozyc glowice, zawory itp.itd. Wyregulowac zalac woda i odpalic. Jezeli nie cieknie to udalo ci sie, jezeli nadal ciknie tomasz pecha :blink: Trzeba operacje powrorzyc.

to mojawizja wymiany korka, ktora na wlasne oczy widzialem i jak sie okazalo jest skuteczna az do dzisiaj.

Jezeli ktos ma inna recepte to rowniez sie z nia zapoznam:) pozdrawiam.

#26 Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • 257346

Napisany 27 marzec 2009 - 19:02

No to Ok mam pytania jeszcze ponieważ szukałem przyczyny lania to reką macałem że tak powiem to nagle właśnie ten koreczek mi w ręce wpadł.
O uszczelki o sie nie przejmuje przy okazji się wymieni i już tylko gorzej możecie mi powiedzieć co zdejmować i jak i czy wszystkie głowice trzeba ? czy tylko tą ostatnią w której jest korek ?
:D :blink:

#27 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7496 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 marzec 2009 - 19:13

Jeżeli cieknie ci tylko na 1 głowicy to po co zdejmować wszystkie. Zdejmij tylko tą na której cieknie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#28 Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • 257346

Napisany 27 marzec 2009 - 19:29

Może maciejakieś ciekawe doświadczenia w tym temacie ?? Mile widziane  :blink:

#29 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7496 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 marzec 2009 - 20:04

O jakie doświadczenia ci chodzi? O jakieś problemy ze zdjęciem głowicy czy coś innego bo za bardzo nie rozumiem pytania.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#30 Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • 257346

Napisany 27 marzec 2009 - 21:16

Chodziło mi o co odkręcać wyjmować na co uważać i co przy okazji rozkręcenia wymienić w razie czego.
I czy ciężko jest to naprawić ?

#31 Zidane90

Zidane90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 21:29

Musisz odkręcić dekiel, i klawiaturę. W tych 3 dobrych głowicach poluzuj kolektory wydechowy powietrza i wody a w tej zepsutej odkręcić zupełnie. Następnie odkręcić przelew od wtrysków i wtrysk. Potem to już trzeba odkręcić głowicę.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#32 prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • 312896
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 27 marzec 2009 - 21:48

Witam także walczę z  zaślepkami  w głowicy. U mnie nie tyle przerdzewiała co ją wypchnęło. Odkręciłem miskę olejową i dokładnie opatrzyłem wszystkie czułe  punkty  przez które woda może dostawać się do oleju(dowiedziałem się o nich dzięki pomocy Agrofotowiczów).  Okazało się ,że kapie z pod pierwszej głowicy od strony chłodnicy(bynajmniej z pod innych nie zauważyłem)Jak ściągnąłem głowicę i zalałem blok woda to nic jej nie ubyło. Odkręciłem te dekielki gdzie znajdują się popychacze i sprawdzałem palcami czy pod pozostałymi głowicami w miejscu  tych zaślepek nie ma wybrzuszeń ,nic nie zauważyłem więc myślę, że tamte zaślepki powinny być ok.
Wyciągnąłem wtryskiwacz z tej głowicy którą miałem ściągać, ściągnąłem  dźwigienki zaworów, okręciłem głowicę ,w miejscu gdzie znajduje się korek na uszczelce było widać rdzę, a pod palcem było czuć na niej uskok. Wodę zawsze spuszczam ,ale podejrzewam że kamień zrobił swoje ponieważ jak wyciągnąłem ten korek (ruszał się pod naciskiem palca) to było pod nim bardzo dużo  kamienia (prawdopodobnie jak przyszedł mróz trochę wody zostało kamień też był mokry i wysadziło. Później kupiłem zaślepkę i tak jak Kolega wyżej napisał nabiłem ją do głowicy tylko nie dałem sylikonu bo akurat nie miałem, ale myślę że i bez niego się obejdzie. Dzisiaj przykręciłem głowicę. Jutro dla pewności zaleję go jeszcze raz wodą  i będę widział czy te zabiegi pomogły. Oby pomogły bo zaczyna w polu obsychać i ciągnik będzie potrzebny.
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk