ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karbex    91
1 godzinę temu, Kryroj napisał:

 

 

 

6 godzin temu, Kryroj napisał:

Hejka, może ktoś wie jak mi z tym pomóc, bo chyba powoli mam już dość MTZ :P W tamtym roku wymieniłem regulator pod siedzeniem i podnośnik zaczął działać normalnie, do prac wiosennych. Jak popracuje dłużej to ciągnik nie chce podnosić maszyn, chyba, że stoi przodem w dół to wtedy podnosi. Z rozdzielacza pod kierownicą nie widać wycieków, jedynie co to z siłownika widzę, że coś tam się sączy. Ale jeśli się nie mylę to w takim przypadku gdyby to była wina siłownika, to nie powinien on opuszczać maszyny ? Bo jak podniosę obojętnie, czy to pług, talerzówkę, czy kultywator to ciągnik może stać i kilka dni i nie widać aby opuszczał. Ktoś wie za co się brać 

Sprawdź to o czym koledzy napisali choć jak podnosi jak stoi z górki to nie wiem czy to opieranie sie o zbiornik. Zdejmij pulpit od regulatora (tj. Od dźwigni podnoszenia) i skróć nakrętką cięgło. Jak nie pomoże to zrób myk - dźwignia regulatora do tyłu na podnoszenie i jednocześnie dźwignia rozdzielacza przy kierownicy do siebie - powinien ponieść choć zależy od wersji. Jak tak zrobisz daj znać jakie efekty. Bedziemy myśleć dalej

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Kryroj napisał:

Hejka, może ktoś wie jak mi z tym pomóc, bo chyba powoli mam już dość MTZ :P W tamtym roku wymieniłem regulator pod siedzeniem i podnośnik zaczął działać normalnie, do prac wiosennych. Jak popracuje dłużej to ciągnik nie chce podnosić maszyn, chyba, że stoi przodem w dół to wtedy podnosi. Z rozdzielacza pod kierownicą nie widać wycieków, jedynie co to z siłownika widzę, że coś tam się sączy. Ale jeśli się nie mylę to w takim przypadku gdyby to była wina siłownika, to nie powinien on opuszczać maszyny ? Bo jak podniosę obojętnie, czy to pług, talerzówkę, czy kultywator to ciągnik może stać i kilka dni i nie widać aby opuszczał. Ktoś wie za co się brać ?

może to co napiszę będzie głupie, ale w momencie gdy nie chce podnieść maszyny, wysiądź z ciągnika i zobacz czy "pipek" w siłowniku nie jest wciśnięty. "pipek" jest nad tłoczyskiem siłownika. Jeżeli jest to musisz go wysunąć ja to kiedyś robiłem kombinerkami, a potem zrobiłem tak żeby wcale nie dało się go wcisnąć.

O ten pipek/zaworek mi chodzi

20210426_224315.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23

Załóż sprzęgło "Luk" i podziel się wrażeniami (koszty większe).

Jeśli chodzi o instalacje 24Volt  też miałem przypadek co się styki zwarły w tym przełączniku 24/12V (i dym w kabinie).  Ale pozostaje przy instalacji 24/12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Luka nie zakładałem ale dobrej jakości mechanik mówił że takie zakłada i chodzą bez problemów. Rozrusznik 12V szybkoobrotowy miałem więc taniej wyszło  teraz pali na dotyk 2 aku spięte w jeden bo co z drugim aku zrobić a w zimie nie odpalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

czy korpus wtryskiwacza mtz82 i jumz jest taki sam ? Pytam bo u kolegi wymieniałem końcówki wtryskiwaczy w MTZ i trzy wtyski miały regulację kontrowaną na klucz 14 a jeden na 19 ,nie zwróciłem uwagi czy kołek ustalający końcówkę jest w tym samym miejscu ,dalej rusek ciężko odpala,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Panowie taka to sytuacja, przyjechal plug obrotowy na gospodarstwo wkoncu, ale jest problem. Wazy mu się 1200 kg. Mtz jak nie trudno przewidzieć ma problem go podnieść jeden silownik c110 instalacja na jednym rozdzielaczu 80l  pompa nowa. Pytanie czy jak zaloze dwa silownik c 60 na wspomaganie, będzie to dźwigać ? ma ktoś plug o podobnej masie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

słabo to widzę nawet z siłownikami, w końcu wyrwie ci mocowanie głownego siłownika ze skrzyni albo przystawkę górnego cięgła, poza tym przód w górze na każdym dołku

talerzówka 1200kg jest sporo krótsza a i tak tańczy z nią

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

No i tak coś czułem chyba plug wymusi wiekszy traktor ... chyba wcale nie będę zakładać tych siłowników. Głupio wyszło z ta waga bo mial ważyć 900 kg ale przez pakiety dodatkowe doszło masy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

A jak już podniesiesz to ciągnik jest stabilny? Nie wiem ile masz z przodu - ja mam 300 kg i gruber na podwójnym zabezpieczeniu ciężki i daleko wystaje z tyłu i siłownik nie jest problemem a jest 100tka bo dźwiga ale jest mocno niestabilny czy bruzda czy na drodze szybciej to traktor w powietrzu. Pytanie czy hydraulika u Ciebie słaba czy za ciężka maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Mój już 5 lat ciąga uprawowo siewny - 1300 kg zasypany do pełna, bez hydropaka, 500kg z przodu, jeden dodatkowy siłownik. Jazda jak z jajkami i pewnie tylko kwestia czasu aż coś się zmęczy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
Napisano (edytowany)

kiedyś będzie, a to wygląda na uszkodzenie o kamień albo korzenie

z czasem będzie sie pogłębiać aż sie klocki całkiem naderwą

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Napisano (edytowany)

Ja kupiłem z takimi oponami - zrobiłem może ze 150 mth i narazie nic sie wiecej nie dzieje

A uszkodzenie pewnie o ramie podnośnika przy nie skręconym lewym łańcuchu - tak bym stawiał 😉

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

jak ciągnik robi w lesie albo w transporcie też często tak się uszkodzi - o korzeń, kamień czy pniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No mój w transporcie robił wcześniej także całkiem możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

@Andpol Ja też takiego kapcia jednego mam i już, ze trzy lata na nim jeżdżę. Może nawet ciut bardziej podcięty. Fakt faktem nic ciężkiego nie targam.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
arkady12 napisał:

Panowie taka to sytuacja, przyjechal plug obrotowy na gospodarstwo wkoncu, ale jest problem. Wazy mu się 1200 kg. Mtz jak nie trudno przewidzieć ma problem go podnieść jeden silownik c110 instalacja na jednym rozdzielaczu 80l  pompa nowa. Pytanie czy jak zaloze dwa silownik c 60 na wspomaganie, będzie to dźwigać ? ma ktoś plug o podobnej masie ? 

Siłowniki wspomagające odciąza siłownik główny i samo mocowanie tego siłownika. Sam mam 2xc50 i polecam. Tylko po założeniu wspomagania podnośnika prawą ukośnice z korbką wymieniłem na taką jak z lewej jest, bo się nie mieściła przy podnoszeniu na max i tu uwaga: nie kupować najtańszej za 100zł, tylko oryginalne za 250zł. Z przodu mam oprócz oryginalnych obciążnikow (200kg) jeszcze 300 dokładane i wzdłuż ciagnika wzmocnienie z płaskownika 15mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Wyrwało śrubę z odciągu i szkoda się zrobiła. Nie śrubę a śruba korpus wyrwała jakiś słaby ten metal.

IMG_20210507_173828.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23
Napisano (edytowany)

No prawie dupe wyrwałes. W tym roku stary pojechał kultywatorem i urwał ten wichajster od siłownika do osi obrotu ramion. I mu mówie, że prawie dupe rozerwał......

 

Jeśli z tego co widze to jest to połączenie dzwigni ramion podnośnika. I z tego co widze to jest tam śruba a nie sworzeń oryginalny.

 

Wogóle to jakaś ściema, w MTZ 82 fabrycznie czegoś takiego nie produkowali.

Edytowano przez 4pakplus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Napisano (edytowany)

Chyba Andpol wie co mu sie stało 😉, a jego post dotyczył komentarza do popekanego bieżnika tj że wyrwało blache i ramie uszkodziło opone - przynajmniej ja to tak zrozumiałem 🙂

Edytowano przez karbex
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Panowie mam duży wyciek oleju hydraulicznego na zewnątrz nie do skrzyni. Leci z obudowy sprzęgła. Dodatkowo widać pęcherzyki powietrza na łączeniu zbiornika oleju i obudowy sprzęgła. Jeśli była by uszkodzona pompa to lalo by się do skrzyni, tak?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Tak, ale wydaje mi się , że zbiornik jest od dołu szczelny, zobacz , czy otwór rewizyjny poziomu oleju nie ma pęknietej szybki, bo żeby pękł zbiornik - mało prawdopodobne

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio udało mi się okazyjnie kupić silnik rozruchowy od dt 75 za całe 40 zł. Silnik chcialem odpalic ale niestety nie ma iskry. Na iskrowniku znalazłem wystającą śrubę, jakby do podłączenia prądu. Czy moje domysły są słuszne i tam powinien być podłączony prąd?

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj