adamson330

Members
 • Ilość treści

  650
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

48 Excellent

5 obserwujących

O adamson330

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 01/01/1981

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Województwo łódzkie, gmina Zgierz

Ostatnio na profilu byli

5468 wyświetleń profilu
 1. Croskill gumowy. Jak on się sprawdza w bezorce?
 2. Napewno nie będzie tak rozdrabniac całej masy bo część resztek jest przymarznieta do ziemi i między sobą. Nie będzie efektu zasysania. NIE WYWIEWA Wam zmulcziwanych RESZTEK z pola? Mam taką obiekcje przed tym zabiegiem o tej porze i pozostawieniem resztek bez wymieszaniu z gleba.
 3. Dzisiaj SMS od Fermy Wozniak Kukurydza mokra- 620 zl netto Jakie ceny U Was?
 4. adamson330

  Facelia

  Nawet przy zimnej wiośnie? Wg moich doświadczeń facelia stoi w miejscu A chwasty rosną.
 5. adamson330

  Facelia

  Z jakich siewow mieliście najlepsze plony? Chodzi mi o termin.
 6. Jeśli chodzi o fosfor to napewno na duży +. Jest on mało mobilny w glebie A dodatkowo fosforan amonu ma ta zalete że "przyciąga" korzenie więc rośliny będą odporniejsze na suszę. Ciekawe tylko czy nie za rzadko łapy? Bo jednak to będzie rozstaw 27 cm a zboża zazwyczaj siejemy w rzadach co12-15 cm. Druga sprawa to trochę upierdliwy zaspy skrzyni nawozowej.
 7. Talerzowka i siewnik mają zupełnie inne prędkości robocze. Ta pierwsza lubi szybko, ten drugi wolno. Wg mnie to nie jest dobry pomysł.
 8. Nie masz problemu z rozwiewaniem zmulczowanych resztek przez wiatr? Chodzi mi o zabieg mulczowania na jesieni bez późniejszej uprawy talerzowka. Jednak badyle QQ trzymają resztki w rzadkach. Zima i wczesna wiosna w moim regionie występują największe wichury.
 9. POMIOT (sam bobek 12t/ha) i siew QQ w STRIP TILL Obecny stan pola to nieruszane rzysko po QQ ziarnowej, sloneczniku i poplon ozimy. Czy sama talerzowka do wymieszania nawozu na te 7 cm wystarczy? Przed talerzowka mulczer. Czy może nie bawić się w ST tylko przeryc gruberem na 20-25 cm?
 10. Nie będzie za płytko wymieszany? Obawiam się o przypalenie siewek i straty azotu.
 11. POMIOT (sam "bobek") w ilości ok 12 t/ha. Stan pola: nieruszane rzysko po QQ ziarnowej, sloneczniku oraz poplon ozimy. JAK PRZYGOTOWAĆ POLE do zasiewu QQ w Strip-till ?
 12. Zawsze można jezdzic wolniej i jest głębokie spulchnianie a płytkie mieszanie. Czesto się słyszy że smigaja z agregatami bezorkowymi 10-12 km/h, wtedy to orka bez pluga. Podoba mi się Twoje podejście do nowości, po malu do przodu.
 13. Skoro robiłeś na głęboko jesienią to tak zostaw. Korzenie takiego poplonu zrobiły reszte roboty. Teraz rozsiac sól i inne nawozy oprócz N. Opcja 1 7-10 dni przed siewem azot i uprawic na gotowo talerzowka. Gleba się ogrzeje, poplon przerobi i będzie fajny mulcz. Siew. Dobry oprysk nalistny w QQ da sobie radę z tymi wschodni chwastów pomiędzy uprawa a siewem QQ. Opcja 2 Jeśli bardzo ciężka gleba i odmiany DENT to można akcję pierwszego talezowania przesunąć zrobic wcześniej-dla ogrzania gleby. Później rozsiac N i uprawic tak jak w opcji 1.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj