Skocz do zawartości

adamson330

Members
 • Zawartość

  202
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

2 obserwujących

O adamson330

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 01.01.1981

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Województwo łódzkie, gmina Zgierz

Ostatnio na profilu byli

2225 wyświetleń profilu
 1. Jak Wam się wilgotności zgadzają? Zastanawia mnie jedna sprawa? Czy ten super wilgotnościomierze na skupach nie powinny stać w ciepłym pomieszczeniu (stałe parametry pracy) a nie w klitce nieogrzewanej ( 2x2 m) przy wiecznie otwartych drzwiach na dwór. Jak wystrzec się oszustwa na %? Podzielcie się spostrzeżeniami
 2. Co się smucisz, ze wsi jesteś, na wieś wrócisz :D

 3. @ wojtal24 @koczas Nie cudują z wilgotnością?
 4. Podziekował. No właśnie te ceny nie powalają. Pytanie czekać czy kosic... Moze jeszcze podskoczy
 5. Cargill Dobrzelin znowu wstrzymał skup. Handlował ktoś z Was z firmą Agrocentrum Pniewo k. Bedlna albo Nikoleks Bis z Jastrzebia k. Bedlna? Woj. łodzkie.
 6. Ceny usług Rolnych 2017

  A propos orki Jesli fajny kawałek to coś ok. 1,5 godz @ soltys48 Wilk syty i owca cała powinna być ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- A propos osiowego w kolejce z QQ Wszyscy piszecie ze jest, ale jakie to są stawki? 20, 50 zł/godz? Ten sam przewoźnik za kurs 2*45 km ze zbożem brał 500 zł. Jam mam do skupu 25 km ale on musi dojechać 20 km. Jednego dnia podstawia auto po południu , ładujemy bez niego, rano jedziemy z nim na skup i o 9 możne 10 już po wszystkim. Teraz za kurs z QQ 2*60 km krzyknoł 800zł.
 7. jakie to są stawki? Tak mniej więcej?
 8. Czy u Was przewoźnicy wożąc QQ mokra Tirem na skup żądają opłaty za stanie w kolejce?
 9. Czy u Was przewoźnicy wożąc QQ mokra Tirem na skup żądają opłaty za stanie w kolejce?
 10. Ceny usług Rolnych 2017

  1. Orka 25 cm, gleba sredia. MTZ 82+ 3x40 Awemak- zagon. Cena 150 zł/ godz będzie uczciwie? 2. Czy u Was przewoźnicy wożąc QQ mokra Tirem na skup żądają opłaty za stanie w kolejce? U mnie jeden woła 800zł/za transport 27 ton, 2x60km. Chyba trochę sporo zwłaszcza że z kilometra liczą 3 zł.
 11. groch siewny

  Albo walczyć z chwastami powschodowo, ale to droższa opcja. Jednoliścienne to nie problem, gorzej z resztą. Jeśli z jakiś względów chcesz bardzo siać groch na tym stanowisku to siej, zawsze to doświadczenie. Pytanie ile tego masz w razie klap. Jest ryzyko jest zabawa . Wynik ekonomiczny będzie wg mnie lepszy na zbożu. Może pszenzyto jare?
 12. groch siewny

  To raczej nie problem. Glifosat. Darn dobrze rozdrobnic. Zaorac. Dokładnie uprawic. Po Siewie powalowac. Czy jest to podmokłe stanowisko? Gorzej może być z chwastami. Miałem kiedyś łubin po łące i była porażka. Rdesty zawaliły go. Znacznie łatwiej odchwascic zboze. Wiec może teraz zboze jare albo kuku a za rok groch? Poza tym łąka to dobre stanowisko, dużo azotu uwalnia się z mineralizacji darni.
 13. @grzeskw75 Też na to liczę. Generalnie kolejny problem na głowie. @farmerss34 Mówisz o oraniu, ale najpierw trzeba to rozdrobnić. Masz pomysł czym? U mnie w wiekszosci nie jest połamana. Na kolbach miejscami nalot z grzybni. Tam gdzie nie ogrodzone pastuchem zaczyna grasować zwierzyna. Może jednak uda się ją skosić, nadają przymrozki. Oby tylko śnieg nie przywalił tego. Przy tych cenach i problemach pogodowych coraz częściej myślę o zarzuceniu tej uprawy. Duże nakłady a zysk to w ostatnich latach słabiutki. Tylko co tu siać na torfach? Wipasz Koło 350 zł netto. Cargiill Dobrzelin 380zł netto. Cedrob 400zł netto. Straszne rozbieżności cen w centrum Polski.
 14. Cargill Dobrzelin płacił 380zł netto. +- 10zł/t%. Na razie skup wstrzymany. Myśleliście co zrobić z kuku z zalanych pól? Skosić na mrozie pewnie się uda, ale gdzie to sprzedać w grudniu bądź styczniu? Jak wygląda wtedy jakość ziarna?
 15. Pszenżyto ozime i jare

  Albo Korn-Kali, mniej przejazdów. Zalezy ile Mg i K chcesz dać, bo tutaj już skład stały. Sieje pod QQ i wychodziło taniej niz Kizeryt+sól. Co do P to nawet jak zasobność b. wysoka to uważam że trzeba siać. Fosfor glebowy jest ciężko dostępny jeśli jest zimno (jesień, wczesna wiosna). Z tym ze u Ciebie pogłównie to mija się z celem. Za rok posiej według zaleceń z SCHR i odlicz to co w oborniku.
×