Skocz do zawartości
rolnikk0123

Gospodarstwo ekologiczne czy opłacalne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnikk0123    0

Witam, za rok kończę technikum rolnicze i zostanie przepisane na mnie gospodarstwo o powierzchni 28 ha (14 ha własności) w tym 3 ha łąk ziemia 5-4 klasa. Zastanawiam się nad g.eko ponieważ z takim arealem i na takiej ziemi ciężko
się utrzymać i rozwijać gospodarstwo. Chodzi mi o ekologiczna żywność (marchewka,ziemniaki itp.) oraz eko. zwierzęta (mięso z kaczki,królika itp.). Proszę o porady co o tym sądzicie i wgl. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    0

To musi być naprawdę pasja jeśli chodzi o eko :) moim zdanie musisz mieć zbyt na tę eko żywność to jest podstawa...

'Nie co uprawiać ani hodować tylko komu to potem sprzedać i zarobić '

Na początek ogarnij rynek, jeśli będziesz miał klijętere na marchewkę, sałatę ,cebule  itp to zaczynaj dzieło ....Jak nie ma komu to sprzedawać za dobrą cenę to na sile problemów sobie nie szukaj one i tak cię same znajdą:)

Kaczki,króliki hm kto hoduje kaczki i gołębie tego bida w dyłek je...bie więc odpuść... 

Na królikach możesz się wyłożyć bardzo szybko jak nie masz doświadczenia .....

 28 ha moje prospekty;

-10 ha pszenżyta

-5 ha truskawki 

- 5ha Fasoli wawelskiej ( będzie rosła próbowałem)

-a na resztę też obsiej pszenżytem  

Plan gotowy teraz do lektury troszkę inwestycji i nic tylko pieniądze liczyć .... 

 

Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Rozumiem, że mówimy tu o , np żywności z certyfikatem tak? jeśli tak to musisz się zgłosić do firm, które są uprawione do kontroli i wydawania certyfikatów. Będzie kontrola, papiery do wypełnienia, zapłącić trzeba będzie i tyle.  Okres przejściowy to 3 lata żeby później mieć pełny certyfikat na produkty. Ale to też nie takie hopa siupa, poszukaj na stronie arimu wykaz jednostek i zgłoś się do którejś z nich. To ci powiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    398

poczekajcie jeszcze trochę to wszyscy będziemy EKO. jak nam wycofaja dużo substancji czynnych za 10 lat cofniemy się o pół wieku do pielników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikk0123    0

Klientów na początek myślę że będę miał w moim gospodarstwie zawsze byli chętni na różne eko żywności zazwyczaj w rodzinie. O certyfikacie myślałem bo jest on podstawą sprzedaży np. marchwi, kapusty. W okolicy mógłbym jeździć na różne targi z żywnością np. do Wrocławia tam jest dużo chętnych na tego typu żywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    98

popieram @iron tylko w innych krajach tego nie stosuja... a nas chca wykończyć małymi dopłatami i jeszcze tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×