Skocz do zawartości
News
rolnikk0123

Gospodarstwo ekologiczne czy opłacalne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnikk0123    0

Witam, za rok kończę technikum rolnicze i zostanie przepisane na mnie gospodarstwo o powierzchni 28 ha (14 ha własności) w tym 3 ha łąk ziemia 5-4 klasa. Zastanawiam się nad g.eko ponieważ z takim arealem i na takiej ziemi ciężko
się utrzymać i rozwijać gospodarstwo. Chodzi mi o ekologiczna żywność (marchewka,ziemniaki itp.) oraz eko. zwierzęta (mięso z kaczki,królika itp.). Proszę o porady co o tym sądzicie i wgl. pozdrawiam

And2ej1    0

To musi być naprawdę pasja jeśli chodzi o eko :) moim zdanie musisz mieć zbyt na tę eko żywność to jest podstawa...

'Nie co uprawiać ani hodować tylko komu to potem sprzedać i zarobić '

Na początek ogarnij rynek, jeśli będziesz miał klijętere na marchewkę, sałatę ,cebule  itp to zaczynaj dzieło ....Jak nie ma komu to sprzedawać za dobrą cenę to na sile problemów sobie nie szukaj one i tak cię same znajdą:)

Kaczki,króliki hm kto hoduje kaczki i gołębie tego bida w dyłek je...bie więc odpuść... 

Na królikach możesz się wyłożyć bardzo szybko jak nie masz doświadczenia .....

28 ha moje prospekty;

-10 ha pszenżyta

-5 ha truskawki 

- 5ha Fasoli wawelskiej ( będzie rosła próbowałem)

-a na resztę też obsiej pszenżytem  

Plan gotowy teraz do lektury troszkę inwestycji i nic tylko pieniądze liczyć .... 

Powodzenia ;)

pic2ek    5

Rozumiem, że mówimy tu o , np żywności z certyfikatem tak? jeśli tak to musisz się zgłosić do firm, które są uprawione do kontroli i wydawania certyfikatów. Będzie kontrola, papiery do wypełnienia, zapłącić trzeba będzie i tyle.  Okres przejściowy to 3 lata żeby później mieć pełny certyfikat na produkty. Ale to też nie takie hopa siupa, poszukaj na stronie arimu wykaz jednostek i zgłoś się do którejś z nich. To ci powiedzą co i jak.

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    674

poczekajcie jeszcze trochę to wszyscy będziemy EKO. jak nam wycofaja dużo substancji czynnych za 10 lat cofniemy się o pół wieku do pielników

rolnikk0123    0

Klientów na początek myślę że będę miał w moim gospodarstwie zawsze byli chętni na różne eko żywności zazwyczaj w rodzinie. O certyfikacie myślałem bo jest on podstawą sprzedaży np. marchwi, kapusty. W okolicy mógłbym jeździć na różne targi z żywnością np. do Wrocławia tam jest dużo chętnych na tego typu żywność.

damianus2222    115

popieram @iron tylko w innych krajach tego nie stosuja... a nas chca wykończyć małymi dopłatami i jeszcze tym

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafkap
      Już od 26 września według zapowiedzi Ministra Rolnictwa ruszają wypłaty suszowe.
      W ciągu pierwszego tygodnia wnioski złożyło 9 tyś rolników. 
      Piszcie kiedy dostaniecie przelewy, z jakich gmin jesteście.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez PolskiTraper
      Witam. Interesuje mnie szczera opinia na temat wypłaty odszkodowań łowieckich, a dokładniej czy myśliwi je rzeczywiście wypłacają. Jakie to są sumy tzn. czy współmierne do szkód spowodowanych przez zwierzyne. Widziałem tutaj na forum w jednym z tematów, że opinie są bardzo złe tzn. myśliwi nie dopełniają swoich obowiązków jakimi są wypłaty odszkodowań, często są to sumy niewspółmierne do strat. Powiedzcie jak to w rzeczywistości u was jest.
      Jestem również zainteresowany stosunkiem samych myśliwych do rolników, ich podejściem do tematu. Proszę o szczere wypowiedzi.
    • Przez Piszczu
      Jezeli jestem rolnikiem,oplacam obowiązkowy krus oraz korzystam z dofinansowań-młody rolnik oraz modernizacja gospodarstw rolnych i chciałbym sobie "dorobic" poza gospodarstwem to jest taka możliwość? Moge wtedy zawiesić krus,jeżeli w dofinansowaniach jest napisane,ze muszę być ubezpieczony w krusie? Jak to się ma do tego? Można to jakaś "ominąć "?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.