deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
8 godzin temu, Alamo napisał:

Lepiej zainwestuj w świecę płomieniową,a nie głupoty wymyślasz.

Dokładnie świeca płomieniowa bardzoo dużo daje w 60-siątce przy odpalaniu w mrozach :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

żadnych głupot nie gadam tylko chce poprostu sprawdzić czy da się tak i jak na taki prąd reaguje rozrusznik bo słyszałem że w mtz nie trzeba wymieniać na 24 volt rozrusznika tylko jest na 12 volt i się zastanwiałem czy 2 c 360 też się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Na kij ci taka instalacja po co ci taki duży prąd? Silnik ogromny czy zaledwie 3 litra? Zadajesz głupie pytania najlepiej w tym ciągniku nic nie rób skoro się na tym dobrze nie znasz.Od ojca dostaniesz na tym się skończy xDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

mi nie chodzi że taka instalacja lepiej czytaj uważnie tylko chiałbym się dowiedzieć czy by dało radę tak zrobić bo w mtz przerabiają na 24 volt a rozrusznik mają 12 

i ja nie chce nic przerabiać tylko zadałem temat czy się da czy nie i czy wytrzyma rozrusznik

 

Edytowano przez tomek14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie słyszałem żeby rozrusznik zostawiali na 12V w mtz-cie.  Jak  byś rozruszników nie szukał są na 12 i 24, elektromagnesy i wirniki równiesz. Możliwe że tylko magnesy na stojanie zostają stare jeśli są stałe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ty nie porównuj mtz do tej pierdółki jakim jest 60-tka.Dostałeś odpowiedź że wytrzyma ci krótką metę zresztą logicznie pomyśleć że instalacja jest zrobiona pod 12 V to jak ma ci wytrzymać na 24 V na dwukrotnie taki prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zakładam że tak. Bo nie słyszałem żeby ktoś zostawiał 12 voltowy  a nawet jeśli to  osobiście nie jestem do tego przekonany. 

Tym bardziej że  np. rozruszniki z przekładnią drogie nie są. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

jak silnik na superolu  to nawet jakbys i podłączył reaktor jądrowy z ruskiej łodzi podwodnej to krecić bedzie marnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

jak silnik na superolu  to nawet jakbys i podłączył reaktor jądrowy z ruskiej łodzi podwodnej to krecić bedzie marnie :D

Ognisko pod miską i gotowe, :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co to za czasy żeby ognisko rozpalać? Na rynku są dobre oleje,świece płomieniowe  i akumulator który wytrzyma 5 lat też coś się wybierze a nie partactwo powielać 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

moja bez świecy na pierwszej pompie wtryskowej i wtryskach przy -15* paliła na płynie nie gorzej jak osobowy, teraz na tych pompach po tych partaczach to już nie to ale do tych -10* bez wspomagaczy gada spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

jak silnik na superolu  to nawet jakbys i podłączył reaktor jądrowy z ruskiej łodzi podwodnej to krecić bedzie marnie :D

Kiedyś były zimy z 20-sto paro stopniowym mrozem w dzień, rano -30 kilka, superol CA-CB, rozruszniki bez żadnej przekładni i ciągniki odpalały, teraz -5, w porywach -10, oleje nieporównywalnie lepsze, paliwo o niebo lepsze i problem z odpaleniem, ja stawiam że kierowcy teraz do duupy, co Ty na to?

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

U mnie też po remoncie pompy pali słabo przy tych mrozach 12 letnie akumulatory.Przed remontem na takiej temperaturze jak na filmiku praktycznie odstrzała za 3 przekrętem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a ja na to że kiedyś to dziadki wode na piecu gotowali bo płynu nie było, pierdut do silnika i palił jak złoto. A co do kierowców, to zauważ kto ma największy problem z uruchomieniem tych ciągników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie gorąca woda i zapali każdy jeden, a jak ktoś leniwy, no to niestety, te ciągniki do rewelacyjnie palących nigdy nie należały, a kręcenie bez opamiętania nie jest dobre dla najlepszego akumulatora. To raz, dwa zalanie ciepłą cieczą pozwoli silnikowi nagrzać się o wiele szybciej, chyba nie muszę tłumaczyć jakie to ważne.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
18 minut temu, Sean napisał:

Kiedyś były zimy z 20-sto paro stopniowym mrozem w dzień, rano -30 kilka, superol CA-CB, rozruszniki bez żadnej przekładni i ciągniki odpalały, teraz -5, w porywach -10, oleje nieporównywalnie lepsze, paliwo o niebo lepsze i problem z odpaleniem, ja stawiam że kierowcy teraz do duupy, co Ty na to?

Bez kopcia przy -20 nikt się nie bawił w odpalanie szczególnie jak silnik już podjechany, jak ciągnik był odpalany raz na tydzień  czy dwa to można się bawić gorzej jak codziennie i dlatego są grzałki i inne bajery , ale ogólnie 60-tka to miód malina do odpalenia, sama możliwość odłączenia pompy hydraulicznej to dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

pewnie, 60ti bardzo ładnie palą jak na konstrukcje bez fabrycznych świec zarowych czy płomieniówki, a od samostartu plak duzo lepszy, traktor odpalisz i w samochodzie kokpit wyczyscisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, pawel885 napisał:

Bez kopcia przy -20 nikt się nie bawił w odpalanie szczególnie jak silnik już podjechany, jak ciągnik był odpalany raz na tydzień  czy dwa to można się bawić gorzej jak codziennie i dlatego są grzałki i inne bajery , ale ogólnie 60-tka to miód malina do odpalenia, sama możliwość odłączenia pompy hydraulicznej to dużo 

Nie tak raz na tydzień, bo ciągniki w SKR-ach chodziły dzień w dzień,  powiedz co to za problem spuścić ciecz do kociołka i podgrzać? grzałki w 360-tce, pokaż mi taką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas kiedyś kto miał kolejkę wożenia mleka do mleczarni to ciągnik w oborze nocował i po problemie.... Są grzałki do 60-tek na wąż chłodnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są, Pawełku jak będziesz chciał taką sobie założyć, to lepiej się spotkajmy i przepijmy tą stówkę, zapewniam że to nie będzie stracony pieniądz, w przeciwieństwie do tej grzałki. Za stówkę to dym będziemy mieli cały dzień, a grzałka po niecałe pięciu minutach.     :)

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Kiedyś właśnie w duże mrozy jak była potrzeba uruchomienia bez wiaderka z gorącą wodą do ciągnika się nie podchodziło. Czasem nawet i dwa razy się przelewało, aby wodal lepiej ciepło oddała i właśnie na superolu odpalał bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dwa razy przelany raz za raz i pokrywy klawiatury cieplutkie, z bloku cieplutka woda leciała, nie było d*py żeby nie odpalił od strzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj