deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

pawi    0

może po prostu gdzieś "gubi prąd",jeśli nie to zapal ciągnik włącz wszystkie możliwe światła i wtedy sprawdź ładowanie.Miałem tak kiedyś a aucie że altek ładował ale pod obciążeniem już nie dawał rady,przyczyną był pasek który wydawał się  naciągnięty lecz był za mało,po mocniejszym naciągnięciu paska problem znikł.Kiedyś pewien mechanik powiedział mi"alternator pod obciążeniem potrzebuje mocy 2KM,ty byś nie chciał tego ciągnąć".Mam też jeden 12V i alternator, mogę jeździć cały czas na światłach i niema żadnego problemu.Przecież jeśli silnik pracuje to za dostarczenie prądu odpowiedzialna prądnica/alternator a nie akumulator!

Edytowano przez pawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Włożyłem akumulator 55ah z centry plus z samochodu  i chciałem uruchomić silnik po 1 miesięcznej przerwie,  trochę obrócił wałem i się rozładował a był naładowany  ,to był listopad +10stopni na polu.

Więc szkoda wkładać kasę w 55 -64ah do sześćdziesiątek które rzadko są odpalane w roku bo potrzebuje dużo siły i czasu na napełnienie paliwa do wtrysków. Zasiedziany traktor może mieć zawsze problemy ,więc polecają akumulatory minimum 70ah a 120ah to już jest bez problemów.

Edytowano przez lolek2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malacez    1

jak podłączyć prostownik w c330 do akumulatorów 2x6v

 

Jeśli masz te akumulatory na ciągniku to łapkę prostownika plusową (najczęściej jest ona czerwona) dajesz na plus na akumulatorze, a łapkę minusową(najczęściej jest ona czarna) dajesz na drugim akumulatorze na minus. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

coś mi mówi że przy podłączonych akku tak się tego nie robi, zawsze powinno się podłączać na korpus, ale niech wypowie się ktoś o większej wiedzy

 

co do podłączenie 330 wszystko zależy czy masz + na rozrusznik czy na korpus, w pierwszym przypadku podłączasz normalnie + do akku minus do metalu, w drugim odwrotnie z tego co mi wiadomo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mowa jest o C-330 i tam czasami + podłączany był na korpus i wtedy to ma znaczenie, w C-360 "problem" nie występuje


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przecież masą nie nazywa się biegun ujemnym tylko biegun który jest podłączony do ramy pojazdu.

W przypadku C-330 masą jest + i można podpiąć do korpusu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

To tak podsumowując podpinać prostownik przez korpus ciągnika jak najbardziej, tylko trzeba zwrócić uwagę na polaryzację.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam jestem w trakcie kupna aku do 360 jaką firmę polecacie?

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Koledzy od dwóch lat mam w mojej c360 rozrusznik szybkoobrotowy za 250zł i akumulator 55 Amper (kosztował niecałe 200zł)  niema problemu z odpaleniem nawet w zimę. W c330 mak akumulator 75A i rozrusznik szybkoobrotowy już z 7 lat i pali od strzała.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak chcesz mieć lepsze uderzenie na rozrusznik i żywotność większa to 2 po 6V  jak wyjmujesz i nie chcesz mieć dwóch to 12v ale będzie krócej trzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

A jeśli upierasz się przy 12V, pożycz od kogoś taki i spróbuj czy ciągnik na nim odpali, nasza 355 po remoncie silnika na 1x12V 125Ah (nowym kupionym do innego ciągnika)  nie był wstanie normalnie zakręcić, a na 2x6V bzykało bez problemu, choć sąsiad przy 3p jeździ na 1x12V i u niego śmiga wiec dużo zależy od twojego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

u nas mamy dwa i jest nawet git przedtem mieliśmy centry ale sie zasiarczyły bo nie był odpalany przez zimę :( były to centry 6V ale na nich już ciężko miał kręcić rozrusznik a wsadzilsmy w tamtym roku na wiosnę nówki jenoxy http://allegro.pl/akumulator-jenox-classic-6v-190-ah-1000a-i6638110760.html i pali elegancko słychać ze rozrusznik chce krecic i ma moc na tych także polecam dwie sztuki próbowaliśmy na jeden ale ciężko miał kręcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tylko broń boże nie jenoxy 3 razy miałem i za każdym razem padały.Jak nie odpalany przez zimie to po co je trzymać w ciągniku? Z własnej głupoty doprowadziłeś do zniszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

no to to wiem ze z własnej głupoty wyciagłem na jesien i  schowałem je do ciepłego pomieszczenia i co tydzień przychodziłem i mierzyłem napięcie i było git na wiosnę w marcu wsadzam do ciągnika było i "ły ły ły " i tak skończyły 10 letnie centry później je ładowałem elektrolit zmieniałem i kiszka trzeba było kupić nowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jeżeli wyciągamy akumulatory to trzeba chociaż raz je pod ładować  a ty je mierzyłeś co tydzień nie wiem po co.Wystarczy te kilkanaście stopni  podładowanie raz na sezon i to wszystko można przed uruchomieniem doładować i sprawdzić kilka dni po ostatniej jeździe napięcie.Zmienianie elektrolitu nic nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W młodszym bracie 60 czyli 7340 zastosowano jeden akumulator 135Ah i alternator 55A. W 60 jest mniej odbiorników spokojnie da radę 120Ah.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarekmarek    0

C360 stała przez 16 miesięcy nieodpalana. Akumulator był wyjęty. Wcześniej paliła od strzała ale akumulator był już słaby - trzeba było go co parę razy ładować (ciągnika używam bardzo sporadycznie i zazwyczaj na chwilkę, więc pewnie nie miał się kiedy naładować porządnie). Teraz nie chce nawet zakręcić - w rozruszniku słychać tylko takie małe pykanie i kontrolki przygasają. (wał się normalnie obraca, sprawdzałem) 

Podejrzewam, że padł akumulator. 

Potrzebuje pomocy w dobraniu jednego taniego akumulatora 12V. Ile powinien mieć Ah i A? (tak, czytałem poprzednie posty i jakoś nie widzę konkretnych podanych wartości, dlatego marudzę i pytam)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

latem przekręci na 70-80Ah, zimą nawet na 120 będzie ciężko jeśli zostawisz w ciągniku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj