Skocz do zawartości

michal1993

Members
  • Postów

    4217
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O michal1993

  • Urodziny 06/04/1993

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    okolice Rypina (kuj.-pom.)
  • Zainteresowania
    KPK Komurun Team

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia michal1993

Stały bywalec

Stały bywalec (8/14)

  • Conversation Starter Unikat
  • Dedicated Unikat
  • Very Popular Unikat
  • First Post Unikat
  • Collaborator Unikat

Najnowsze odznaki

494

Reputacja

  1. Znaczy spotkałem na powiedzmy poniżej 10% roślin mszycę na łodygach i kilka sztuk, że tak powiem obklejonych
  2. Niech mnie poprawią praktycy ale wg mnie atpolan jest do herbicydów. Do fungi bym nie dawał wcale adiuwantów, a jak już to aminokwasy A i ja mam przy okazji pytanie - 13 dni temu pryskałem na mszycę. W całym sezonie buraczanym był to drugi zabieg acetamiprydem. Dziś znowu wypatrzyłem mszycę, siedzą one na łodygach blisko ziemi. Dobrze myślę, że teraz warto zastosować inną substancję np. pirimor i co z pryskaniem w taką pogodę? W dzień większość pola "leży plackiem". Jak podejść do tego zabiegu?
  3. Opona jak opona, raczej lepsza od rosyjskich i ukraińskich, które prędzej popękają niż się zużyją. Popatrz czy Kabat nie ma w ofercie takich rozmiarów albo bkt. Generalnie nie wiem czy teraz są gdzieś dostępne wschodnie opony...
  4. ento maxx w zalecanej dawce wyjdzie ok 90zł/ha, do tego pirimor w dawce 0,4kg/ha ok 100zł więc prawie 200zł/ha zabieg to ile to będzie w stanie przytrzymać odnośnie mszycy, żeby to jakkolwiek się kalkulowało?
  5. Z burakami dopiero zaczynam więc za wiele nie powiem a wcześniej nie praktykowałem takich połączeń bo i nie było gdzie. Generalnie miałem na myśli to, że insektycydy potrzebują kwaśnego Ph a bor podnosi do zasadowego. A tu jednak chodzi o skuteczność na mszycę. Co do mieszania boru z miedzią to najlepiej zrobić próbę we wiaderku.
  6. Dodaj jakąś kontaktówkę typu cyperkil albo karate do tego i git. Fajnie jak obniżysz Ph, i co ważne - nie dodawaj do tego boru. Wziąłem sobie do serca Wasze rady i ułożyłem taki pierwszy zabieg na chwościka: - 125g tebu w formulacji EW - 125g azoksystrobiny - 1,5l remedy complex (miedź systemiczna i siarka) Generalnie buraków w gospodarstwie nie było 20 lat, jedynie małe warzywniki (akurat na tych polach z burakami) z buraczkami ćwikłowymi. Objawów żadnych nie widzę, buraki raczej na odbiór listopad i później. Tak pomyślałem, że wjazd zrobię jak będą widoczne jakiekolwiek objawy, bo jak zacznę wcześnie to tych zabiegów będzie multum a opłacalność przy wyjściowym limicie 55t/ha raczej nie powala. Jakie pytanie na zaś - jak w dzień są temperatury ok 30stopni to można zrobić zabieg np w nocy czy lepiej mimo wszystko poczekać na ochłodzenie?
  7. A czemu mam innej firmy? Że handlarz nakleił naklejkę tur 4 to nic nie znaczy
  8. Zajrzyj do mojej galerii. Ja mam większe koła z przodu i normalnie ramkę na ziemię kładzie
  9. Na drugi zabieg przed żniwami mam Spyrale
  10. Z dolistnego dałem w poprzedni piątek po 220g/ boru. Po takich opadach to myślę, że jakbym ja w swoim rejonie chciał jechać jutro rano to raczej wszystko będzie mokre...
  11. Planuję pierwszy zabieg ochrony fungi - będzie to 250g tebu w formulacji EW + ok 1,5l remedy complex (miedź systemiczna). Generalnie buraków w gospodarstwie nie było 20 lat, jedynie małe warzywniki (akurat na tych polach) z buraczkami ćwikłowymi. Ostatnio u mnie spadło ok 60l deszczu, dziś pewnie w polu będzie grząsko a i noc jeszcze chyba może być zimna. Czy zabieg wykonany jutro przed wieczorem będzie ok? Pytam bo od piątku mam zapowiedziane temperatury powyżej 25 stopni
  12. A ile gramów boru dajecie dolistnie na buraki? Robiłem w piątek pierwsze dolistne dokarmianie borem, ok 220g/ha. Na pierwszym polu deszcz spadł jakoś 1,5h po zabiegu i tu myślę, że ok. Ale na drugim było to już tylko 50min - poprawić po deszczach np połową dawki?
  13. to jest najzwyklejszy hydroakumulator. Amortyzator tłokowy z daleka wygląda trochę jak siłownik. Taka rura. z jednej strony wejście oleju, z drugiej zawór.
  14. Podczas obchodu buraków zauważyłem, że mam w burakach, na każdym z pól po jednym (przynajmniej tyle znalazłem) buraki ćwikłowym. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to na nich chwościk pojawia się kilka dni wcześniej. Na liściach wypatrzyłem takie zmiany. Czy to już chwościk? Buraków na tym polu nie było z 20lat i w pobliżu 0.5km myślę że też 10 lat nie było. I tu jeszcze jeden. Generalnie ostatni deszcz 12mm był 12 maja i wczoraj wieczorem spadło 5mm, Ok 20 maja wykonany zabieg na dwuliścienne a w poprzednią niedzielę zabieg na jednoliścienne agilem
  15. Ciekawi mnie odpowiedź praktyków - dawka z etykiety 3l/ha a Ty chcesz dać 0,9l/ha... Z burakami dopiero zaczynam, więc chętnie się czegoś nowego dowiem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v