Dodaj jakąś kontaktówkę typu cyperkil albo karate do tego i git. Fajnie jak obniżysz Ph, i co ważne - nie dodawaj do tego boru.
Wziąłem sobie do serca Wasze rady i ułożyłem taki pierwszy zabieg na chwościka:
- 125g tebu w formulacji EW
- 125g azoksystrobiny
- 1,5l remedy complex (miedź systemiczna i siarka)
Generalnie buraków w gospodarstwie nie było 20 lat, jedynie małe warzywniki (akurat na tych polach z burakami) z buraczkami ćwikłowymi. Objawów żadnych nie widzę, buraki raczej na odbiór listopad i później. Tak pomyślałem, że wjazd zrobię jak będą widoczne jakiekolwiek objawy, bo jak zacznę wcześnie to tych zabiegów będzie multum a opłacalność przy wyjściowym limicie 55t/ha raczej nie powala. Jakie pytanie na zaś - jak w dzień są temperatury ok 30stopni to można zrobić zabieg np w nocy czy lepiej mimo wszystko poczekać na ochłodzenie?