Skocz do zawartości

michal1993

Members
  • Postów

    4217
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez michal1993

  1. Znaczy spotkałem na powiedzmy poniżej 10% roślin mszycę na łodygach i kilka sztuk, że tak powiem obklejonych
  2. Niech mnie poprawią praktycy ale wg mnie atpolan jest do herbicydów. Do fungi bym nie dawał wcale adiuwantów, a jak już to aminokwasy A i ja mam przy okazji pytanie - 13 dni temu pryskałem na mszycę. W całym sezonie buraczanym był to drugi zabieg acetamiprydem. Dziś znowu wypatrzyłem mszycę, siedzą one na łodygach blisko ziemi. Dobrze myślę, że teraz warto zastosować inną substancję np. pirimor i co z pryskaniem w taką pogodę? W dzień większość pola "leży plackiem". Jak podejść do tego zabiegu?
  3. Opona jak opona, raczej lepsza od rosyjskich i ukraińskich, które prędzej popękają niż się zużyją. Popatrz czy Kabat nie ma w ofercie takich rozmiarów albo bkt. Generalnie nie wiem czy teraz są gdzieś dostępne wschodnie opony...
  4. ento maxx w zalecanej dawce wyjdzie ok 90zł/ha, do tego pirimor w dawce 0,4kg/ha ok 100zł więc prawie 200zł/ha zabieg to ile to będzie w stanie przytrzymać odnośnie mszycy, żeby to jakkolwiek się kalkulowało?
  5. Z burakami dopiero zaczynam więc za wiele nie powiem a wcześniej nie praktykowałem takich połączeń bo i nie było gdzie. Generalnie miałem na myśli to, że insektycydy potrzebują kwaśnego Ph a bor podnosi do zasadowego. A tu jednak chodzi o skuteczność na mszycę. Co do mieszania boru z miedzią to najlepiej zrobić próbę we wiaderku.
  6. Dodaj jakąś kontaktówkę typu cyperkil albo karate do tego i git. Fajnie jak obniżysz Ph, i co ważne - nie dodawaj do tego boru. Wziąłem sobie do serca Wasze rady i ułożyłem taki pierwszy zabieg na chwościka: - 125g tebu w formulacji EW - 125g azoksystrobiny - 1,5l remedy complex (miedź systemiczna i siarka) Generalnie buraków w gospodarstwie nie było 20 lat, jedynie małe warzywniki (akurat na tych polach z burakami) z buraczkami ćwikłowymi. Objawów żadnych nie widzę, buraki raczej na odbiór listopad i później. Tak pomyślałem, że wjazd zrobię jak będą widoczne jakiekolwiek objawy, bo jak zacznę wcześnie to tych zabiegów będzie multum a opłacalność przy wyjściowym limicie 55t/ha raczej nie powala. Jakie pytanie na zaś - jak w dzień są temperatury ok 30stopni to można zrobić zabieg np w nocy czy lepiej mimo wszystko poczekać na ochłodzenie?
  7. A czemu mam innej firmy? Że handlarz nakleił naklejkę tur 4 to nic nie znaczy
  8. Zajrzyj do mojej galerii. Ja mam większe koła z przodu i normalnie ramkę na ziemię kładzie
  9. Na drugi zabieg przed żniwami mam Spyrale
  10. Z dolistnego dałem w poprzedni piątek po 220g/ boru. Po takich opadach to myślę, że jakbym ja w swoim rejonie chciał jechać jutro rano to raczej wszystko będzie mokre...
  11. Planuję pierwszy zabieg ochrony fungi - będzie to 250g tebu w formulacji EW + ok 1,5l remedy complex (miedź systemiczna). Generalnie buraków w gospodarstwie nie było 20 lat, jedynie małe warzywniki (akurat na tych polach) z buraczkami ćwikłowymi. Ostatnio u mnie spadło ok 60l deszczu, dziś pewnie w polu będzie grząsko a i noc jeszcze chyba może być zimna. Czy zabieg wykonany jutro przed wieczorem będzie ok? Pytam bo od piątku mam zapowiedziane temperatury powyżej 25 stopni
  12. A ile gramów boru dajecie dolistnie na buraki? Robiłem w piątek pierwsze dolistne dokarmianie borem, ok 220g/ha. Na pierwszym polu deszcz spadł jakoś 1,5h po zabiegu i tu myślę, że ok. Ale na drugim było to już tylko 50min - poprawić po deszczach np połową dawki?
  13. to jest najzwyklejszy hydroakumulator. Amortyzator tłokowy z daleka wygląda trochę jak siłownik. Taka rura. z jednej strony wejście oleju, z drugiej zawór.
  14. Podczas obchodu buraków zauważyłem, że mam w burakach, na każdym z pól po jednym (przynajmniej tyle znalazłem) buraki ćwikłowym. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to na nich chwościk pojawia się kilka dni wcześniej. Na liściach wypatrzyłem takie zmiany. Czy to już chwościk? Buraków na tym polu nie było z 20lat i w pobliżu 0.5km myślę że też 10 lat nie było. I tu jeszcze jeden. Generalnie ostatni deszcz 12mm był 12 maja i wczoraj wieczorem spadło 5mm, Ok 20 maja wykonany zabieg na dwuliścienne a w poprzednią niedzielę zabieg na jednoliścienne agilem
  15. Ciekawi mnie odpowiedź praktyków - dawka z etykiety 3l/ha a Ty chcesz dać 0,9l/ha... Z burakami dopiero zaczynam, więc chętnie się czegoś nowego dowiem
  16. Mam pszenice późno siane, no względnie, w połowie października. Są po kukurydzy, uprawa orkowa. Na wiosnę pierwszy zabieg grzybowy był 2.05. Cyprodynil, protio i cyflufenamid.. Generalnie u nas susza, w kwietniu 10 litrów, w maju 19 i nie padało od 3 tygodni... Pszenica zaczyna się kłosić ale jak nie będzie znaczącego opadu czyli chociaż 10 litrów to nie planuję zabiegu grzybowego ale przyszło mi do głowy doświadczenie z opryskiem melasą. Co o tym myślicie? Dawka jakieś 10kg/ha, dosłownie z 20 arów bym spróbował
  17. Wczoraj w nocy, w sumie to częściowo dziś poprawiłem deltametryną. Przejrzałem teraz z 10 liści i w sumie tylko w jednym znalazłem robaczka i może całkiem martwy to nie był ale dogorywał. Zobaczymy co będzie dalej
  18. Dzięki. Robiłem wczoraj zabieg na śmietkę. 24h po zabiegu acetamiprydem robaczki będące w liściach jeszcze żyją po 24h - to normalne i zadziała po czasie czy coś poszło nie tak?
  19. Witam. Chcę zrobić nad ranem zabieg w burakach na chwasty jednoliścienne. Środek to agil s... Czy dodaje się do niego adiuwant? Mam atpolan 80ec bio
  20. Jaką dawkę acetamiprydu dać śmietkę? 0,25l/ha przy środku 200sl czyli 50g? I druga sprawa to planuję trochę nawożenie dolistne buraków. Czy takie połączenie będzie dobre: - aminokwasy agro - sorb folium 1,5l/ha - ion blue miedź systemiczna 0,2l/ha - bormax z intermagu 1,2l/ha?
  21. A w buraku występuje taki zabieg w stylu T0 w zbożu z miedzi i siarki?
  22. Wiesz że tu też ok 20lat buraków nie było. Też myślę, że to by dużym plusem było. A ph to uważam że do siewu jeszcze podciągnie się z tego wapna co dałem w 2024
  23. Planuję działki pod kolejne zasiewy buraków. Mam dwie działki, które uprawiam od 2 lat. Jedna dość ciężka ziemia, 4,5ph na początku, druga lżejsza 5,4ph na początku. W 2024 po żniwach dałem 4-4,5t/ha nordkalku standardcal i 1,5t/ha radkowitu. Potem obornik i na obu działkach te same dawki nawozu i te same rośliny. Dwa tygodnie temu pobrałem próbki i wyszło, że na obu działkach ph wynosi 5,8. Czy takie stanowisko będzie ok pod buraki? Po żniwach dałbym jeszcze po 4t/ha morawicy. Potem jakiś poplon, częściowo obornik i orka zimowa. Ewentualnie wczesną wiosną trochę wapna w granulu
  24. Mocny potencjał ma to zboże?
  25. Ja spotkałem się z takim info, że buraki conviso są odporne na tribenuron ale tylko te odmiany z KWS. Z ewentualną myślą na początki mszycy. Wiem , ze nie ma rejestracji ale znalazłem na polu też kilka leni ogrodowych to mówię strącę. Coś źle zrobiłem? Można było to ugryźć inaczej, lepiej? Taki mały problem wynikł - z racji tego, że pryskałem w nocy i to był dopiero drugi wjazd w buraki opryskiwaczem to pomyliłem ścieżkę... 3 międzyrzędzia opryskałem podwójnie tą mieszaniną a wiadomo - z drugiej strony została kontrolka. Te buraki opryskane podwójnie warto przejść wieczorem z ręcznym opryskiwaczem i opryskać aminokwasami czy niekoniecznie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v