deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artu82    5

No dobra to jaki akumulator na obecną chwilę polecacie do c360? Miałem Autoparta 12v 125Ah- wytrzymał 5 lat. Myślałem nad Aku tej samej firmy.Chyba że coś ciekawego podpowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

 Nie wiem jak  sprawują się dzisiejsze Eurostarty moje mają 10lat i są w bdb kondycji

I z tańszych polecam harta  żywotności dużej nie mają ale do roku od zakupu bez problemu wymieniają na nowe na gwarancji  obecnie w firmie w 8 na 10  busów są założone z  harta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Bierz Polskie, Autopart, Jenox, ZAP to dobre akumulatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5
5 godzin temu, Adi96 napisał:

Tylko nie ten Jenox

Dokładnie Jenoxa to daleka omijam.  Kolega miał w kilku sprzętach to gwarancji dziadostwo nie wytrzymało. Sam. Też kiedyś miałem to szału nie bylo. No nic chyba zostanę przy Autoparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

loteria, możesz kupić za 250zł i wytrzyma więcej niż ten za 500zł


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Artu82 napisał:

Dokładnie Jenoxa to daleka omijam.  Kolega miał w kilku sprzętach to gwarancji dziadostwo nie wytrzymało. Sam. Też kiedyś miałem to szału nie bylo. No nic chyba zostanę przy Autoparcie.

Ja zmieniałem w równym czasie akumulatory w 60-siątce i Case to w 60-siątce miałem AutoParta akumulatory ,a w Case Jenoxa i puki co oba podobnie trzymają, ale dopiero 3 lata minęły, ale ważną rzeczą jest sprawdzać ile jest wody w nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Stan elektrolitu powinno sprawdzać się co roku po pracach jesiennych przed zimą.Zawsze w którymś doleje,dodatkowo ładowanie raz na jakiś czas sprawdzić i napięcie akumulatora roboty na 10 15 minut.U mnie każde 2x6V trzymały 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977
Dnia 6.02.2018 o 17:23, Borekk17 napisał:

 Nie wiem jak  sprawują się dzisiejsze Eurostarty moje mają 10lat i są w bdb kondycji

I z tańszych polecam harta  żywotności dużej nie mają ale do roku od zakupu bez problemu wymieniają na nowe na gwarancji  obecnie w firmie w 8 na 10  busów są założone z  harta 

a klocki pewnie formag, zawieszenie 4max ? :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

U mnie w ursusie od dwóch lat siedzą dwa aku  autopart galaxy plus 6v 195 ah i oby siedziały jak najdłużej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

a klocki pewnie formag, zawieszenie 4max ? :D

nie  części  ekspoatacyjne  idą wszystkie w oryginale  czy to do ducato/boxer   czy  do mastera       tylko akumulatory zakładamy z harta bo nie ma sensu  inwestować w coś lepszego  jak i tak wytrzyma rok czasu jazdy nonstop sprawdzone     

Edytowano przez Borekk17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
13 godzin temu, Artu82 napisał:

Dokładnie Jenoxa to daleka omijam.  Kolega miał w kilku sprzętach to gwarancji dziadostwo nie wytrzymało. Sam. Też kiedyś miałem to szału nie bylo. No nic chyba zostanę przy Autoparcie.

 

 

W samochodzie miałem i nie polecam , na gwarancji nie widzieli problemu a ja nie mogłem samochodu odpalić .... przy zerowych temperaturach .  A tak mi go zachwalał sprzedający ... 

 

W 3p centra, chyba 125/ 700  starszej produkcji , kręci bez oznak zużycia. W 385 centra heavy nie pamietam ile Ah ,ale podwyższony rozruchowy i trzeci sezon bez problemu. 


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Jenox jest szajs,cele się przepalają.Jak komuś pewien model 5 lat wytrzymał powinien brać to samo.Silnik stara konstrukcja,nie wytrzyma 9 zim..Dla mnie 5 lat wytrzymuje,przy intęsywnym urzytkowaniu ciągnika z turem,drugi raz został zakupiony ten sam.

Centra dobre aku,w aucie 2,5 tdi 7 lat,pierwsze ładowanie prostownikiem w 5 roku.

5 godzin temu, anekelea napisał:

a aku firmy "kozak" dobre są bo zamierzam kupić za miesiąc?

200 zł? Nie użytkuje ale myślę ile pożałowano materiału żeby się zmieścić w tych pieniądzach.Weź z sobą do sklepu wagę zważ go i zważ taki za 400 zł,a zobaczysz w czym tkwi różnica

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anekelea    0
16 godzin temu, bears napisał:

Jak za te pieniądze (około 200zł) to tak.

tylko ja myślałem nad 120Ah i 890A wg EAN a to koszt około 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Zawsze dwa akumulatory 6 mocniejsze lepsze niz jedna 12'.

Jedni pisza ze straty na polaxzeniach szóstek...ale wieksza moc.

Jedna 12 nie osiagnie 320ah.

Przeważnie od 125-180.ah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może chodzi mu o moc uderzenie prądu, ampery, nie o pojemność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja juz dawno wyszedlem z tzw 6stek wole jeden porzadny boscha (10lat pali w najgorsze mrozy 6stki max 5lat i na zlom) zaden alternator nie ma na tyle mocy by doladowac taka pojemnosc chyba ze ze stara czy innej ciezarówki kolejny minus to mnogość i jakość łączeń te gotowe aluminiowe sa o kant D... potłuc ja u siebie mam zrobione samemu tzn kabel fi 16 miedziane klemy i konektory nic sie nie topi dobra rzecz to tzw hebel i swieca zarowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458

Tylko że połączenie szeregowe akumulatorów nie zwiększa pojemności, ani prądu rozruchowego całego zestawu (szeregowy zestaw składający się z dwóch akumulatorów 6V 165Ah 900A ma parametry 12V 165A 900A). Zwiększa tylko napięcie i zmniejsza się rezystancja wewnętrzna całego układu. Nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jesteś pewien , tego co napisałeś ? To co ma na celu zakładanie dwóch akumulatorów ? Drugi za obciążnik robi , czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125
1 godzinę temu, PaweMariuszMokrzycki napisał:

ja juz dawno wyszedlem z tzw 6stek wole jeden porzadny boscha (10lat pali w najgorsze mrozy 6stki max 5lat i na zlom) zaden alternator nie ma na tyle mocy by doladowac taka pojemnosc chyba ze ze stara czy innej ciezarówki kolejny minus to mnogość i jakość łączeń te gotowe aluminiowe sa o kant D... potłuc ja u siebie mam zrobione samemu tzn kabel fi 16 miedziane klemy i konektory nic sie nie topi dobra rzecz to tzw hebel i swieca zarowa 

Przewód 200 mm2???

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Niestety ale akumulatory markowe dają lepszą gwarancję długiej pracy,nie ma sensu oszczędzać 150zł,nie dość że żywotność jest z 3 lata krótsza,to w trzecią zimę podpinasz prostownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj