Skocz do zawartości

RometOgar200

Members
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O RometOgar200

 • Ranga
  Użytkownik

Ostatnio na profilu byli

271 wyświetleń profilu
 1. [Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa

  Moja kabina jest na sztywno więc nie ma obaw
 2. [Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa

  Pisałem wyżej, że w późniejszym czasie zrobię tam akumulatory a zbiorniki pod podłogę jak będę miał dostęp do Tiga.
 3. [Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa

  Ja bardziej preferuje spawanie migomatem takich rzeczy. Spawarką elektrodową spawam rzeczy, które muszą być szczelne. Wiadomo ,że trzeba dać coś pod tą zabudowę i nad nią. Kupiłem matę wygłuszającą pod spód ,a na zewnątrz taką jakby gumę anty poślizgową. Siedzenie planuje zamontować tak jak było oryginalnie, bo zabudowa ma być do tych miejsc ,gdzie przykręcamy oryginalne siedzenie i wtedy na dół pójdzie więc zabudowa jak i siedzenie będzie przykręcona w oryginalnym miejscu oraz chce dać wzmocnienie pod spodem zabudowy przykręcone do plecaka, aby przykręcić tam spokojnie prowadnice siedzenia, bo mam od samochodu. No raczej będzie w kilku częściach bo będę sam wyginał blachy na mojej amatorskiej giętarce i też ,żeby można było łatwo dostać sie do akumulatorów na tą chwilę, bo planuję dać je w miejscu zbiornika, a zbiornik w miejsce skrzynek akumulatora. Pozdrawiam
 4. [Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa

  Witam Z góry piszę, że wydaje mi się, że kiedyś widziałem ten temat, ale teraz nigdzie nie mogę go znaleźć i jeśli to złe miejsce na temat choć wydaje mi się odpowiednie to proszę o przeniesienie lub upomnienie, że mam go przenieść. Przechodząc do sedna sprawy chcę robić zabudowę podłogi w 60-siątce i mam kilka pytań do tego. Pierwszym pytaniem jest czy blacha o grubości 2mm będzie wystarczająca. Planuję dać kontownik 30x30 3mm na przykręcenie go do błotników. Drugie pytanie ma ktoś takową zabudowę i podzieliłby się informacją jak rozwiązał problem dźwigni od podnoszenia i tej mniejszej, która odpowiada za podnoszenie maszyny ,gdy koła zaczną się ślizgać czy jakoś tak. Chodzi o to czy ta mniejsza jest też w środku czy operuje nią się od zewnątrz ,a te od podnoszenia to blacha jest zagięta na nich czy jak.
 5. case 4230 lewe kolo nie chce hamować

  Jeśli nadal masz ten problem lub ktoś inny to ja przerabiałem ten temat i odpowietrznik jest nad pochwą mostu. A ,żeby dostać się do tych oringów to trzeba odkręcić koło,pochwę. Potem jest tam taki jakby talerz i są tam otwory z gwintem jakieś amerykańskie (calowe może) ,ale śrubę m6 wkręcisz kawałek w nie ,ale musi być ona długa ok 15/20 cm z pelnym gwintem do tego jakiś płaskownik przez który przejdzie ta śruba i nakrętkę, że jak wkręcisz tą śrubę to płaskownik oprze się na moście i kręcać nakrętką wyciagasz taki talerz i na nim jest 1 oring. Pod nim powinna być tarcza hamulcowa i jeszcze 2 elementy (nazwy nie znam) i tam są oringi pozostałe, ale jak chce się je nowe kupic to polecam wybrać sie do sklepu z oringami, bo jak kupujesz dedykowane do Case to są kilkakrotnie droższe. Ja za 3 sztuki płaciłem 21 zł, a w sklepie najtanszy był za ponad 50, a ten sam materiał.
 6. Natrysk na denka tłoka w Ursusie C360

  U mnie 60-siątka wykonuje wszystkie prace polowe razem z naszym Casem i od roku nic się z nie dzieje z tym, a co będzie dalej czas pokaże ,ale podejrzewam ,że jeszcze wytrzyma troche.
 7. Natrysk na denka tłoka w Ursusie C360

  Czegoś tutaj nie rozumiem. Dlaczego piszesz, gdzie nadaje się turbina, a gdzie nie?? Tematem jest natrysk na denka tłoków, a jeśli chcesz wyrażać swoje zdanie na ten temat to pisz tam, gdzie tematem przewodnim jest zakładanie turbiny do silnika wolnossącego.
 8. Natrysk na denka tłoka w Ursusie C360

  Tak doskonale wiem ,że nie jest przystosowany i wgl i, że ten silnik to według większości z was to złom. Turbina już jest ponad rok ,a panewki ,które pokazywałem kilka dni temu były zrobione ze złego materiału i tyle, bo po założeniu polskich i sprawdzeniu tuszem to w 100% dolegają do jarzm.
 9. Natrysk na denka tłoka w Ursusie C360

  Chłodnica oleju już od początku jest zamontowana. A to jak ja to doprowadzę to jeszcze nie wiem, bo trzeba najpierw o pompy zacząć , potem miskę zdjąć i wtedy dać 1 główną rurkę i albo w nią dysze wkręcić lub z rurki 4lub5 mm na zewnątrz dogiąć tak ,żeby nigdzie nie kolidowało z niczym i dobrze psikało.
 10. Natrysk na denka tłoka w Ursusie C360

  A co ma głowica do natrysku? ??
 11. Natrysk na denka tłoka w Ursusie C360

  Słabe smarowanie 1 bar na wolnych rzeczywiście w 60-siątkach spada często do 0 na wolnych i jeździ jeszcze przez parę lat więc bez przesady nie jest, aż tak małe.
 12. Natrysk na denka tłoka w Ursusie C360

  Turbina dmucha do 0,8 bara pod obciążeniem, ale są planowane dalsze mody do 1 albo i ponad 1 bara. Nie chce brać oryginalnej magistrali olejowej, bo i tak jest słabe ciśnienie na 400ob 1 bar ok wiec chce dać osobna pompę.
 13. Witam tak jak w temacie mam zamiar zrobić natrysk na denka tłoków, ale się zastanawiam nad tym jaką wybrać pompę, aby była tak do ok 200zł. Myślałem nad jakąś od wspomagania, ale nie jestem pewien czy olej silnikowy Turdus 15w40 by jej nie zaszkodził i czy ona sama by zasysała olej, bo zbiornik oleju zwykle jest nad nią i spływa do niej grawitacyjnie.
 14. Dlaczego tak się stało z panewką Ursus C385

  Miały być oryginalne ursusa, ale nie było ich, a ciągnik musiał chodzić i doradzili, że te będą dobre, ale jakiej firmy to nwm jaka była. Chyba, że znajdę paragon.
 15. Dlaczego tak się stało z panewką Ursus C385

  Co ty gadasz panewka się obróciła i zatkała kanał olejowy i przez to było ciśnienie do końca. Jeśli nie wierzysz twój problem, ale wiem, że było ciągle ponad 3bary ciśnienia jak wjeżdżał do garażu. Jak mógł być błąd przy składaniu skoro wytrzymało prawie 2 lata, a wał ruszał się bez problemów i nigdzie się nie zacinał. Panewka ok może się zjechać, ale nie powinna się tak złuszczyć. Widziałem parę silników, które jeździły bez oleju lub z uszkodzoną pompą oleju i w żadnym panewka tak nie wyglądała.
×