Skocz do zawartości
lukash0

Zegar ładowania w c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zegar
lukash0    1

Mam pytanko odnośnie zegara ładowania akumulatorów w c360. Niedawno założyłem alternator i nie wiem jak do niego podłącyć zegar. Na zegzrze są 2 wejścia + i - jak do + podłącze kabel z alternatora to na drugim styku (-) też pojawia się napięcie i jak do niego dam mase to zegar coś niby wskazuje ale mi sie wydaje że to jest stała wartość i wtedy nie ma ładowania na akumulatorach. Może ktoś pomóc??

karola44    0
Mam pytanko odnośnie zegara ładowania akumulatorów w c360. Niedawno założyłem alternator i nie wiem jak do niego podłącyć zegar. Na zegzrze są 2 wejścia + i - jak do + podłącze kabel z alternatora to na drugim styku (-) też pojawia się napięcie i jak do niego dam mase to zegar coś niby wskazuje ale mi sie wydaje że to jest stała wartość i wtedy nie ma ładowania na akumulatorach. Może ktoś pomóc??

Ten zegar to co to za wskaznik?? To jest woltomierz czy amperomierz??

Jesli to woltomierz to podlaczenie miales dobre. (+) do wyjscia alternatra, lub innego plusa w instalacji. (-) do masy. Najlepiej takie podlaczenie zrobic bezposredbiona slupkach akumulatora!! Wtedy widzisz bezposrednie napiecie ladowania na akumulatorze. Czasami to zbawienne gdzu na alternatorze jest bardzo dobre napiecie 14,5V a na aku jest np 13V. A spowodowane to moze byc nam slabym przejsciem miedzy masa a - aku, lub + a alternatorem.

Jezeli to amperomierz to laczysz podobnie (+) cyzli do wyjscia tylko i wylacznie alternatora. (-) podlaczasz do plusowej klemy akumulatora, lub do kabla zasilajacego na rozrusznik.

Pamietaj abys nigdy przenigdy w przypadku amperomierza nie podlaczal drugiego wyjscia do masy bezposrednio!!!!!!! tym mozesz zabic nie tylko amperomierz, ale przedewszystkim alternator!!!

Napisz co to za wskaznik masz?? To naprawde bardzo wazne.

c330ursus kontrolke zapewne ma zalozona, ale to naprawde marny wskaznik stanu ladowania. W zasadzie to tylko wskaznik poczatkowego stanu wzbudzenia dla alternatora. Potem juz wiele z niej nie

odczytasz. No chyba tylko przerwe na diodach wzbudzenia.

Najleprzy jest woltomierz. na nim wszystko widac. Ale obowiazkowo wbiety na slupkach akumulatora. czasami i na klemie moze w blad wprowadzic.

Wiadomość z agroFakt.pl

antonio86    38

Mam podobny problem i dlatego odgrzebuje ten stary temat!

otuż mam wskaźnik od żuka (wskazówka jest na środku i jak ładuje wiecej niż pobiera to śię wychyla w prawo ,a jak na odwrut to w lewo)

to jest woltomierz czy amperomierz???

Jak to podłączyć??

Dewro    16

antonio86 wedlug mnie masz amperomierz. w c360 mam tak samo, ze jak laduje wiecej niz pobiera to wskazowka wychyla sie w prawo. jak go podlaczyc napisal karola44

antonio86    38

Dzieki za pomoc!

Jeszcze jedno ten amperomierz wpiąć w obwód(tzn

przeciac ten kabel od alternatora do rozrusznika)

czy puścić osobny kabel od alternatora do rozrusznika tam wpiąć amperomierz, atego orginalngo kabla nie ruszać??

O co mi chodzi??

Otuż jeśli będzie wpięty bezpośrednio w obwód czy nie wpłynie to negatywnie na ładowanie ???

A jeśli zrobie dodatkowy obwód to będzie prawidłowo pokazywać??

Dewro    16

O ile dobrze pamietam to u mnie jest wpięty w kabel ktory idzie od alternatora do rozrusznika i nic złego sie nie dzieje.

Radekk    154

Jeśli to komuś pomoże zamieszczam schemat jak ja mam podłączony amperomierz, który u mnie działa poprawnie.

obraz8.th.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość ziomek16142
      Przez Gość ziomek16142
      Witam. Mam u siebie pożyczoną na jakiś czas C-360 3P 85 rok i od pewnego czasu brak świateł stop (gdy hamuje ). Hamulce sprawne, ale świateł brak. Przygotowuje go na przeglad i takie pytanie: Jak to naprawić ?? Jakaś pompa,czujnik, czy wina bezpieczników ??
    • Przez stefek1991
      witam mam pytanie. Nie wiecie ile moze kosztowac naprawa całej instalacji elektrycznej razem z lampami itp.
    • Przez Klimston
      witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam
    • Przez Sqowron
      Witam wszystkich potrzebuje schemat podłączenia alternatora, z regulatorem napięcia RC212D. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez MarcinOtna
      Witam!
      Posiadam taki alternator: i chciałbym zapytać jak go połączyć z nową zakupioną instalacją elektryczną(dedykowaną pod alternator) oraz jaki regulator napięcia do tego właśnie alternatora?

Z góry dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam!