Polecane posty

Uziu92    7975
ktoś go wstawial już. Do vogla dokładnie po 800 zł widziałem ale nie wiem czy to ori czy zamiennik. Za lemiesz też trzeba ponad 150 zł dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

Same Tiger SIx 105 mam od 12 lat, wtedy dałem za niego 22700 zl, rocznik 85 i był w lepszym stanie wizualnym niz ten z ogloszenia . Ciagnik twardy ,mało awaryjny, ale za lekki do ciezszych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

Porzadny balast na przod i wtedy bedzie szło skręcac, ale predkosci roboczej za duzej sie nie osiagnie. Z 3m to bedzie mało efektywna praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Podpiąłem wczoraj swego dziadka do talerzówki kompaktowej 2,5m. Ciągać po polu daje radę, ale pod górki nawracanie jak w filmach z Indii - tylko hamulce, bo przód w górze. Do 1200kg talerzówki trzeba by mi z 500kg balastu z przodu i pewnie hydraulika by padła po roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

100km  w ściernisku lata aż miło, znajomy kilka lat efektywnie latał renata 10354 z 3m grano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 chyba jest to bliźniaczy model takiego jak ja mam (1134) tylko tam siedzi silnik perqinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

ktoś go wstawial już. Do vogla dokładnie po 800 zł widziałem ale nie wiem czy to ori czy zamiennik. Za lemiesz też trzeba ponad 150 zł dać

Ja wcześniej już go udostępniłem ale za wiele się nie dowiedziałem i dla tego jeszcze raz dałem link bo zastanawiam się czy warto jechać po niego w niej cenie ... Wydaje mi się że tak .. a lemiesze zamówię jakieś zamienniki i jakąś kosmiczna są nie powinna wyjść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Lemiesz zamiennik u Stankiewicza około 100zł brutto , moge polecić, ma dobre jakościowo wyroby.  W jakiś noname bym się nie pchał, nie warto, uwierz mi, to pozorna oszczędność.

Odkładnie z przedborza około 220-240zł sztuka i też mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Przecież wychodziły Zetory John Deere 

 

1 godzinę temu, jahooo napisał:

Lemiesz zamiennik u Stankiewicza około 100zł brutto , moge polecić, ma dobre jakościowo wyroby.  W jakiś noname bym się nie pchał, nie warto, uwierz mi, to pozorna oszczędność.

Odkładnie z przedborza około 220-240zł sztuka i też mogę polecić

Czyli jak myślisz ? Warto zainteresować się tym.plugiem w tej cenie ? Widać że chyba przy mocowaniu pierwszych skib było coś kombinowane albo mi się wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Tak, ale za najwyżej 3tys.

6x100 plus 6x230 to już  2 tys na cześci, za 6 tys można kupić pług w lepszym stanie. On jest w sumie tyle wart co rama i słupice, bo reszta do wymiany.

No i nie wiadomo w jakim stanie ta reszta.

Nie napalać się, obejrzeć można

A to jest przykład jak partactwem zepsuć pług :

https://www.olx.pl/oferta/plug-huard-3-obrotowy-CID757-IDx8a74.html#e12e3f99ae

Te "nowe lemiesze" to podróbka, która nie pasuje i nie współgra z dłutami

ale po negocjacji ceny to dobra baza na fajny pług

 

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
15 minut temu, jahooo napisał:

Tak, ale za najwyżej 3tys.

6x100 plus 6x230 to już  2 tys na cześci, za 6 tys można kupić pług w lepszym stanie. On jest w sumie tyle wart co rama i słupice, bo reszta do wymiany.

No i nie wiadomo w jakim stanie ta reszta.

Nie napalać się, obejrzeć można

A to jest przykład jak partactwem zepsuć pług :

https://www.olx.pl/oferta/plug-huard-3-obrotowy-CID757-IDx8a74.html#e12e3f99ae

Te "nowe lemiesze" to podróbka, która nie pasuje i nie współgra z dłutami

ale po negocjacji ceny to dobra baza na fajny pług

 

Z 2 sezonu powinien jeszcze przechodzi na tych elementach na już tylko by trzeba było lemiesze zmienić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
Yaho to polecasz elementy od stankiewicza? w swoim voglu będę wymieniał bo po tym sezonie zyletki, za sztukę tak jak do.mojego ok. 130 zł. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U mnie w wywrocie 4x40 na stankiewiczu zaoralem ok 50 ha i zuzycie bylo jakies widac dopiero w tym roku jak mialem beton na polu. Z 15 cm lemiesza starlo ogolem ok 1 cm wiec mysle ze to dobry wynik. Bralem z hardoxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
czyli można wziąć, bo cena na internecie lemieszy do vogla to 160 zł i to też chyba zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

Pisałem wcześniej, że użytkowałem części od Stankiewicza w pługu Krone. Jak najbardziej polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj