Nikkallo

Leasing czy wynajem długoterminowy samochodu

Polecane posty

Nikkallo    0

Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Po co kupować coś na krechę co nie jest naprawdę potrzebne i w dodatku zaraz na tym tracisz , na kredyt kupuje się coś co się spłaca i przy okazji spłaca kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Najem jest idealną opcja jeśli nie ma się wolnej gotówki albo chcesz jeździć autem premium. Z drugiej strony obecnie są dośc wysoko oprocentowane lokaty tak wieć opłaci Ci się na pewno włożyć te 100 tysięcy na przykład na lokatę. Generalnie auto to nie inwestycja ale koszt i musisz się zawsze liczyć z tym, ze straci na wartości.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

miałem brać w leasing auto  za 150k ... Chodzi o to że dziś takie np. bmw [ inne też] to dykta i styropian, blacha papier i  zdałem sobie sprawę że siedze na prawdziwej skórze tylko  10x tańszej... ale trzeba zmienić. Leasing przy 100k wychodzi  ~OKOŁO 115-120 do  spłaty.. to ja ich pierydole i kupie tańsze za gotówke.. i  ze skórą a nie przereklamowaną dyktą, A auto do ciorania 30tyś rocznie za 150k to trzeba mieć z deklem nie tak... w takim aucie poleasingowym "dzisiejszym" z przebiegiem 80-120tyś może paść silnik, skrzynia i nie jest to nic nadzwyczajnego. Amortyzacja? używke można zamortyzować przez 30 mcy 


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
Nikkallo napisał:

Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
Jakieś opinie?

jeżeli na firmę czy na działalność to każda opcja jest dobra wystarczy przedyskutować z księgowa prywatnie to zależy kto co lubi za 100ty to szału teraz nie będzie jakaś toyota auris skoda scala może jakiś opel Astra nie wiem czy nie lepiej poszukać jakiejś 2-3letniego ale klasę wyzej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0

Czy w przypadku najmu auto potem mozna wykupić jeśli mi się na przykład będzie nim dobrze jeździło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

zależy od umowy z najmem


Nikkallo napisał:

Czy w przypadku najmu auto potem mozna wykupić jeśli mi się na przykład będzie nim dobrze jeździło?

tylko czy leasing czy wypożyczalnia zarobi na Tobie 20% więc na osobę prywatna bez sensu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Jak najbardziej. Wiele osób jednak z tej opcji rezygnuje bo woli po prostu wziąć sobie inne nowe auto. W podobnej cenie najmu. Ma to tę zaletę, że nie trzeba martwić się o sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0

W sumie racja, a jak wyglada kwestia zdania samochodu. Zastanawia mnie jak jest z uszkodzeniami czy ewentualnymi otarciami w trakcie użytkowania. Firma pobiera za to kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

OO własnie, dobrze ze przypomniałeś, obejrzyj fima na yt o wynajmie   to ci sie odechce, tak kroją , za wszystko


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Nie wiem jak wyglada sytuacja w innych firmach ale mogę opisać jak to wyglada we Wspomnianym Master1. Wiadomo, ze po okresie wynajmu nie będziesz zdawał auta w stanie idealnym, jakieś drobne rysy czy otarcia zawsze się znajdą bo wynikają z eksploatacji samochodu. Jednak jeśli nie są to jakieś duże uszkodzenia, ponadnormatywne to firma nic Cię za to nie policzy. Dostaniesz pod koniec po prostu fakturę rozliczeniową. Jeśli będzie niedoprzebieg to również powinni Ci zwrócić kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

ja mam inne doświadczenia niż kolega wyżej i nie jest tak kolorowo jak wyżej pisze nie znam firmy co by oddawala kasę za nie wykorzystany limit km . ale zdarzało mi się dopłacać za przekroczenie limitu km obecnie korzystam z 3 wypożyczalni w jednej oddawałem i nic się o nic nie pytał za bardzo oddałem i było ok o pozostalych nie będę tu pisal ale jak masz jakieś rysy wgniotki itp liczą Ci szkodę parkingową i zmieniło się prawo i szkody parkingowe zabieraj Ci zniżki w ubezpieczeniach inne są stawki i warunki jak się negocjuje duża flotę do dużej firmy a inaczej jest jak do działalności jednoosobowej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0

Jak dla mnie świetna sprawa, jesli komuś oczywiście opłaca się pod względem finansowym. Formalności zwiazane z zawarciem umowy są bezstresowe oraz szybkie, w przypadku leasingu jest więcej załatwiania, więcej wypełniania papierów i ogólnie trudno jest go dodać, szczególnie jeśli chcesz wziac na nową firmę. Poza tym zwykle nie czeka się na auto długo, no chyba, że chcesz coś naprawdę ekskluzywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aber    0

Rozumiem, ze bierzesz auto na firmę? W przypadku najmu cena miesięczna nie jest taka wysoka bo wrzucisz sobie ratę w koszty firmowe. W teorii rata może się wydawąć wyższa, w praktyce często jest taniej albo porównywalnie jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie dodatkowe koszty jakie trzeba ponieść przy leasingu. W najmie wszystko jest ujęte w jednej racie. No i po zakończeniu umowy w najmie po prostu zdajesz auto i albo bierzesz nowe albo nie. W leasingu i nowym ładzie trzeba się mocno natrudzić aby wszystko sprzedać z zyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0

Właśnie przeglądam sobie ofertę na stronie master1 i spodobało mi się kilka samochodów. Jednak z tego co widzę to podają stałą ratę, co się dzieje przy galopującej inflacji/wiborze? Podnoszą ratę?

 

Edytowano przez Nikkallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aber    0

Z tego co wiem to rata w master1 nie zmienia się do konca i jest taka sama. Możesz oczywiśćie się dopytać, ale jest raczej na 100% tak jak pisze. Co innego jak wybierzesz sobie jakieś auto, którego nie mają w ofercie i będziesz musiał u nich czekać na sprowadzenie. Wtedy po miesiącu czy dwóch rata najmu może wzrosnąć. Ale decyzja należy do Ciebie czy akceptujesz nową cenę czy nie. Jak już podpiszesz umowę, nie musisz się martwić o to, ze rata Ci wzrośnie jak przy standardowym kredycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj