coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

crickmaverick    104

zyto, owies, kukurydza na ziarno( tam gdzie lepsza gleba) facelia w ploniue głownym raz na jakis czas, i wiadomo jakies poplony, mam dostep do obornika gesiego wiec nawozenie organiczne by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest dojazd drogą utwardzoną. Jak daleko od jakiegoś miasta? Jest jakaś rzeczka las?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

działki sa przy lesie, dojazd droga utwardzana obok przebiega droga powiatowa, do wiekszego miasta ( włocławek) 15 km , rzeki nie ma ale jest mały rowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

to jak ty kolo wloclawka mieszkasz to dawaj zaliczke bo cie podkupia  bo w kruszynie to po 100tysi za ha płaca i ziemniaki sadza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

15 tys/ha mu zaoferuj zobacz reakcję. W połowie może się spotkacie na te 17,5 tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to nie po 100tys hektar teraz ? Ceny spadły czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

u mnie na wsi jest 4 ha w kawałku na sprzedaż, głównie IIIb klasa ale jest i IV i II.

Gość zaśpiewał 60 tyś i już jest ponoć kupiec- oczywiście sadownik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

60 za 4ha? Nic dziwnego, że jest kupiec.

1 godzinę temu, crickmaverick napisał:

witam koledzy, mam takie zapytanie, klient zdecydował sie na sprzedaz, ogołem jest do kupienia 8,8 ha, działki sa raczej proste jedna z małym klinem przedzielone rowem, od lat była tam ekonomiczna uprawa zyto po zycie, 0 wapna a obornik raz na jakis czas i to w małej ilosci, klasa tej gleby miesci sie w przedziale 5-6, kawalek ok 1,4 ha jest 4 b. klient zaspiewał za hektar 20 tys do negocjacji, wiem ze jest troche pod sciana bo bank upomina sie o zwrot kasy i ja bym oscylował zeby mu dac 15-16 tys za ha, i moje pytanie brzmi nastepujaco czy warto dac mu ta kase, jak wywapnuje te ziemie wygnoje i dam dobre nawozenie sadze ze zyta sprzatne tam około 4 moze jak dobry rok 5 ton z ha oczywiscie populacyjnego. co sadzicie wchodzic w ten interes oczywiscie kredyt na 3% bym musiał na to wziac na ok 10 lat zeby nie nadwyrezyc swojego domowego budzetu, za wszytkie rady dziekuje.

Ty nie gadaj tylko leć z zadatkiem i kupuj póki czas!

  • Like 1

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, crickmaverick napisał:

zyto, owies, kukurydza na ziarno( tam gdzie lepsza gleba) facelia w ploniue głownym raz na jakis czas, i wiadomo jakies poplony, mam dostep do obornika gesiego wiec nawozenie organiczne by było.

łubinem bys ziemie doprawił tam , łubin siejesz i ziemie doprawia u nas tak sasiedzi mowili ze po łubinie duzo lepsze plony 

1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

A to nie po 100tys hektar teraz ? Ceny spadły czy jak ?

5 6 klasa raczej nigdy nie byłą w takiej cenie , i to duzo zalezy od regionu i czy duzo jest kupujacych i jak sie licytuja to i ponad 100 tys ha szło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No ja to kuźwa nie wiem co jest z tymi sadownikami. Niby im się nie opłaci a jak jakiś kawałek ziemi się sprzeda to zaraz powstaje jakiś sad. Najgorsze jest to, że niby ktoś jest dogadany już a podjedzie taki cichaczem i d*pa z interesu. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19
6 godzin temu, XTRO napisał:

u mnie na wsi jest 4 ha w kawałku na sprzedaż, głównie IIIb klasa ale jest i IV i II.

Gość zaśpiewał 60 tyś i już jest ponoć kupiec- oczywiście sadownik 

Bardzo dobrze że się sadownik interesuje, szkoda takiej zimii pod zboża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

Jak szkoda jak oni dokładają przecież cały czas. To robić aby robić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
4 godziny temu, cantstop napisał:

w polsce każdy dokłada do interesu :D

 

a na strajki za kilka set tysięcy ciągnikami przyjeżdżaja i sie dalej nie opłaca nic

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
6 godzin temu, cantstop napisał:

w polsce każdy dokłada do interesu

tak jak mam znajomego ja dzierzawy bralem co sie dało , mowie do niego bierz w dzierzawy jak nie mozesz dokupic ziemi bo trzeba sie rozwijac a on nie opłaca sie bo mu taki jeden z jego wsi powiedział co ma ponad 100 ha ziemi ze nie oplaca sie brac dzierzaw itd a wystarczyło ze cos dawali czy mieli dawac w dzierzawe u nich w terenie to tamten co ponad 100 ha brał  wszystko to ja mowie do tego znajomego to tamten ci tak gada ze sie nie oplaca a bierze wszystko jak leci to jak mowie to powiedz tamtemu ze jak nie oplaca sie to po co bierze heh , i ten znajomy nic gosp nie rozwinał i dalej 17 ha tylko i nie wezmie w dzierzawe bo mu ludzie mowia ze nie oplaca sie i tyle i meczy na tym co ma :D 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525

to jak on się męczy na17ha to na większe jilości ha to by się zamęczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
11 godzin temu, warchest napisał:

tak jak mam znajomego ja dzierzawy bralem co sie dało , mowie do niego bierz w dzierzawy jak nie mozesz dokupic ziemi bo trzeba sie rozwijac a on nie opłaca sie  :D 😂

Ile płacicie za dzierżawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
12 godzin temu, witejus napisał:

to jak on się męczy na17ha to na większe jilości ha to by się zamęczył

nie tyle meczy fizycznie boi bardziej psychicznie bo z 17 ha ledwo na zycie starcza , a inwestycji juz zero takich konkretniejszych inwestycji noi juz pewne ze nigdy nie powiekszy gosp bo zimi nie dokupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem rolnikiem. Pracuje na etacie i chciałbym ten status utrzymać. Mam do zakupu 4,2 ha ziemi leżącej aktualnie odłogiem w dość spokojnym miejscu. Planuje sobie wydzielić 20 arów na siedlisko, a resztę po mozolnym wycięciu drzew i wynajęciu kogoś kto to zaorze/ztalerzuje obsiać łubinem lub wynająć. Cały interes kosztować będzie 90 tys. zł plus notariusz i inne opłaty.

Plusy:

-zawsze chciałem mieć własną ziemię, las - być może pójdę w kierunku lasu

-po uprzątnięciu terenu będę miał kilka tys. dopłat rocznie

- planuje zbudować drewniany domek, jakiś parking dla 2 aut itd. Zakup działki rekreacyjnej/budowlanej kosztować będzie podobnie, a tu mam jeszcze sporo gruntu.

Minusy:

- tracę ewentualny zasiłek dla bezrobotnych (nie zamierzam korzystać z tej jałmużny), muszę pracować

- czy są jakieś inne szykany? (oprócz przejścia walki z tym KOWRem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25 tyś za hektar 5 i 6 klasy piaszczysta od 15 lat ugorowana w jednym kawałku 14 hektarów 300 metrów od miejscowości czy warto to kupić obszar onw ile do tego jest dopłat i co na tym urośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj