coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość   
Gość

To sobie wpłacaj  tylko podatek od procentu  odlicz haha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jesli chodzi o kapitałto prawda jest taka ze na ziemi nie straci bo maszyny kupi jakies i za kilka lat odrazu traci na tym czy robisz ta maszyna duzo czy malo to  itak wartosc maleje a na ziemi z roku na rok wartosc sie zazwyczaj powieksza choc teraz chwilowo przystopowało z cenami ale ogólnie na ziemie zawsze znajdzie sie klienta , a jak ktos np ma 200 ha ziemi to pieniadze w cos musi inwestowac a jak siedzi w ziemi to dokupuje i po ogromnych cenach , gorzej jest jak sie ma mało ziemi to wtedy cena ziemi sie liczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ogarek

Co ma podatek od procentu, co to ma do rzeczy, po kiego grzyba zagłębiasz się w szczegóły. Nie potrafisz zrozumieć ogólnego zarysu sytuacji, przerasta cię to? Nie dostrzegasz że ogólna kwota inwestycji i stopa zwrotu jest na podobnym poziomie w obu przypadkach, więc po co wnikasz w szczegóły które nic nie wnoszą do rozmowy, wszystko z tobą ok?

 

@warchest Nie zapominaj o inflacji, nie zapominaj że 90 tys, dzisiaj już nie będzie tyle samo warte co 90 tys. za 15 lat.

Kolejną sprawa to to, że rosnąca cena gruntu, kiedyś osiągnie zenit. I kupować po 90 tys. /ha z myślą że jeszcze podrożeje to przyznać trzeba bardzo odważne i ryzykowne posunięcie.

 

(oczywiście mowa o zwykłych polach na wsi, nie pod miastem czy przy planowanej autostradzie. )

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedz co Ciebie obchodzi w co i kto i ile inwestuje ? Nie każdy robi to dla pieniędzy bo być może ma ich za dużo więc chce ulokować kapitał i mieć zajęcie żeby nie zgłupieć . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd ci przyszło do głowy że mnie obchodzi ile jakiś użytkownik AF inwestuje.

Po prostu interesuję się ogólnie pojętymi inwestycjami i uczestniczę w rozmowach w wymianie zdań z innym osobami tu na forum.

 

Ogarek, coś konkretnego cierpisz ode mnie chcesz czy tak po prostu postanowiłeś się uczepić jak rzep psiego ogona, z tym że zabierasz się do tego jak pies do jeża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

  O sorry  pisałem w innym temacie a tu się pokazał post haha .

Nie nic konkretnego ,po prostu jesteś znany i rozpoznawalny jako wróg polskiego rolnika bo ty ponoć wielki''' biznesmen'' . 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A teraz mi powiedz jaki to ma związek z tematem o cenach ziemi?

 

Masz jakieś problemy emocjonalne i dajesz im upust, może pobiegaj??

 

 

EDIT: No właśnie szkoda że cię nie zacytowałem bo teraz mój post z przed 2 godz. stracił sens. Napisałeś tam o bykach więc pytałem jaki ma to związek z cenami ziemi.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
2 godziny temu, ogarek napisał:

To sobie wpłacaj  tylko podatek od procentu  odlicz haha .

Dziś na lokacie można mieć od ręki 3,2%, od tego podatek 19%. Czyli 100000zł x 0,032 x 0,81 = 2591zł. haha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631
17 minut temu, piotrp88 napisał:

Dziś na lokacie można mieć od ręki 3,2%, od tego podatek 19%. Czyli 100000zł x 0,032 x 0,81 = 2591zł. haha

Możesz podać przykłady gdzie tyle dają? No i jakie obwarowania, jaka maksymalna kwota lokaty? Z chęcią bym skorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrest Jak masz dużo kasy na koncie, sami do ciebie dzwonią i proponują indywidualne oferty.

Żeby nie było że ja mam dużo i do mnie dzwonią, nie po prostu tak słyszałem :D   A tak serio, to nie przesadzaj, lokaty 3% są od tak na rynku, to nic nadzwyczajnego, schody się zaczynają powyżej 5%.

Ale wróćmy do tematu.

 

25 minut temu, cantstop napisał:

na żadnej lokacie czy innym produkcie finansowym banku nie dostaniesz kokosów

Ameryki nie odkryłeś. Łatwa kasa, mała kasa. Ale nie o tym temat.

 

Cena ziemi, przypomina, ziemi.. I ewentualne dyskusje ile warto dać.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sewa    0
Dnia 4.04.2019 o 23:48, Sewa napisał:

Witam.

Panowie, ile można realnie zawołać za ziemię klasy 4b, 5 i 6, 2,5ha w jednym kawałku i 0,5ha około 500 metrów od większego kawałka? Ziemia jest zlokalizowana tuż przy utwardzonej drodze gminnej. Ziemia regularnie uprawiana, nie żaden ugór.

Wielkopolska, powiat Ostrzeszów, gmina Mikstat.

Poradzi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak wielkopolska to po jakies 120 tys za ha na poczatek a potem zabaczysz ile ci bedą skłonni rolnicy zaproponowac chyba że chcesz szybko sprzedac to zaproponuj po 20 tys 

Edytowano przez AleksanderX
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sewa    0

Pewnie, że tak ale kupujący będzie musiał chciał zapłacić cenę podaną przez rzeczoznawcę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, Sewa napisał:

Poradzi ktoś?

Czepnij na wsi ogłoszenie sprzedam z dopiskiem: ,,cena do ustalenia czekam na oferty,,

https://www.olx.pl/nieruchomosci/mikstat/q-rolna/?search[dist]=15

17 minut temu, kr9292 napisał:

@damianzbr naprawdę nie wiesz dlaczego ludzie kupują ziemię po 100 tys. ?

A ty wiesz dlaczego? Każdy przypadek jest inny, jeden ma takie widzimisię, drugi ma sentyment, trzeci widzi w tym interes typu CPN, a czwarty interes na uprawie rolnej.

 

I postępowanie tych czwartych mnie dziwi, jest tysiąc innych rzeczy które są dużo bardziej rentowne niż zakup gruntu za dziesiątki tysięcy tylko po to aby zarabiać na nim 1500zł/rok na uprawie pszenicy czy rzepaku.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
4 minuty temu, damianzbr napisał:

Czepnij na wsi ogłoszenie sprzedam z dopiskiem: ,,cena do ustalenia czekam na oferty,,

https://www.olx.pl/nieruchomosci/mikstat/q-rolna/?search[dist]=15

A ty wiesz? Każdy przypadek jest inny, jeden ma takie widzimisię, drugi ma sentyment, trzeci widzi w tym interes CPN, a czwarty interes na uprawie rolnej.

 

I postępowanie tych czwartych mnie dziwi, jest tysiąc innych rzeczy które są dużo bardziej rentowne niż zakup gruntu za dziesiątki tysięcy tylko po to aby zarabiać na nim 1500zł/rok na uprawie pszenicy czy rzepaku.

No chłopie ktoś kto ma np. 500 ha ma sprzęt zajmuje się tym na codzien to bd inwestować pieniądze np. ściaganie samochodów za granicy? No zastanów sie. Ma gotówke to inwestuje w ziemi jeszcze w dobie dopłat to jest dobry interes a kto wie co bd potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

14 minut temu, AleksanderX napisał:

jak wielkopolska to po jakies 120 tys za ha na poczatek a potem zabaczysz ile ci bedą skłonni rolnicy zaproponowac chyba że chcesz szybko sprzedac to zaproponuj po 20 tys 

Pudło, tam są słabe ziemię i dużo średnich gosp nastawionych na bydło mleczne. Sądzę że 50tys to realna cena

Do wystawienia


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, Grandzik napisał:

No chłopie ktoś kto ma np. 500 ha ma sprzęt zajmuje się tym na codzien to bd inwestować pieniądze np. ściaganie samochodów za granicy? No zastanów sie. Ma gotówke to inwestuje w ziemi jeszcze w dobie dopłat to jest dobry interes a kto wie co bd potem?

Jakieś nowe teorie tu ustalasz, albo masz małe wymagania, jeśli uważasz że 2% zysku w skali roku to dobry biznes.

24 minuty temu, miwigos napisał:

3% podaj choć dwa pewne banki z gwarancją BFG,

https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/?kword=lokaty 2019&mtype=e&gclid=CjwKCAjwv6blBRBzEiwAihbM-V9PARQvjexmyKD_pw79dbYHxzRDU1VmukzIFKo4nTxiqnyG9CVCaxoCmfkQAvD_BwE

 

https://www.bgzoptima.pl/landing/lokata-bezkarna-long-0082?extra=2&ds_rl=1246304&userId=0&affId=Google&gclid=CjwKCAjwv6blBRBzEiwAihbM-R6Vetk3ukf4IqBGOfYsIARrbiqtMrINTusDcI854IBFbeto-KUwKhoC0eYQAvD_BwE

 

PKO BP lokaty indywidualne bez problemu ponad 3% jak dysponujesz odpowiednio sporą gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj