coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
19 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Nie najeżdżam na Ciebie, tylko śmieszą mnie twoje teorie że ktoś kto ma 10 ha piachu lepiej sobie radzi od tego kto ma tego piachu 100 ha.

Ogarnij wreszcie co ja piszę, ogarnij od A do Z. Zrobisz to? A więc:

piszę że 10 hektarowiec piachu jeździ na etat i całą pensję ładuje w gospodarkę, dlatego taka jego gospodarka jest bardziej konkurencyjna od gospodarki 100hektarowca piachu.

10 hektarowiec może dać 50 tys. /ha bo 30 zarobi z gospodarki a 20 tys. dołoży z ETATU!!!! gdy 100 hektarowiec pozwoli sobie tylko na max 30 tys. które zarobi na gospodarce.

 

 

Widzisz @Kaszlak79, kolejny twierdzi to samo co ja. Że mało rolni którzy latają na ETAT!!! są lepiej ustawieni od obszarowców.

8 minut temu, wojtal24 napisał:

Damian a dlaczego uwazasz ze dwuzawodowcy czyli praca na etacie +gospodarstwo sa gorszymi rolnikmi niz Ci co zyja z samej ziemi??? A ja uwazam ze sa to ludzie bardziej pracowici od pozostalych i moge powiedziec Ci ze w mojej okolicy maja lepsze plony niz Ci co zyja tylko z samej ziemi i hodowl

Wojtal, uważam tak ponieważ jestem obszarowcem (jak na mój rejon oczywiście bo jest to pojęcie subiektywne) i chciał bym jak najwięcej ziemi dla siebie zagarnąć bo jestem leniwy i nie chce mi się iść na etat 🤣

Głupie pytanie głupia odpowiedź...

Skoro mamy konkurować z UE, UA, USA, ameryką południową, więc do k**wy nędzy dopłaty niech będą dla prawdziwych rolników aby mogli z zyskiem sprzedawać zboże po 400 zł a mleko po 80 gr, a byki po 3 zł/kg, a nie na nowe tiguany za gotówkę dla hobbystów kilkuhektarowców zasuwających na etacie.

Bo wychodzi na to że niby dopłaty są, ale na lepsze życie obywateli a nie na to aby PL rolnictwo było konkurencyjne w świcie i aby wykończyło inne rolnictwa z innych krajów.

 

Skąd takie wyobrażenie??? Lubię myśleć przyszłościowo, w przeciwieństwie do obecnej mody tu i teraz przeżreć dopłaty i wysrać nic z tego nie mieć jak tylko trochę uciech cielesnej.

No ja bym wolał coś zbudować, np. bardzo, bardzo konkurencyjne gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Nazywaj to jak chcesz, mi chodzi o to że nie widzę nic złego w zarabianiu z dwóch i więcej źródeł. Poza tym są rejony gdzie ziemia rolna to jedyny sensowny kapitał.

No też tak myślę że nico, choć wiem co się kotłuje w głowach takich ludków jak Ty na dźwięk słowa Żyd lub Niemiec. Ich dni czyli czyje??

Więc jesteś żydem czy niemcem?

Patrz tu powiedzenie wróg mojego wroga staje się moim przyjacielem ni chu chu się  nie sprawdza.

Obie nacje są wrogiem Polaków, obie nacje między sobą też miały spięcia. Czyli mamy 3 wrogów 0 przyjaciół.

Chyba że teraz oni się zjednali a my jesteśmy ich wspólnym wrogiem,

 

Kotłuje to się w twojej głowie niemcu że nie mieszkasz w niemczech bo stalinowi palec na mapie się omsknął.

Przed chwilą, sumek666 napisał:

@damianzbr tak można zrobić jeżeli z 1,3 mln zostanie ze 300 tys gosp. 

czas najwyższy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Polska zawsze była między młotem a kowadłem. Na dodatek teraz mamy "przyjaciół" z USRAELA co chcą swoje. Gdzie byli jak trzeba było odbudowywać? Jeszcze robią z nas oprawców, a do Polaków właśnie należy najwięcej tytułów Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

Co do Niemców to spędziłem troszkę czasu u nich w tym roku i to bynajmniej nie turystycznie. Wredne ch*je z wypranymi mózgami. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

to jestes chytry bo nie chcesz za ziemie duzo placic 😉 jak bys poszedl do malorolnych i powiedzial im ze dajesz im po 100tys za 1ha 4-6 klasy to pewnie kazdy by Ci sprzedal. doplaty powinny byc do produkcji ale to tez by bylo nie sprawiedliwie bo Ci co mieli by dobra klase ziemi to dostali by wiecej bo wiecej by i sie urodzilo na 1-2 klasie niz na 5-6klasie. nie ma zlotego srodka na to. dlaczego uwazasz ze dotacje ida na konsupcje ja za swoje albo dokupuje ziemi albo splacam kredyt za ziemie albo w jakas maszyne inwestuje. a ze lubie to robic (ROLNICTWO) to bede to robil do puki bedzie to przynosilo jakies dochody


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@sumek666

Pewnie że tak. Ukrainiec to z tobą wypije, się pobije, zakoleguje się a na koniec okradnie

A taki szwab patrzy się na ciebie z góry, jak by patrzył na podgatunek ludzki. Wredne ch*je dokładnie nic dodać nic ująć.

 

Jak ten śmieszny kaszlak, przyszedł tu i myśli że niemcom wszystko wolno nawet na PL rolniczym forum. Co za tupet.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Teraz to ja nie wiem bo ja też z tych dwuetatowców i nie wiem czy sam se strzelam w kolano czy jak 😛

u mnie ziemi na sprzedaż nie ma a jak jest to po 80 tys i kawałki po 1,5-2 ha. Gdyby tylko dało się kupić na tyle dużo żeby nie chodzić na etat to bym nie chodził tylko skupił się na gosp co nie znaczy, że teraz tego nie robię. Znam takich jak ja co przeżrą dopłaty i znam takich co ostro inwestują m.in. z dopłat w swoje gospodarstwa. Ja jestem w tej drugiej grupie ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, wojtal24 napisał:

to jestes chytry bo nie chcesz za ziemie duzo placic 😉 jak bys poszedl do malorolnych i powiedzial im ze dajesz im po 100tys za 1ha 4-6 klasy to pewnie kazdy by Ci sprzedal. doplaty powinny byc do produkcji ale to tez by bylo nie sprawiedliwie bo Ci co mieli by dobra klase ziemi to dostali by wiecej bo wiecej by i sie urodzilo na 1-2 klasie niz na 5-6klasie. nie ma zlotego srodka na to. dlaczego uwazasz ze dotacje ida na konsupcje ja za swoje albo dokupuje ziemi albo splacam kredyt za ziemie albo w jakas maszyne inwestuje. a ze lubie to robic (ROLNICTWO) to bede to robil do puki bedzie to przynosilo jakies dochody

Złotego środka nie ma bo z 10 takich jak ty, sprawiedliwość sięgnie 9 a ty jedyny stracisz bo gospo traktujesz poważnie + dorabiasz na etacie.

ALe lepsze to nawet kosztem takich gospodarstw jak twoje niż niesprawiedliwe dopłaty do produkcji, bo klasa gleby bo pogoda itd.

 

Lecz nie masz się co obawiać, PIS jest na takim etapie i pod takim ostrzałem opozycji sterowanej z niemiec że nie może sobie pozwolić na utratę 500 tys. głosów (pseudo rolników) i na pewno do końca następnej kadencji tego nie przeinaczą pozostawią dopłaty po staremu.

może gdy już ich pozycja będzie bardzo mocna że nie będą musieli kupować głosów w wyborach, skasują to rozdawnictwo dopłat które miały być dla rozwoju PL rolnictwa a nie pasienia brzuchów pseudo rolasów.

13 minut temu, danielursus3p napisał:

O ch*j. Będzie z 1.5 km ode mnie jak karczma Żydowska stała, dobrze ze nie na moim polu. 

W którą str.? W str. wycinki? Kiedyś można by zadzwonić do kolegi by przyjechał polatać z wykrywką.

 

@sumek666 nie obawiaj się, pójdziesz do pracy z wielką chęcią do takiego obszarowca który dostanie 3 tys. dopłaty do ha.

Bo ten obszarowiec będzie płacił 8 tys. zł na rękę za wykwalifikowanego pracownika. Masz przykład, będzie tak samo jak w D.

Pójdziesz ty, pójdę ja, aby kasa się zgadzała to co za różnica czy robię i siebie czy u kogoś? Ma to dla ciebie znaczenie? JA to nawet bym wolał u kogoś, a pewno mniej bym się przejmował  spokojniej żył.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
3 minuty temu, damianzbr napisał:

nie może sobie pozwolić na utratę 500 tys. głosów

Z 1,3 mln 500 tys to dużo za mało na moje oko. 

Ja czekam na końcowe statystyki o powierzchni gospodarstw ubiegających się o dopłaty. 

Fakt faktem nie można też powiedzieć, że wszystkie poniżej 5 ha to socjaliści bo jest kilka takich koło mnie co mają 2-3 klase i szarpia jak mrówki w pocie czoła przy warzywach. Sam mam w rodzinie wujka i ciotke co mają 2,5 ha bardzo dobrej gleby 2 klasy co kupili mieszkanie, wybudowali 2 domy i zawsze jeździli nowymi autami. Za gotówkę oczywiście. Ale teraz kasę mają i zamiast cieszyć się emeryturą to od lekarza do lekarza bo stawy, bo kręgosłup, bo zwyrodnienia. Nie da się wszystkich wrzucić do jednego worka. Problemem na pewno są "warszawscy rolnicy" co nie wiedzą gdzie mają swoje włości. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Trochę obok tego co kiedyś tam chodziliscie. Jak dobrze myślę to tam co żeście chodzili to pomyliliscie się o jakieś 50 m. Tam co takie małe pola są to była dawna wiocha. A ta karczma to zaraz przy drodze od K do WM. Nie wiem jak ci to łatwiej wyjaśnić :D

no a drugie miejsce to ten las co za budynkami z jakiś kilometr jest, tam się ukrywali. Ponoć chałupa Bog. Doma. Ze złota po żydach stoi. I właśnie za tym lasem to złoto ponoć znalezli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po lewo czy po prawo od dróżki po starej wsi karczma była? Od str. K czy WM?

Tam na tym polu znaleźliśmy parę boratynek co było już dość ciekawą historią bo sądziłem że pierwsze czworaki były tam dopiero 100 lat po boratynkach.

 

@sumek666 ale ten 3 hektarowiec II kl. gleby z warzywami to ma takie dochody że nie jednemu się nawet nie śniła taka pensja.

Także on na pewno by nie wypadł z dopłat bo w gospodarstwie ma ogromny dochód a tym bardziej przychód.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mi bardziej chodziło o kryterium powierzchni. A jak nie jest VATowcem to guzik a nie dochody mu udowodnisz.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@damianzbr To tak mniej więcej jak Zb. Za. mieszka. Od ciebie jadąc to po lewo. Bardziej mnie ciekawi miejsce koło wiatraka w Chr, który był de facto mojego pradziadka. Tam może być zakitrane. Ale tam to wujki pilnują i bez kogoś znajomego nie wejdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@sumek666

Tak, dlatego gdy kiedyś pierwszy raz o tym pisałem, od razu zaznaczyłem że gospodarstwa rolne powinny być na pełnej księgowości, oczywiście każda osoba pobierająca dopłaty powinna być na księgowości.

Już samo to odsiało by gro amatorów dopłat za samo posiadanie gleby.

 

Kryterium powierzchni nie może być bo rolnik z twojego przykładu był by poszkodowany. Tak samo jak wielu sadowników i badylarzy. Dopłaty do produkcji też nie są sprawiedliwe.

Dopłaty dla rolników którzy utrzymują się z rolnictwa i udowadniają to księgowością i PIT-em ile z etatu a ile z gospodarki, to moim zdaniem jedyny słuszny i sprawiedliwy kierunek.

Kombinatorom by się byki cieliły a pszenica na V kl. 12 ton sypała i by sprzedawali ją po 1000zł aby tylko wykazać jak największy dochód z gospod., ale tego nie uniknie. Jacyś kombinatorzy zawsze się znajdą.

 

I pranie pieniędzy. Dzisiaj gospodarstwa rolne są jednymi z lepszych pralni pieniędzy. A księgowość w pewnym stopniu by to ograniczyła.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
damianzbr napisał:

@sumek666 Pewnie że tak. Ukrainiec to z tobą wypije, się pobije, zakoleguje się a na koniec okradnie A taki szwab patrzy się na ciebie z góry, jak by patrzył na podgatunek ludzki. Wredne ch*je dokładnie nic dodać nic ująć.   Jak ten śmieszny kaszlak, przyszedł tu i myśli że niemcom wszystko wolno nawet na PL rolniczym forum. Co za tupet.

Na piachu to masz co najwyżej przyjemność narobienia się, mniejszą lub większą.

damianzbr napisał:

16 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Nazywaj to jak chcesz, mi chodzi o to że nie widzę nic złego w zarabianiu z dwóch i więcej źródeł. Poza tym są rejony gdzie ziemia rolna to jedyny sensowny kapitał.

No też tak myślę że nico, choć wiem co się kotłuje w głowach takich ludków jak Ty na dźwięk słowa Żyd lub Niemiec. Ich dni czyli czyje??

Więc jesteś żydem czy niemcem?

Patrz tu powiedzenie wróg mojego wroga staje się moim przyjacielem ni chu chu się  nie sprawdza.

Obie nacje są wrogiem Polaków, obie nacje między sobą też miały spięcia. Czyli mamy 3 wrogów 0 przyjaciół.

Chyba że teraz oni się zjednali a my jesteśmy ich wspólnym wrogiem,

 

Kotłuje to się w twojej głowie niemcu że nie mieszkasz w niemczech bo stalinowi palec na mapie się omsknął.

Przed chwilą, sumek666 napisał:

@damianzbr tak można zrobić jeżeli z 1,3 mln zostanie ze 300 tys gosp. 

czas najwyższy..

Ani Żydem ani Niemcem. Ale śmieszą mnie ludzie dla których to zarzut. Choroba o wyimaginowanych wrogach nazywa się obsesja lub paranoja 😉.

sumek666 napisał:

Polska zawsze była między młotem a kowadłem. Na dodatek teraz mamy "przyjaciół" z USRAELA co chcą swoje. Gdzie byli jak trzeba było odbudowywać? Jeszcze robią z nas oprawców, a do Polaków właśnie należy najwięcej tytułów Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

Co do Niemców to spędziłem troszkę czasu u nich w tym roku i to bynajmniej nie turystycznie. Wredne ch*je z wypranymi mózgami. 

Z tym że do tych wrednych chujów mamy najwyższy eksport. Co za przypadek...

damianzbr napisał:

@sumek666

Pewnie że tak. Ukrainiec to z tobą wypije, się pobije, zakoleguje się a na koniec okradnie

A taki szwab patrzy się na ciebie z góry, jak by patrzył na podgatunek ludzki. Wredne ch*je dokładnie nic dodać nic ująć.

 

Jak ten śmieszny kaszlak, przyszedł tu i myśli że niemcom wszystko wolno nawet na PL rolniczym forum. Co za tupet.

 

Ten Ukrainiec u którego qq kosiłeś po 700 zł w tym roku ?? 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
2 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Choroba o wyimaginowanych wrogach nazywa się obsesja lub paranoja 😉.

Faktycznie. Zawsze mieliśmy problem z Krzyżakami i Nazistami a Ci kochani niemcy tacy dobrzy. Na 1000 lat wojen mamy 30 lat pokoju i eksport. A oni nam tylko dają pieniądze za darmo. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Z tym że do tych wrednych ch*jów mamy najwyższy eksport. Co za przypadek...

To żaden przypadek. Po prostu PL jabłka jadą do moskwy jako niemieckie.

Czyli PL rzekomo ekspoertuje jabłka do niemiec.

Stąd masz na papierku ten rzekomy eksport.

 

Jabłka to tylko jeden z nielicznych przykładów. Pomidory, borówki, pieczarki, kurczaki itd. są kupowane przez niemieckie, holenderskie firmy a następnie sprzedawane do kraju docelowego.

Oczywiście mówiąc kupowanie nie myśl sobie że niemiec bierze do ręki dany towar. Tylko FV i dokumenty. Rano sprzedaje przez internet w PL 10 tirów jabłek do moskwy z dostawą 10 dni, a dopiero w południe kupuje w PL 10 tirów jabłek z dostawą do moskwy w 5 dni.

 

Tak zwany pośrednik, a na papierku jest że niby eksportujmy do D. Owszem dużo towaru zostaje w D, ale tak samo wiele jest tylko przehandlowane przez pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja myślałem że wojna się skończyła w 1945... Można za kimś nie przepadać ale w interesach trzeba się liczyć z każdym. Co do Krzyżaków, jak zapewne wiesz byli problemem na własne życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Kaszlak wojna nigdy się nie kończy. Widzę, że masz taki sam stan umysłu jak niemcy. Szkoda czasu ma Ciebie. Życzę miłego dnia.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Damianek, Ty na serio myślisz że płody rolne to jakiś sensowny udział w tym eksporcie?? Poza tym co mnie obchodzi rynek docelowy, skoro płaci Niemiec a nie ktoś z Rosji??


sumek666 napisał:

Kaszlak wojna nigdy się nie kończy. Widzę, że masz taki sam stan umysłu jak niemcy. Szkoda czasu ma Ciebie. Życzę miłego dnia.

To z kim obecnie walczysz?? Bo nie przypominam sobie aby mój kraj był w stanie wojny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj