Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?

Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.

Kontynuacja tematu:

 

  • Haha 1
  • Confused 2
Opublikowano

Sumek aleś mnie przetrzymał, klikam i klikam odpowiedz i nic. A ty w tym czasie temat zablokowałeś😁

Odnośnie dyskusji z poprzedniego tematu:

Z tym samochodem to niezłe jaja.

Co za te 50tys kupisz , ile w remonty wydasz, ile paliwa przepalasz jeżdżąc dla przyjemności i skąd te pieniądze na przyjemności? No i za ile odsprzedaż to po 5 latach?

Kupując ziemię po 50tys klasy 3(O piachach nie mówię ), możesz liczyć średnio na 3tys rocznie z dopłatą. 

Jak będziesz chciał sprzedać po 5 latach najprawdopodobniej nie weźmiesz mniej niż dałeś

Opublikowano

ale pytanie nie dotyczyło w co zainwestować tylko co by sobie kupił za 50 tyś.

wiadomo ze jak mamy za dużo kasy to inwestycja w ziemie jak najbardziej ok z tym ze bardziej trzeba to traktować jako lokate długoterminową tym bardziej za tą cene.

 

  • Haha 1
Opublikowano

nie no samochody to wiadomo, inwestycja żadna ale czymś trzeba jezdzić, ale z maszynami jest to samo, niektórzy sie podniecają ciągnikami czy tam kombajnami a to przecież takie same skarbonki jak samochody, wiadomo czymś trzeba to pola obrabiać, ale to tylko narzedzia do zarabiania ale wielu zle podchodzi do tematu, kupują maszyny na wyrost, ustawiają po 10 ciągników i mase innych klamotów a w rzeczywistości potrzeba im 25% tego i tak tracą kase 

Opublikowano

A samochód jeśli nie służy do zarabiania to tylko jako generator kosztów. Sam koszt samej rejestracji, ubezpieczenia i serwisu olejowego to na dzień dobry dochód z 1 do 1,5 ha ziemi 😁

Opublikowano
1 minutę temu, Agrest napisał:

A samochód jeśli nie służy do zarabiania to tylko jako generator kosztów. Sam koszt samej rejestracji, ubezpieczenia i serwisu olejowego to na dzień dobry dochód z 1 do 1,5 ha ziemi 😁

to znaczy że dochód z ziemii jest poprostu słaby :D

Opublikowano

ale ten zbędny park maszynowy najbardziej boli tych co takiego nie posiadają.

I chyba mało jest takich którzy kupują kolejny używany traktor czy maszynę na kredyt

Opublikowano

no ja się rozglądam bo muszę coś kupić w tym albo następnym roku żeby powiększyć po program ale narazie u mnie na Mazowszu pow. Płock-gostynin zastój jest kilka działek co krzyczą drugi rok po 50 za ha i zainteresowańia zero i czekam i ja się nie wychyla ale ok 35-40 To bym pogarnol

Opublikowano
W dniu 9.02.2020 o 12:14, Agrest napisał(a):

ale ten zbędny park maszynowy najbardziej boli tych co takiego nie posiadają.

I chyba mało jest takich którzy kupują kolejny używany traktor czy maszynę na kredyt

podam ci przykład, obok mnie jest gospodarstwo co sieje co roku 60 ha kuku na kiszonke i co roku najmuje firme do koszenia i nawet nie mysli o kupnie własnej sieczkarni za milion zł bo to bez sensu, ale wielu z tego forum by kupiło :D

Opublikowano

Patrz, a ludzie po 30-40 latach stają się właścicielami swoich mieszkań, choć nie zawsze bo zostaje często wieczysta dzierżawa gruntu ze słoną opłatą roczną😁

Opublikowano
12 minut temu, Agrest napisał:

Sumek aleś mnie przetrzymał, klikam i klikam odpowiedz i nic. A ty w tym czasie temat zablokowałeś😁

Odnośnie dyskusji z poprzedniego tematu:

Z tym samochodem to niezłe jaja.

Co za te 50tys kupisz , ile w remonty wydasz, ile paliwa przepalasz jeżdżąc dla przyjemności i skąd te pieniądze na przyjemności? No i za ile odsprzedaż to po 5 latach?

Kupując ziemię po 50tys klasy 3(O piachach nie mówię ), możesz liczyć średnio na 3tys rocznie z dopłatą. 

Jak będziesz chciał sprzedać po 5 latach najprawdopodobniej nie weźmiesz mniej niż dałeś

To jest takie gdybanie @Agrest W mojej wiosce, powiem ci szczerze, że przez tych kilka dziwnych ostatnich lat, zainteresowanie ziemią maleje. Idąc kilka kilometrów dalej ci co płacili po 30-40 tyś już tyle płacić nie chcą, max 20-25 tyś za ha.

Opublikowano
2 minuty temu, rejvas napisał:

podam ci przykład, obok mnie jest gospodarstwo co sieje co roku 60 ha kuku na kiszonke i co roku najmuje firme do koszenia i nawet nie mysli o kupnie własnej sieczkarni za milion zł bo to bez sensu, ale wielu z tego forum by kupiło :D

Patrz, co roku najmuję kombajn do zbioru zbóż i nawet nie myślę o kupnie. 😁

Opublikowano
2 minuty temu, Agrest napisał:

Patrz, a ludzie po 30-40 latach stają się właścicielami swoich mieszkań, choć nie zawsze bo zostaje często wieczysta dzierżawa gruntu ze słoną opłatą roczną😁

tylko co to ma do rzeczy ? mieszkac gdzies trzeba, w ciągniku czy sieczkarni albo na polu nie pomieszkasz :D 

Opublikowano

mieszkanie to mieszkanie a grunt orny to inwestycja która powinna przynosic zyski w jakimś realnym czasie a nie ze za 15 czy 20 lat zacznie na siebie zarabiać. watpie czy w jakiejś inej dziedzinie gospodarki jest taki długi czas na zwrot w inwestycjach

  • Like 1
  • Haha 1
Opublikowano
2 minuty temu, Agrest napisał:

Patrz, co roku najmuję kombajn do zbioru zbóż i nawet nie myślę o kupnie. 😁

no i prawidłowo

Opublikowano
2 minuty temu, Agrest napisał:

Patrz, co roku najmuję kombajn do zbioru zbóż i nawet nie myślę o kupnie. 😁

a to akurat mądre bo jak jeszcze przyjdzie nająć kogoś do obsługi zwozu ziarna to najem nie wychodzi głupio. pod warunkiem ze jest jakiś konkretny usługodawca a nie ze trzeba za nim latać żeby do ciebie przyjechał wykosić.

  • Haha 1
Opublikowano
2 minuty temu, robercikj100 napisał:

mieszkanie to mieszkanie a grunt orny to inwestycja która powinna przynosic zyski w jakimś realnym czasie a nie ze za 15 czy 20 lat zacznie na siebie zarabiać. watpie czy w jakiejś inej dziedzinie gospodarki jest taki długi czas na zwrot w inwestycjach

Znajomy kupuje każdą działkę rolną a później narzeka kiedy to się splaci 😉 

Opublikowano

zgodzę się że jest ryzyko spadku cen. No ale każdy biznes jest obarczony ryzykiem. 

Tylko ja np wiążąc się z rolnictwem już nie planuję zmiany zawodu. I trwam przy tym co mam. Jeśli mnie stać i wiem że podałam fizycznie ogarnąć większy areał to kupuję. 

Liczba kupujących wydaje mi się że spada. Ale jeżdżąc ostatnio po lubelskim jak widzę co zabiera chyba via carpatia nie sądzę żeby ziemia znacząco potaniała.

Opublikowano
7 minut temu, robercikj100 napisał:

mieszkanie to mieszkanie a grunt orny to inwestycja która powinna przynosic zyski w jakimś realnym czasie a nie ze za 15 czy 20 lat zacznie na siebie zarabiać. watpie czy w jakiejś inej dziedzinie gospodarki jest taki długi czas na zwrot w inwestycjach

Nie pozostaje nic innego jak sprzedać swoje hektary i brać się za inny biznes , spijać śmietankę i co roku zmieniać auto😁 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mikad
      Jeżeli ktoś jeszcze o tym nie słyszał to UE od września zakaże producentom wędzenia wyrobów wędliniarskich. Nasi włodarze mieli czas na ustosunkowanie się do tego przepisu i być może wynegocjowali by jakieś odstępstwa ale jak zwykle dali doopy. Więcej tu http://www.agronews....rzesadzony.html
    • Przez Kuki19
      Jak to obecnie wygląda, było to poruszone w innym temacie o zmianach w krus więc kontynuując, opłaca się całą składkę tak? skończyłem szkołę i obecnie zarejestrowany jestem jako bezrobotny czy zyskam coś więcej jak uebzpiecze się jako domownik w krus? Przez jaki czas musiał bym opłacać składki żeby mieć prawo do emerytury? Czy można potem zamiennie rejestrować się jako bezrobotny i jako domownik w krus?
       
      Proponwał ktoś żeby wydzierżawić 1 ha i opłacać za siebie składkę jako rolnik, czy w ten sposób nie zamknę sobie możliwości uzyskania premi dla młodego rolnika?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez ever
      Witam. Dostałem w spadku kilka lat temu gospodarstwo rolne 8ha. Brak sprzętu rolniczego, zabudowań, zmusił mnie do oddania tej ziemi pobliskiemu rolnikowi w uprawę. Nie podpisywałem z nim żadnej umowy, nie wydzierżawiłem jej równiez pisemnie, tak na słowo uzgodniliśmy-niech uprawia. Dopłaty do upraw sam zgłasza i je otrzymuje, po czym mi zwraca. Mam wrażenie że nie wszystkie. Ale niejsza o tym. Chciałem się dowiedzieć bez umowy dzierżawy może on brać dopłaty? Dowiedziałem się również od innego rolnika że korzystniejszą dla mnie opcją byłoby prowadzenie gospodarstwa ekologicznego. Większe dopłaty o połowę, a może nawet więcej. W racji tego że nie posiadam budynków gospodarskich, maszyn rolniczych i tp., własne jego prowadzenie odpada. I tu mam pytanie , czy jest możliwość oddania tego gospodarstwa rolnikowi, który już prowadzi gospodarstwo ekologiczne? Czy taki rolnik mógłby je wydzierżawić pisemnie, lub ustnie uzgognić ze mną? Oczywiście brałby dopłaty po czym mi zwracał. Czy może on tak w trakcie powiększyć w ten sposób swoje gospodarstwo? Z góry dziękuję.
    • Przez Prawo4i4Finanse
      witam za względy na brak odpowiedniej kategori w dziale Giełda zamieszczam to ogłoszenie w najbardziej (moim zdaniem) odpowiednim dziale
       
      Czy wiesz że możesz uzyskać odszkodowanie za słupy energetyczne i inne instalacje (linie telefoniczne, gazociągi, wodociągi, kanalizacje itd.) Wybudowane na twojej ziemi? -Każda osoba korzystająca bez podstawy prawnej z państwa nieruchomości winna zapłacić wynagrodzenie -od sierpnia 2008 istnieje możliwość zalegalizowania istniejącego stanu faktycznego np. linii energetycznej telefonicznej bądź światłowodowej biegnącej przez nieruchomość za odpowiednim wynagrodzeniem dla właścicieli -przedsiębiorstwa przesyłowe najczęściej wypłacają odszkodowania bez postępowania sądowego. Cała procedura trwa od 2 do maksymalnie 12 miesięcy -PRZYKŁAD linia przesyłowa biegnąca w ziemi na długości 15 metrów w Suchym Lesie (Powiat Poznański) na działce AG- właściciele otrzymali wynagrodzenie za ustanowienie prawa przemysłu w wysokości 30 000 zł. (trzydzieści tysięcy złotych) sprawy tego typu trwają u nas średnio około 5-6 miesięcy czyli wielokrotnie krócej niż u konkurencji zawdzięczamy to wysokiej pozycji na rynku oraz wielu tysiącom wygranych spraw w całej Polsce
      nasza Korporacja zajmuje się również kwestiami takimi jak:
      -Leasing
      -Dotacje unijne
      -REPRYWATYZACJA
      -Odszkodowania
      -Wypadki w rolnictwie
      -Pozwy zbiorowe
      -Wywiad gospodarczy
      -Usługi detektywistyczne
      -WINDYKACJA KRAJOWA I MIĘDZYNARODOWA
      -Zastępstwo procesowe
      Wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu 791-919-251

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v