sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

danielursus3p    5231

Zgadza się.

W twoim przypadku jest to na tyle zaawansowane, że zmienić branżę w tej chwili, to byłby chyba strzał w kolano.

U mnie w całej gminie to policzyłby na palcach ile osób kupuje ziemię, ewentualnie ma taką wizję w przyszłości. Reszta to dzierżawy na gębę i heja, do póki się kręci to się kręci, i jest z czego dołożyć np z 4 etatów (wszystkich członków rodziny). W mojej okolicy tak to wygląda, nie wiem jak to wygląda w innych regionach, ale wydaje mi się, że bardzo podobnie (może nie wszędzie, ale na pewno znajdą się takie miejsca).

@Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ale dlaczego ludzie  muszą dokładać z tych 4 etatów ? bo albo mają hobbistyczne gospodarstwa po kilka ha, albo płacą kosmiczne ceny za ziemie, dzierżawe.

po co uprawiać tą ziemie jak trzeba do niej dokładać z innego źródła? nie rozumiem tego ?

  • Like 1
  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a życie ucieka ....

9 minut temu, Agrest napisał:

Nie pozostaje nic innego jak sprzedać swoje hektary i brać się za inny biznes , spijać śmietankę i co roku zmieniać auto😁 

akurat po Twoich zdjeciach widać że ty masz fajne gospodarstwo i robisz to dobrze, kulturka, ale jak nieraz widze ten syf u niektórych to dajcie spokój, brud, smród, kiła i mogiła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Mnie nie pytaj. Sam nie rozumiem tego fenomenu. Może dla hecy? Kupować etatowcy nie kupują tylko biorą dzierżawy (często na dziwnych warunkach, na które poważny człowiek by nie przystał). Dla mnie to jest nie poważne, zabijać się na budowie czy w innej branży tylko po to aby kupić sobie kolejny ciągnik, kombajn czy co tam innego, odmawiając sobie przy tym wszystkich wygódek. Ale każdy ma swój rozum, niech sobie robi co chce. @robercikj100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jak kazdemu czy rolnikowi czy kierowcy. Mam takiego starszego znajomego ktory zawsze powtarzal ze czlowiek jest po to by pracowac i miec za co zyc. Z 10 hektarow ktore odziedziczyl teraz ma 130 ha.Uwazam ze to wyczyn bo u nas nie ma pgrow ani ziemi od agencji. I nie kupowal za male pieniadzie. Powtarza ze pracowac pracowac i wszystko sie da zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Łódzkie powiat sieradzki Cena ziemi 3  klasy siega nawet do 80 tys, 60 tys to monimum jakie trzeba wylozyc, 4-5 klasa to minimum 50 tys za ha. Bydło w okolicy i teraz ziemniaki i ich ceny jeszcze podnosza ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ale się temat rozkręcił. Wtrącę trochę swojego. Skoro piszecie, że jeśli się kupi ziemię to za 5 lat taniej się jej raczej nie sprzeda. Czyli masz ziemię (jakąś wartość), więc pole zaczyna zarabiać od razu, bo zawsze możesz później sprzedać, a zarobione w trakcie pieniądze zostały. Trochę inaczej będzie przy kredycie, chociaż skoro ziemia drożeje to nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)

Ja tez dorzuce swoje 3 grosze... weszło 500+  to ceny gruntów wzrosły 🙂 .

Tydzień temu sprzedający ( wiek około 35 lat ) powiedział mi : "55 tyś/ha ( klasa 3 ) i nic  mniej... Masz dwoje dzieci, one "dostają" na rok 12 tyś zł ( 500x12x2= 12tyś zł ) . Za 5 lat to pole wyjdzie Ci za darmo..." więc po co się jeszcze targujesz, to OKAZJA. 

Podsumując jakby nie liczyć, każdy ma swoje racje...

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Nie no ok, tylko jak będzie miał na sprzedaż 5ha to będziesz musiał to swojej żonie jakoś wytłumaczyć.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Mistrz18 napisał:

Jakie ceny na podlasiu?

W mojej gminie od 10 do 60 tyś , a w całym Podlasiu to jeszcze większa rozbieżności 

Mam teraz ugadany zakup po 16 tyś 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
55 minut temu, Marl napisał:

Ja tez dorzuce swoje 3 grosze... weszło 500+  to ceny gruntów wzrosły 🙂 .

Tydzień temu sprzedający ( wiek około 35 lat ) powiedział mi : "55 tyś/ha ( klasa 3 ) i nic  mniej... Masz dwoje dzieci, one "dostają" na rok 12 tyś zł ( 500x12x2= 12tyś zł ) . Za 5 lat to pole wyjdzie Ci za darmo..." więc po co się jeszcze targujesz, to OKAZJA. 

Podsumując jakby nie liczyć, każdy ma swoje racje...

Tylko to są pieniądze na dzieci, a nie na zachcianki ojca (przynajmniej ja tak uważam). Dziwi mnie takie podejście ludzi. Ale te 500+ mają chyba swój ukryty cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

ALE macie problemy 50 tyś za dobra ziemie ,chciał bym po tyle kupować ,ziemia ma sie spłacić w 10 lat do zera ,to by byl raj i dobre gospodarstwa by sie powiększaly na potęge,co  za problem 500 plus wydać na ziemie ,chyba że podszewka w kieszeni ,wtedy sie nie mysli o kupowaniu ziemi,ja na swoje dzieci nie dostawałem 500 plus  i żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Gdzie jest powiedziane ze 500+ to na dzieci ma iść? Idioci z wiejskiej fali ludziom kasę żeby zwiększyć sobie poparcie, ustawa zrobiona na uj mać i tyle. Ale zawsze jakaś tam dziurę budżetowa w domu zapełni. Jeden z kolegów dobrze pisze. 2 dzieci i po 5 latach mamy kupiony hektar ziemi. Wystarczy co miesiąc to 500 z dzieci wpłacać sobie na konto. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

ja piernicze, niektórzy to skrzywieni pod kątem gospodarki i rolnictwa :ph34r: każdy grosz by w gospodarke i hektary wsadzili ..... a to z zysków z tych hektarów po 50 tys i wiecej już nie bardzo kalkulacja wychodzi ze teraz za 500 plusy sie biorą ? :D

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

No ale w czym ci to przeszkadza? Są możliwości i chęci to się inwestuje w miere możliwości żeby były jakieś zyski z tego. A jak nie zainwestujesz to będziesz 100 lat za murzynami i tyral tak jak oni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

czasem lepiej być 100 lat za murzynami, jak próbować dorównywać sąsiadowi, zadłużać się i ryć od rana do wieczora w polu. Życie jest tylko jedno...

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kredyt do śmierci to żaden rozwój, to niewolnictwo 21 wieku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Skoro tak uważasz to powiedz kolego jak wygląda Twoje gospodarstwo? Jak się rozwinąłeś od momentu startu/przejęcia? Czy to ojciec zaczynał od zera w latach 80tych czy ja od 2004r caly czas się rozwijamy, unowiczesniamy i cały czas "na kredycie". Biedy nie ma ani na gospodarstwie ani w domu za afroamerykanina też się nie uważam. Nie uogólniam i nie chcę nikogo obrazić ale takie bzdury piszą najczęściej ludzie którzy jak ojciec miał pięć ha tak oni dalej mają 5ha, jak ojciec kupił C360 tak oni dalej tym ciągnikiem jeb... w tym polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Święte slowa ,tylko ja nie jestem zwolennikiem kredytów i sie rozwijam -oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, alvaroalvaro78 napisał:

Skoro tak uważasz to powiedz kolego jak wygląda Twoje gospodarstwo? Jak się rozwinąłeś od momentu startu/przejęcia? Czy to ojciec zaczynał od zera w latach 80tych czy ja od 2004r caly czas się rozwijamy, unowiczesniamy i cały czas "na kredycie". Biedy nie ma ani na gospodarstwie ani w domu za afroamerykanina też się nie uważam. Nie uogólniam i nie chcę nikogo obrazić ale takie bzdury piszą najczęściej ludzie którzy jak ojciec miał pięć ha tak oni dalej mają 5ha, jak ojciec kupił C360 tak oni dalej tym ciągnikiem jeb... w tym polu...

stałem przed takimi dylematami, brac kredyty i uderzac w gospodarstwo, rozwijać sie czy wybrac etat i żyć spokojnie a ziemie traktować jako dochód pasywny i wybrałem drugą opcje i nie żałuje, nie zazdroszcze nikomu tych milionów do oddania, bo jak rozmawiam z tymi którzy poszli w te kredyty i pseudorozwoje to zawsze mówią po dłuższej rozmowie, że drugi raz by w to nie weszli, być może na dobrych ziemiach jest inaczej, ale u mnie 5 i 6 klasa a 4 to tylko małe place miejscami, także jedyne wyjscie to hodowla, a hodowla to wiadomo jedynie krowy mleczne czyli płomienne zorze budzą mnie ze snu o 5 rano no i nosem w gnój :D o opasach to szkoda gadać....  słaba perspektywa tak robic do 65 roku życia a potem najniższa emerytura w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
2 godziny temu, miwigos napisał:

ALE macie problemy 50 tyś za dobra ziemie ,chciał bym po tyle kupować ,ziemia ma sie spłacić w 10 lat do zera ,to by byl raj i dobre gospodarstwa by sie powiększaly na potęge,co  za problem 500 plus wydać na ziemie ,chyba że podszewka w kieszeni ,wtedy sie nie mysli o kupowaniu ziemi,ja na swoje dzieci nie dostawałem 500 plus  i żyje

Działka przy lesie, cień od godziny 13, dojazd drogą gruntową... Tylko klasowo jest ok bo 3 klasa. Kukurydzy,ziemniak albo rzepak to tylko jak ogrodzisz teren ( ale jest 2 xi 0.5 ha nie przy sobie są )... Argumentacja wartości tak mnie rozbawiła, ze musze przytoczyc 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi też się wydawało, że podskoczę wyżej d..y 😂 Dziś czekam już na emeryturę i powiem tak. Życie jest zbyt krótkie, żeby robić ponad siły. Wszyscy tutaj mają chyba 8 klas, bo jak mówią o etacie, to tylko kierowca lub pomocnik murarza. Macie słabe pojęcie o urokach bycia na ZUS. Urlop, mówi Wam to cokolwiek? Albo zwolnienie chorobowe na kaszelek (w krus 10 złotych na dzień). U mnie w rodzinie: 4500 netto- wojsko, 2500- kasa w biedrze, 3500 na rękę- inspektor w Starostwie Powiatowym. A Wy ryjecie w ziemi i pocieszacie się, że spłacacie kredyty. A potem dzieciaki oddadzą w dzierżawę lub synowa puści i przepieprzy kasę 😂 Gospodarka to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podlasie okolice Śniadowa 100 - 120/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj