karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

many12    804
9 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Nie wiem jak u Was ale w moich stronach nie przejdą większe maszyny jeżeli nie posiadasz dużego ciągnika

Ale Pietrek pisze, że na jesieni kupi większy ciągnik tak z nie czaj się docelowo kupuj większe.  Zmieniałem parametry maszyn na większe po otrzymaniu decyzji i nie było problema.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek747    7
Próbuje jeszcze Tate namówić żeby wziął na swoje 2 ha tunele na fasolkę i truskawki i jakieś graty pod ciapka A Ja na moje pola bym kupił maszyny i na szybko jakaś 60 zeby mieć osobne ciagniki.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

mam w bp zakup siewnika za 11000 zl i modernizacje obory za 30 000 można po decyzji zamienić siewnik na coś więcej przy modernizacji ? siewnik stoi cały rok a budowlanka coraz droższa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
34 minuty temu, Lasek33 napisał:

mam w bp zakup siewnika za 11000 zl i modernizacje obory za 30 000 można po decyzji zamienić siewnik na coś więcej przy modernizacji ? siewnik stoi cały rok a budowlanka coraz droższa 

Można zmienić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
23 godziny temu, Lasek33 napisał:

mam w bp zakup siewnika za 11000 zl i modernizacje obory za 30 000 można po decyzji zamienić siewnik na coś więcej przy modernizacji ? siewnik stoi cały rok a budowlanka coraz droższa 

Robiłem termomodernizację obory po rodzicach na kwotę 25 tys.  Wymiana czterech drzwi z drewnianych na większe, szczelne metalowe, wymiana  czterech okien na plastyki uchylne, wymiana elektryki z aluminium na miedż . W środku tynkowanie i białkowanie - nowe posadzki. Na zewnątrz styropian  dziesiątka. Faktury w kwocie  ok 10 tys. Robocizna 7 tys. Pozostała mi jeszcze na drugi rok opaska wokół budynku i podjazd utwardzony od strony podwórka.                  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

To żeś mu wytłumaczył many12 🤣

Lasek33, możesz zmienić tylko trzeba pisać zmiany, sprawdzić czy punktacja za mocno nie spadnie i czekać na decyzję.

Edytowano przez GRZES1545
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

@galan99 Ty jesteś obyty w robieniu zmian. Lepiej zmienić roślinę na wzrost już teraz czy czekać decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
31 minut temu, Buszmen11 napisał:

@galan99 Ty jesteś obyty w robieniu zmian. Lepiej zmienić roślinę na wzrost już teraz czy czekać decyzji?

Powiem tak co masz podane w biznes planie jakieś uprawy i z tego wyliczone SO , teraz chcesz zmienić uprawę to musisz zrobić zmianę . 

Ale na chwilę obecną możesz siać co chcesz , by tylko mieć te uprawy w roku docelowym czyli 4 i 5 rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Wiem że w docelowym muszę zasiać  to co w biznesplanie. Tylko się zastanawiam nad tym czy zamienić ziemniaki na kwiatki słonecznika, tym bardziej że wzrost będzie wyższy więc i punkty by wzrosły. Teraz SO mam ok 11000 w docelowym, a byłoby ponad 16000

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Ziemniaki zamienić na kwiatki , tak zrób żeby spełnić wymagany próg to chyba jest 12 tyś , na kwiatkach nie zarobisz , jeśli pasują ziemniaki a a kwiatków to z 10 ary tak regulować żeby był wzrost .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
11 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Wiem że w docelowym muszę zasiać  to co w biznesplanie. Tylko się zastanawiam nad tym czy zamienić ziemniaki na kwiatki słonecznika, tym bardziej że wzrost będzie wyższy więc i punkty by wzrosły. Teraz SO mam ok 11000 w docelowym, a byłoby ponad 16000

Jak chcesz zdobyć dodatkowe punkty za wzrost  to musisz zrobić zmiany teraz Tylko po co ci te punkty skoro wniosków wpłynęło tak mało że każdy kto spełnia wymagania dostanie kasę A jak wpiszesz sobie wyższy wzrost to będziesz musiał go potem utrzymać Sam jak robiłem poprawki to wywaliłem kilka zbędnych rzeczy które wpisałem wcześniej tylko po to aby zdobyć punkty

Jak będziesz chciał zmienić roślinę później ze względu na opłacalność  czy też z innych względów to zrobisz to później

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
11 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Wiem że w docelowym muszę zasiać  to co w biznesplanie. Tylko się zastanawiam nad tym czy zamienić ziemniaki na kwiatki słonecznika, tym bardziej że wzrost będzie wyższy więc i punkty by wzrosły. Teraz SO mam ok 11000 w docelowym, a byłoby ponad 16000

A po co chcesz mieć więcej punktów? Skoro i tak się łapiesz. No chyba że chcesz zrezygnować z jakiegoś zobowiązania typu szkolenia, plan azotowy, a masz punktów na styk, wtedy ma to sens. 

Ziemniaki kontra słonecznik. Jeśli masz maszyny do uprawy ziemniaka to może lepiej przy nim pozostać? Sam zwiększam wielkość ziemniakiem, ale ja go sądzę jak i moj ojciec sadzil. A że w tym roku ziemniak wypadl na dzierżawie, gdzie dopłaty sklada właściciel to tak jak bym ich nie uprawiał. Za rok (docelowy) będą na moim polu i wzrost zaliczony😁

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
17 godzin temu, GRZES1545 napisał:

To żeś mu wytłumaczył many12 🤣

Lasek33, możesz zmienić tylko trzeba pisać zmiany, sprawdzić czy punktacja za mocno nie spadnie i czekać na decyzję.

Zasugerowałem gościowi co można zrobić w modernizacji obory, na jego sugestię, że siewnik sieje raz czy dwa razy do roku a materiały budowlane drożeją. Też chciałbym mieć taką sugestię jak szukałem informacji na forum dwa latka wcześniej. To, ż można robić zmiany to już ogarnia  każdy kto odwiedza te forum, a punktacja nigdy ci  nie zmaleje przy zmianie sprzętu na większy bo tu tylko i wyłącznie chodzi o parametry, a roszada w kosztach modernizacji daje do myślenia bo ten nabór 2018 rok obowiązuje kosztorys - capito?

14 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Wiem że w docelowym muszę zasiać  to co w biznesplanie. Tylko się zastanawiam nad tym czy zamienić ziemniaki na kwiatki słonecznika, tym bardziej że wzrost będzie wyższy więc i punkty by wzrosły. Teraz SO mam ok 11000 w docelowym, a byłoby ponad 16000

Czekaj na decyzję, a póżniej  możesz forsować zmiany. Dziwię się wam, ze wchodzicie na siłę w te słoneczniki. Biznesplan w swoim całokształcie musi mieć spójność. Jeżeli masz bydlątka to możesz je posiekać kombajnem do kukurydzy i przeznaczyć na kiszonkę albo rozrzucić jako obornik po hektarach - nie wyobrażam sobie zbierania faktur z ich sprzedaży. Chyba, ze najwyżej 10 ary - co nie zrazi urzędnika w Regionalnej. Też miałem zasiać 10 ary tych  słonecznikowych kwiatków ale bardziej logiczne  jest dla mnie w moim przypadku  posadzenie  hektara marchwi. - dużo gimnastyki ale można ją wykopywać od września do grudnia - a i sąsiedzi będą mieli radochę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Pisał ktoś może zakup wspomagania kompletnego do ciągnika? Złożyłem na zakup tura i przeszło chociaż nie mam zwierząt to może i wspomaganie by dali, co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Ja miałem w biznes planie wymiana pokryć dachowych na oborze i stodole i zrezygnowałem kosz tej operacji po wstępnym kosztorysie przekroczył dużo dużo wartość tej dopłaty a gdzie maszyny jeszcze ? Akurat punktów miałem sporo więc zamieniłem te remonty na przyczepę. Tak do remontu musi być profesjonalny biznes plan z aktualnymi cenami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Pisał ktoś może zakup wspomagania kompletnego do ciągnika? Złożyłem na zakup tura i przeszło chociaż nie mam zwierząt to może i wspomaganie by dali, co myślicie o tym?

Myślę że spokojnie przejdzie ,kupisz gotowca z firmy to będziesz miał fakturę więc wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 godziny temu, pawel86lhr napisał:

Ja miałem w biznes planie wymiana pokryć dachowych na oborze i stodole i zrezygnowałem kosz tej operacji po wstępnym kosztorysie przekroczył dużo dużo wartość tej dopłaty a gdzie maszyny jeszcze ? Akurat punktów miałem sporo więc zamieniłem te remonty na przyczepę. Tak do remontu musi być profesjonalny biznes plan z aktualnymi cenami itd.

Dziwne albo z Dziwnowa bo  termomodernizację obory o 140 metrach kwadratowych i remont w środku wykonałem  w cenie 10 tys. samych rachunków nie wliczając swojej robocizny - pozostaje załatwić rachunki  za roboty budowlane. Kosztorys też można załatwić u znajomego budowlańca za krzynkę piwa. Do biznes planu dołączasz  kosztorys zrobienie którego dla fachowca nie jest problemem z aktualnymi cenami.  Eternit planowo już kilka latek temu zutylizowała fachowa firma za friko w gminnym projekcie. Ale masz rację - trzeba inwestować w niezbędny sprzęt i monitować w gminie niech zabierają eternit.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj