Polecane posty

Farmer19900    0

Witam Was

Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez arektom
      Budował może ktoś z firmą Alfa panel z siedzibą w Śremie.???
    • Przez alexq5v
      Witam, to mój pierwszy założony temat więc nie denerwujcie się jeżeli coś nie tak robię. Moje pytania odnośnie tematu to czy ktoś budował taka chłodnie, czy jest ona droższa od tej w technologi tradycyjnej, jakie są plusy, minusy ogólnie jak najwięcej informacji związanych z taką budową i mniej więcej jakie wychodzą koszta przy stawianiu takiego budynku. Ja planuję budowę chłodni o wymiarach ok. 11x16x8 gdzie pojemność komory to ok 100ton.
    • Przez Stefannn
      Witam.Przymierzamy się do budowy przechowalni na warzywa z płyty warstwowej kladzionej na konstrukcje stalową.Płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym 100mm,to wydatek ok.60-80zł/m2 oczywiście mówimy o płycie I gatunku.Płyta II gatunku o tych samych parametrach kosztuje ok.36zł/m2 a jedyne czym się różnią to ich długość.Moje pytanie brzmi czy nie ma jakiś problemów w obkladaniu konstrukcji takimi 1-1,5m kawałkami.Na 1000m2 jest to dość duża oszczędność.
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.

Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.