karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

@wuqa72 według mnie sam wpis do CEIDG będzie dyskwalifikował. Działalność jest zawieszona.

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Bardzo wiele upraw daje wysokie SO tylko to na papierze a w rzeczywistości tych upraw różnie bywa z dochodem opłacalności  tych ziół , bo plantacje 0,5 ha to nie problem ale większe już różnie może być a Lubelszczyzna to zagłębie zielarskie jak i wiele innych plantacji .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuqa72    1
22 minuty temu, freetaxi napisał:

@wuqa72 według mnie sam wpis do CEIDG będzie dyskwalifikował. Działalność jest zawieszona.

Obawiam się, że masz rację, ale to cholernie niesprawiedliwe, bo skoro ktoś zawiesił działalność i jej nie wznowił, to znaczy że jej nie prowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
dawidos01 ile już masz dni od złożenia wniosku ?
wniosek o płatność sprawdza ta sama osoba co poprzednio sprawdzała bp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
15 minut temu, viperwlkp napisał:

dawidos01 ile już masz dni od złożenia wniosku ?
wniosek o płatność sprawdza ta sama osoba co poprzednio sprawdzała bp?

U mnie sprawdza inna ,do tamtej jak dzwoniłem to podała mi inny nr. a tam mi pani grzecznie powiedziała że wniosek leży na kupeczce i proszę czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
4 godziny temu, ZYLA napisał:

Aa to kicha. A nie jest tak że jak ona ma tylko te wspolne 6 ha to nie dało by rady? 

Zyła myślę że da się to ugryźć, tylko kwestia obliczenia tych SO ile zwierząt i jakie uprawy, z 6ha coś dużo wyszło pewnie sporo krówek mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
«Farmer»    0

Witam, mam pytanie odnośnie szkoleń bo w poniedziałek mam pierwsze szkolenie z rachunkowości a nie będę mógł na nim być, przepisać na inny termin się też nie mogę bo wszystkie miejsca już zajęte. Czy na to szkolenie może np jechać syn i dostanie papier? Czy jest to jakoś sprawdzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, viperwlkp napisał:

wszystko się da tylko musisz się niby zwierzaków pozbyc

no tak tylko jak na ten rok to trochę spóźnione  myślenie,sprzedasz sąsiadowi krowy a oni Ci Kozakiewicza pokażą za stwarzanie sztucznych warunków

w sumie można iść na bezczelnego ,sprzedać krowy bratu albo siostrze,spisać umowę dzierżawy na oborę bo przecież gdzieś te krowy musi trzymać.Jeśli już nie w tym to w przyszłym roku złożyć wniosek ze wzrostem np ,na słonecznikach albo innych borówkach;-))))

To będą wszyscy wiedzieli że grubymi nićmi szyte,ale przecież każdy ma prawo sprzedać krowy i wydzierżawić budynki ;-)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
37 minut temu, GRZES1545 napisał:

Zyła myślę że da się to ugryźć, tylko kwestia obliczenia tych SO ile zwierząt i jakie uprawy, z 6ha coś dużo wyszło pewnie sporo krówek mają.

6 to mają wspólne, a on przejął po ojcu z 10 ha przed ślubem. Trochę źle się wyraziłem. Myślałem ze to ma znaczenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

A jak to jest z budynkami jeśli chciałbym za tą kasę postawić hale o konstrukcji stalowej przeznaczonej jako garaż na maszyny i magazyn na zboże to agencja mi wyznacza wielkość budynku? Może ktoś ma doświadczenie w tego rodzaju inwestycji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafals2 napisał:

A jak to jest z budynkami jeśli chciałbym za tą kasę postawić hale o konstrukcji stalowej przeznaczonej jako garaż na maszyny i magazyn na zboże to agencja mi wyznacza wielkość budynku? Może ktoś ma doświadczenie w tego rodzaju inwestycji? 

Z tego co wiem, to nie wtrącają się do wielkości budynku. Sąsiad napisał biznesplan na sporą przechowalnię połączoną z garażem za prawie 250 tys. i przeszło, a pola ma niecałe 2 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Na dniach będę realizował część biznesplanu ale chciałem zapytać czy koszt notariusza wlicza się w koszt zakupu ziemi czy jednak na notariusza trzeba wyłożyć ze swoich? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRICOLA_BP    13
45 minut temu, rafals2 napisał:

A jak to jest z budynkami jeśli chciałbym za tą kasę postawić hale o konstrukcji stalowej przeznaczonej jako garaż na maszyny i magazyn na zboże to agencja mi wyznacza wielkość budynku? Może ktoś ma doświadczenie w tego rodzaju inwestycji? 

Raczej upieraj się przy tym, że będzie to budynek do magazynowania płodów rolnych oraz przygotowywania do sprzedaży. Nie bardzo chcą dawać kasę na budowę garażu, więc lepiej wybrać jakiś budynek z listy inwestycji służących ochronie środowiska (lista OŚ) i w ten sposób natłuc punktów (np. wiata na siano).

  • Like 1

Doradztwo, plany i ekspertyzy rolnośrodowiskowe, e-wnioski, RMG, MR. 
Biała Podlaska i bliskie oraz dalsze okolice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

Na dniach będę realizował część biznesplanu ale chciałem zapytać czy koszt notariusza wlicza się w koszt zakupu ziemi czy jednak na notariusza trzeba wyłożyć ze swoich? 

Trudno powiedzieć czy można czy nie  wiele że czy dopiero raczkuje , urzędasy sami mają problemy z definicją niektórych że czy dzwoń do stosownego oddziału agencji i pytaj a nie zabłądzisz , i napiszesz jak to jest , będziemy mądrzejsi .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Dzis zrobiona poprawka po takim czasie znow Warszawa cofnela wniosek bo faktury niedobre za paliwo i zboze  z srodkow obrotowych mam zakup cielakow no i koncentraty a ze cielakow jeszcze niemam to ponoc ta faktura za koncentrat ma wystarczyc ale czy to wystarczy teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, Dawidos01 napisał:

Dzis zrobiona poprawka po takim czasie znow Warszawa cofnela wniosek bo faktury niedobre za paliwo i zboze  z srodkow obrotowych mam zakup cielakow no i koncentraty a ze cielakow jeszcze niemam to ponoc ta faktura za koncentrat ma wystarczyc ale czy to wystarczy teraz ?

Nie narzekaj ,dostajesz kase za darmo to rób tak jak skrzypeczki grają ,przecież mogli Ci nie dać wcale ;-)

To oczywiście żart z postów niektórych kolegów.

A swoją drogą to współczuję ,aż sie boję jak za mnie sie zabiorą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

wiadomo kiedy bedzie kolejny nabór na ten program. na pierwszy sie łapałem ale zrezygnowałem bo było za wiele niewiadomych. A i czy macie link do jkiejs strony gdzie jest rozpiska jaki dochod przynosi dana uprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86
8 godzin temu, viperwlkp napisał:

dawidos01 ile już masz dni od złożenia wniosku ?
wniosek o płatność sprawdza ta sama osoba co poprzednio sprawdzała bp?

 nie najpierw babka sprawdzała BP a o płatnosc koles to sprawdzał a teraz juz 2 razy warszawa sie doczepiła a tak to było wszystko dobrze tak ze wniosek jest cały czas juz w Warszawie teraz ta faktura bo w srodkach obrotowych mam tylko zakup koncentratu i zakup cielat a całe 60 tys idzie na maszyny i dopiero teraz doczepili sie ze fakt za on i zboze sa niedobre ale mam w bp postep bologiczny i fakt za zboze podchodzi pod to jak dzwonilismy do Poznania to koles powiedział ze to tylko kosmetyka a fakt za bydło niemam bo czekam na cielaki a od 4 lutego to juz 2 poprawka i zostało im jeszcze 11 dni do tych 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

Ja dziś osobiście dostarczyłam stosowne zaświadczenie do Elizowki no i czekamy dalej . A ludzi z różnymi papierkami ....masakra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj