karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    947

Można też tańszym kosztem. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
31 minut temu, freetaxi napisał:

Można też tańszym kosztem. 

Masz racje papier wszystko przyjmie, tyle że ludziska czasem nie zdają sobie sprawy co podpisali, a jakoś tam będzie, a później do Ciebie pretensja coś Pan mi napisał we wniosku.

Ostatnio słyszałem że modne robią się kwiaty słonecznika na wsi :) daja ok.25tys euro z 1hektara.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
32 minuty temu, freetaxi napisał:

Można też tańszym kosztem. 

Masz pod ręką kalkulator ile daje 1 ha grochu  dochodowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ze słonecznika na kwiaty można też fajne pieniądze zarobić. Jeden z moich klientów swego czasu się chwalił, że udało mu się troche na plus wyjść z 0,10 ha. Szczegółów nie pamietam ale był zadowolony.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
Przed chwilą, freetaxi napisał:

Ze słonecznika na kwiaty można też fajne pieniądze zarobić. Jeden z moich klientów swego czasu się chwalił, że udało mu się parę dobrych złotych zarobić z 0,10 ha. Szczegółów nie pamietam ale był zadowolony.

No tak,tylko powiem Ci że te słoneczniki to już nawet w Agrościemie  były,wielu doradców namawiało na te 10 arów,ale to nie jest na rok

6 minut temu, GRZES1545 napisał:

ok,dzięki już znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale jak nie masz z czego to trzeba niestety  szukać produkcji z dużym współczynnikiem. 

  • Like 3

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, freetaxi napisał:

Ale jak nie masz z czego to trzeba niestety  szukać produkcji z dużym współczynnikiem. 

no to prawda, najwyżej krowę sąsiadów się uwiąże i zrobi porządek ;-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
1 minutę temu, freetaxi napisał:

Ale jak nie masz z czego to trzeba niestety  szukać produkcji z dużym współczynnikiem. 

Powiedz mi nawet jeśli zdecyduję się na Słonecznik to jakąś sprzedaż tego kwiatu muszę mieć na fakturach prawda? są jakieś minimalne kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44
1 godzinę temu, Tom6666 napisał:

A z jakich okolic doradca?

W Lubelskim opłaca się skorzystać z Odru przy sporządzaniu wniosku bo później szkolenia masz darmowe jak zrobi Ci ktoś prywatnie to za szkolenie 50 złx4 i zapomnij że się wtedy coś od nich w Oderze dowiesz bo jesteś wróg który poszedł do konkurencji poza tym trochę ich tam siedzi więc teoretycznie powinni mieć większe doświadczenie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
56 minut temu, kopin napisał:

E tam gadasz,zapytaj galana 2-3 ha borówki i gitara gra ;-)))

Z tymi borówkami za 3 lata  to będzie jak z truskawkami teraz , każdy ma po parę hektarów i  patrzy ,żeby trochę wymarzło bo inaczej ceny nie będzie i  trzeba skubać za 4 zł za łubiankę :)Jak składałam wniosek miałam wartość ekonomiczną 3500 tys teraz mam już 14500 a jeszcze borówka nie wsadzona ;) czekam aż ziemia puści i sadzimy :D

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Koledzy dzis kolejna poprawka do tej pory faktury za paliwo i zboze byly dobre a dzis ze faktury niemaja spojnosci z tabela 21 bp co to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
30 minut temu, Dawidos01 napisał:

Koledzy dzis kolejna poprawka do tej pory faktury za paliwo i zboze byly dobre a dzis ze faktury niemaja spojnosci z tabela 21 bp co to znaczy

Tabela 21 to są planowane środki obrotowe.Może nie masz ON w środkach obrotowych  wpisanych  ? Ręce opadają normalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Faktury muszą być powiązane z tabelą związaną z zakupami środków obrotowych jeśli dotyczy. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no to ciekawe kiedy mi się dobiorą do d....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Pisanie biznes planu do Poza rolniczej na wiejskim 1500 zł .  Środkowe Pomorze. 

Zapytam o restrukturyzacje ale pewnie będzie mniej bo to też zależy jak leży znaczy stoi gospodarstwo .

 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154
1 godzinę temu, Agro6 napisał:

W Lubelskim opłaca się skorzystać z Odru przy sporządzaniu wniosku bo później szkolenia masz darmowe jak zrobi Ci ktoś prywatnie to za szkolenie 50 złx4 i zapomnij że się wtedy coś od nich w Oderze dowiesz bo jesteś wróg który poszedł do konkurencji poza tym trochę ich tam siedzi więc teoretycznie powinni mieć większe doświadczenie 

Nie zawsze taniej w ODR wychodzi nawet doliczając koszty szkolenia-w Elizówce też ich trochę siedzi,jeden był nawet 3 lata a skutki widać jakie są.Ja obstawiam dobre prywatne .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Prywatne zawsze lepsze i tańsze o ile jest konkurencja . 

 

 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9
4 godziny temu, kopin napisał:

No i widzicie ,jak sie tu nie denerwować.-(

A z drugiej strony jeden mądrala z drugim z mlekiem pod nosem  krytykują czego sie tak napalamy i przeżywamy ,przecież skoro łaskawie nam ktoś kasę daje to siedzieć cichutko i czekać a nie jeszcze narzekać !

Nie z mlekiem pod nosem. Proponuję poczytać również temat "młody rolnik 17/18 jest użytkownik który czeka na kase bodajże 8 miesiecy od złożenia wniosku o platność ;) jak najbardziej rozumiem niecierpliwość ale nie ma się zbyt stresować i opisywać niekompetentność urzędników "siedzą i nic nie robią" bo zapewne oni też maja dostęp do internetu..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

No może w tym jest problem ,jak by się wzięli za robotę a nie siedzieli na necie to by im szybciej poszło.A z 2 strony czego sie tak martwisz że mają neta i czytają-niae ma sie co bać po nocach nie będa Cię straszyli pod oknami,czasem czyjaś opinia sprawia że dostajemy kopa do pracy a sie nie opier...y.Mam trochę lat więc wiem co mówię ,inni doświadczenie muszą jeszcze pozdobywać w pocie czoła ;-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85

Wszystko zależy od tego na kogo trafisz...u nas prywatnie biorą 1500 w ODR 600 .W ODR u mnie są bardzo kompetentni ludzie dziewczyna ,która robiła mi wniosek przy poprawkach dzwoniła do babki ,która prowadzi mój wniosek  wszystko konsultowała i pisała sama .Nawet oferty handlowe mi załatwiła i dowiozła do ARiMR.Brat ma z prywatnej firmy  ,który od lat robi mu wszystkie wnioski młodego rolnika,modernizację i jak rozmawiamy to w sumie nie ma różnicy między ODR a  prywatną firmą no może poza tym ,że prywatni lepiej kasują :)

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9
6 minut temu, kopin napisał:

No może w tym jest problem ,jak by się wzięli za robotę a nie siedzieli na necie to by im szybciej poszło.A z 2 strony czego sie tak martwisz że mają neta i czytają-niae ma sie co bać po nocach nie będa Cię straszyli pod oknami,czasem czyjaś opinia sprawia że dostajemy kopa do pracy a sie nie opier...y.Mam trochę lat więc wiem co mówię ,inni doświadczenie muszą jeszcze pozdobywać w pocie czoła ;-)

Bać się nie boję ale cięzko mi ocenić jako rolnikowi ile trwa sprawdzanie jednego wniosku , ile osób wypełniających wniosek lub robiących poprawkę dzennie zadzwoni i ile godzin zajmują telefony. np moj doradca robiący poprawkę rozmawiał z pania z Agencji 30 min zeby mu wytlumaczyla co i jak. Ile takich doradców może zadzwonić dziennie ? może żaden a może i 5....  byłem ostatnio z poprawkami w ciągu 15 min zadzwonily 4 osoby zapytac jak ich wniosek o płatność. Uprzedzając nie bronie ich , również czekam na płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

No to powiem Ci że w takim razie skoro ich nie bronisz, to nie rozumiem Twoich postów.

Ale przecież mimo lat doświadczenia nie muszę wszystkich rozumieć ;-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W odr to zostanie im niedługo robienie tylko tych śmiesznych szkoleń. Poziom ich wiedzy pozostawia wiele do myślenia. Przynajmniej tak jest u mnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@GRZES1545 po co Ci FV na sprzedaż? 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj