karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

helus89    9

No jeżeli miałeś w środkach obrotowych cielaki i koncentraty nie mogłeś rozpocząć realizacji biznesplanu fv z paliwa. Wiec zapewne doradca  zrobil bład i dopiero tam go wychwycili.  Tak FV za koncentrat powinna wystarczyć ponieważ masz to w BP.

 

Kopin widze nie rozumiesz o czym ja mowilem. ten użytkownik nie narzeka tylko bardziej zwrócil sie z pytaniem.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
«Farmer»    0

Witam, mam pytanie odnośnie szkoleń bo w poniedziałek mam pierwsze szkolenie z rachunkowości a nie będę mógł na nim być, przepisać na inny termin się też nie mogę bo wszystkie miejsca już zajęte. Czy na to szkolenie może np jechać syn i dostanie papier? Czy jest to jakoś sprawdzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
4 minuty temu, viperwlkp napisał:

Iwona a tobie to też już chyba 90dni mija zaraz?

Tak dokładnie 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

To jeszcze mają czasB|

No raczej ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86
15 minut temu, helus89 napisał:

No jeżeli miałeś w środkach obrotowych cielaki i koncentraty nie mogłeś rozpocząć realizacji biznesplanu fv z paliwa. Wiec zapewne doradca  zrobil bład i dopiero tam go wychwycili.  Tak FV za koncentrat powinna wystarczyć ponieważ masz to w BP.

 

Kopin widze nie rozumiesz o czym ja mowilem. ten użytkownik nie narzeka tylko bardziej zwrócil sie z pytaniem.

 

 

 

dokładnie tylko zapytałem czy to wystarczy w Poznaniu tego nie dopatrzyli a Waw tak dzwonilismy do Poznania i sam koles powiedział ze wystarczy fakt za koncentrat to zaraz kupiłem i pieczatka i wysłane mogło byc jeszcze zaswiadczenie ze szkolenia ale tu tez zonk bo szkolenia na koniec marca zaczynamy doradca mowił ze mozemy wystawic zaswiadczenie ze bedze uczestniczył w szkoleniu i pieczatka ale dzwonili do warszawy i waw powiedziała ze zle to zinterpretowała i niemoze byc takie zaswiadczenie bo szkolenie jest bezpłatne bo przez ODR a jak by było płatne i prywatne to by mozna było wystawic tak ze tylko mam w obrotowych koncentrat i cielaki no to ta fakt za koncentrat powinna wystarczyc bo juz nerwy człowieka biora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no nie faktycznie nie marudzi tylko pyta ;-))))

my tutaj wszyscy trochę marudzimy;-)

tylko nie wszyscy potrafią zrozumieć co piszemy;-)0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9
1 minutę temu, kopin napisał:

no nie faktycznie nie marudzi tylko pyta ;-))))

my tutaj wszyscy trochę marudzimy;-)

tylko nie wszyscy potrafią zrozumieć co piszemy;-)0

:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
Przed chwilą, viperwlkp napisał:

u mnie zostało 22dni i na razie nic się nie dzieje

jeszcze poczekamy,wiesz jak Poznań traktuje koniec wielkopolski,nawet asfalt na zime nam zwijaja żebyśmy nie zniszczyli ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
41 minut temu, Iwona1 napisał:

Ja dziś osobiście dostarczyłam stosowne zaświadczenie do Elizowki no i czekamy dalej . A ludzi z różnymi papierkami ....masakra....

Ludzi to prawda kupel tez był składał fakturkę na maszynę bo całość 60 tyś ma w trwałych , a dał fakturę z zakupu nawozów , a środków obrotowych brak , przyjęli wszystko liczyła się sztuka a teraz wiele poprawek .

Musiał dostarczyć zaświadczenie z konta bankowego z banku że takie jest , jeszcze raz kserowali książeczkę rachunkowości ,podpisał i teraz ma czekać poniedziałek niby mają wysłać  na warszawę , warszawa ma czas do wypłaty 14 dni , bo tez wszystko sprawdzają , tak mu powiedzieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

No nam koles z Poznania powiedział ze jak poprawka dojdzie do niego to od razu przesyła do Waw bo czekaja z potwierdzeniem realizacji BP termin poprawki 7 dni a jak by człowiek sie nie wyrobił to wniosek przekładaja na koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
10 godzin temu, «Farmer» napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie szkoleń bo w poniedziałek mam pierwsze szkolenie z rachunkowości a nie będę mógł na nim być, przepisać na inny termin się też nie mogę bo wszystkie miejsca już zajęte. Czy na to szkolenie może np jechać syn i dostanie papier? Czy jest to jakoś sprawdzane?

Może śmiało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Jechać syn może czemu nie tylko podpisać musi w twym imieniu bo to na ciebie stoi , by się nie pomylił , bo będzie lipa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
14 godzin temu, «Farmer» napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie szkoleń bo w poniedziałek mam pierwsze szkolenie z rachunkowości a nie będę mógł na nim być, przepisać na inny termin się też nie mogę bo wszystkie miejsca już zajęte. Czy na to szkolenie może np jechać syn i dostanie papier? Czy jest to jakoś sprawdzane?

W/g tego co zaobserwowałem na szkoleniach to z powodzeniem. Dowodów nie sprawdzają - wypełniasz tylko wniosek wpisując dane żeby otrzymać potwierdzenie odbycia szkolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
«Farmer»    0

Rozumiem, czyli wystarczy żeby na wniosku były moje dane i nikt tego nie sprawdza. A długo u was trwało to z rachunkowości? I te zaświadczenie dają na miejscu czy wysyłają pocztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Ojciec ma poniżej 5 ha i 2 sztuki bydla od połowy grudnia aż do teraz. Wcześniej miał ok 40 sztuk bydla. Jak by teraz startował w programie to nie zarzuca stwarzania sztucznych warunków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Założysz to się dowiesz. Nikt urzednikowi w głowie nie siedzi. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

40 szt bydła na 5 ha to nie możliwe do utrzymania takiej ilości znajomy ma 40 szt bydła ale łąki i pastwiska i pola razem ma 30 ha .

Jak na 1 ha przypada 1 szt bydła wedle agencji do utrzymania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, «Farmer» napisał:

Rozumiem, czyli wystarczy żeby na wniosku były moje dane i nikt tego nie sprawdza. A długo u was trwało to z rachunkowości? I te zaświadczenie dają na miejscu czy wysyłają pocztą?

Kwestia umowy z wykładowcą  lub z organizatorem szkoleń. Nie wiem co ich determinuje  ale zaświadczenie obiecała na trzecim szkoleniu. Pierwsze  miałem 01 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
galan99 reszta ziemi i bydla jest na mnie zapisane. Łącznie na 30ha 120 sztuk bydla i jeszcze 40 balotow sprzedałem w tamtym roku ale miałem 15 ha łąki w dzierżawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stan zwierząt podajesz z 1 stycznia i robisz obrót stada. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Czyli warunki spełnia? Mało ziemi i bydla a wzrost o 20% chce zrobić przez zwiększenie liczby bydla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
3 minuty temu, krzychuuuuu napisał:

Czyli warunki spełnia? Mało ziemi i bydla a wzrost o 20% chce zrobić przez zwiększenie liczby bydla.

Składaj powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj