Polecane posty

marian7k    110
GRZES1545 napisał:

1 godzinę temu, marian7k napisał:

Na 1 ha to trzeba 1,2l. mieszkam 27-600.

Trzeba by wysyłkę robić, ile chcesz za to co Ci zostało? 

120zl +kw. Cena sklepowa, może być 100zl+ kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

pójdzie jednak chrizalofp-p-etylowy, bo w okolicy nie ma agilu a od dam normalna dawkę na samosiewy a od między przejadę drugi raz jedną sekcją i będzie musiało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Jakie dawki bd stosowal ? Bo rowniez mam problem z perzem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

powiem Ci że co firma to inaczej podaję nawet w przeliczeniu na substancje czynną. Mam Quick 50 czyli 50g chrizalofp-p-etylowy i tam jest napisane 3l/ha co daje 150g substancji czynnej, a fusilade z tą samą substancją ma 150g i tam dawka jest 1,7l/ha co daje 255g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61
23 godziny temu, Grzechooo napisał:

Taki mam groszek, jechać już na jednoliścienne? Mam trochę perzu od między. I co lepiej agil czy fusilade? A i jeszcze jedno pytanko czy skracacie swoje groszki? Słyszałem o takim zabiegu 0,2l Modusa jak groch będzie miał ok 20cm, ma to niby usztywnić roślinę żeby nie wylegał.

20220510_183123.jpg

20220510_183105.jpg

Ja pryskałem Labradorem Extra w dawce 0.8l/ha jak groch miał ok 4-6cm. U mnie była duża presja samosiewów pszenicy i zabieg wykonałem i ładnie wyczyściło i sądzę że było to w punkt ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
12 godzin temu, marian7k napisał:

120zl +kw. Cena sklepowa, może być 100zl+ kw.

Ok. Odezwę się bo to nie dla mnie, koleżka ma 30ary i jak jeszcze nic nie znalazł to wezmę dla niego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek0093    5
Napisano (edytowany)

Czy środek Corum lub Butoxone można stosować w mieszance grochu z jęczmieniem i owsa?

Edytowano przez waldek0093

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

butoxone stosowałem w takich mieszankach bez problemu. corum moim zdaniem też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matius04    13

W jakiej dawcę butoxone można stosować w mieszance grochu z owsem? Kiedyś pryskalem chwastoxem ale później groch został wycofany z etykiety i niestety mimo ze substancja ta sama to groch mi załatwiło w mieszance zbożowej… 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61

Panowie co na robaka i grzyba w grochu? Kiedy stosować i czy można mieszać oraz czy można odżywek dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Wstawiłbym zbjęcie ale zbyt duzo mb zajmuje. Groch pryskany doglebówką praktycznie w trakcie wschodów. Środki bandur i stomp aqua po 2l/ha. Lekkie przypalenia na pierwszych liściach. Już odbiło i pięknie rośnie. W czasie oprysku samosiewy zboża miały 1-2liście i wszystko spaliło.dwuliścienne oczywiście też wyczyściło. Także nie patrzeć na etykietę tylko pryskać jak są warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144
Napisano (edytowany)

Da radę czymś załatwić ostrożeń w grochu powschodowo ? Stallion przepuścił 

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ponawiam pytanie: czy ktoś jeszcze (oprócz mnie) planuje skracać lub skracał kiedyś groch? mój doradca agrotechniczny mnie namawia na 0,2l modusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Pierwszy raz słysze o używaniu regulatorów w grochu.niech wypowie się ktoś  bardziej doświadczony w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Kolego skoro ma doswiadczenie i tak namawia to stosuj. Teraz nawet niektórzy  stosuja skracanie w ziemniakach co zdawało  mi sie nie możliwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

mi to też wydaje się dziwne ale już dwie osoby mi o tym mówiło a ja pierwszy raz mam groch i nie chcę czegoś spier...ć, dlatego pytam tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

kiedyś bylo nawet tutaj o tym mówione i żadnego efektu po tym moddusie nie było, ale jak doradce chce sprzedać to trzeba go wspomóc :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

Co można zastosować na owies głuchy prócz chizalofop-P-etylowy?? pryskany był już dwukrotnie 4maja w dawce 2l/ha (leopard) i 14maja 3l/ha (labrador). Groch i owies głuchy mają już ok 30cm, owies troszkę przyhamował wzrost lekko niektóry zżółkł ale na pewno się nie poddał i nie chce zdechnąć na grochu nie widać negatywnych skutków oprysku. Można zastosować trzecią dawkę chizalofop-P-etylowy w dawce 3l/ha czy jest coś lepszego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9
Zmień substancję np. na kletodym w Select Super, to jest tez graminicyd ale z innej grupy.
Zmień substancję np. na kletodym w Select Super, to jest tez graminicyd ale z innej grupy.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Czy robicie grzybówkę w grochu? Jeśli tak to jakim środkiem, w jakiej dawce i w jakiej fazie? Kiedy wyjeżdżacie z zabiegiem na robaka i ile ich robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Dnia 8.05.2022 o 14:56, Patryk1222 napisał:

Astronaute poszedł wing p 3l i póki co czysto. 

IMG_20220508_120630.jpg

po siewie czy wschodach stosowałeś ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Jak to jest z tym MCPA(chwastox) w grochu? Czytałem że niektórzy dają nawet 2l/ha i nie rusza grochu. Praktykował ktoś?


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek0093    5
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, dawid12 napisał:

Jak to jest z tym MCPA(chwastox) w grochu? Czytałem że niektórzy dają nawet 2l/ha i nie rusza grochu. Praktykował ktoś?

Ja dwa dni temu spróbowałem opryskać chwastoxem exstra w dawce 0.8 l/ha plus siarczan magnezu 3.3kg/ha mały areał uprawy mieszanki owsa jęczmienia i grochu. Jak narazie chwasty dwuliścienne przychamowaly a grochu jeszcze nic nie jest . Groch i zboże są w wysokości około 10 cm a chwasty dopiero wschodzą.

W czystym siewie grochu  chwasty dwuliścienne zwalczałem środkiem Benz 2l/ha. Wczoraj pryskałem więc na efekt muszę poczekać

Edytowano przez waldek0093

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
10 godzin temu, Fugeo napisał:

Czy robicie grzybówkę w grochu? Jeśli tak to jakim środkiem, w jakiej dawce i w jakiej fazie? Kiedy wyjeżdżacie z zabiegiem na robaka i ile ich robicie?

Nie robię grzybowki, a robaka pierwszy zabieg jak pierwsze strąki się pojawią i na koniec kwitnienia drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

jak widzę  jaki wysoki groch na tę chwilę  to ciężka sprawa  aby cheder zebrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj