SpracowanyPraktyk

Members
 • Ilość treści

  116
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

18 Good

O SpracowanyPraktyk

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

2479 wyświetleń profilu
 1. nie mieszkam na południu ale zastanawiająca jest tak duża różnica w cenie północ-południe. Jak wynajmuje niskopodwoziówkę to koszt jest około 4 zł. patelnia kosztuje mnie około 3 netto za kilometr. Oczywiście mówię o kilometrach z towarem. Czy nie opłacałoby się znaleźć pośrednika na północy i zacząć z nim współpracować? Wozić do niego zboże wynajętym transportem?
 2. Oczywiście, że rozmawiamy tylko o ON tylko o tym piszę, proszę mi pokazać gdzie napisałem o innych płynach zapalnych niż o ON. To TY w poprzednich postach pisałeś o kanistrach z rozpuszczalnikiem a teraz piszesz o oleju opałowym. Człowieku ogarnij się rozmawiamy o oleju napędowym. Brak argumentów przemawia o Twojej niewiedzy. Rozmowa z Tobą to jak rozmowa 20 lat temu o uprawie bezorkowej. Gdzie Oponent twierdził, że nic nie urośnie jak nie będzie się używać pługa. Ja nie mówię, że nie masz racji, może i masz tylko udowodnij to. Ślepo wierząc w to, że ktoś kiedyś coś powiedział, że na stronie farmera opisali sprawę dostawy a nie przechowywania paliwa nie przekonuje mnie.
 3. to dotyczy paliw kat III takich jak ON. Ale gratuluje próby interpretacji przepisów. Prawie dobrze. Odsyłam do ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI z dnia 18 września 2001 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych. dla zainteresowanych. tam jest napisane, że w bębnach i kanistrach można przechowywać na własny użytek. Z tego co kolaże było rozporządzenie zmieniające w 2008 roku które dotyczyło zbiorników powyżej 2,5m2 Ja mam podziemny zbiornik 20000l z geomembraną i jak na razie nikt nie robił mi problemów z niczym. W grudniu w gospodarstwie byli Inspektorzy Ochrony Środowiska i było ok(takich kontroli jest około 150 w kraju). Zamierzam kupić sobie zbiornik 2500 dwupłaszczowy ale nie dla gospodarstwa tylko żeby kupić paliwo do prywatnych celów np do osobówek, żeby mieć oddzielne paliwo. Jeszcze raz podkreślam, inne przepisy obowiązują dostawcę paliw na których wymusza się dystrybuowanie paliwa w zbiorniki dwupłaszczowe. A co innego jest przechowywanie w gospodarstwie. A teraz proszę o przedstawienie jakiś przepisów, które zabraniają przechowywać paliwo w bębnach. Albo proszę mnie przeprosić.
 4. Tak można przechowywać paliwo w zbiornikach dwupłaszczowych, z naciskiem można.
 5. Masz w 100% racje dopuszcza się przechowywanie paliwa w zbiorniku dwupłaszczowym w określonych warunkach, tak samo dopuszcza się przechowywanie paliwa w pojemnikach jednopłaszczowych dopuszczonych do handlu detalicznego. Kilka postów wyżej ktoś pytał o obowiązki zgłaszania, więc napisałem to jako wyjaśnienie dla zainteresowanych np PawełS Proszę przeczytaj co napisałem: nie myl przechowywania z dostarczaniem paliwa to są dwie różne rzeczy. A wujek google Ci nie pomoże jak nie zaczniesz czytać rozporządzeń.
 6. Dodi proszę Cię czytałeś to rozporządzenie? Oskarżasz kogoś a sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Tam wyraźnie masz napisane, że przechowywanie paliwa w opakowaniach detalicznych jest dozwolone w pomieszczeniach min 100m2 ale nie więcej niż 20000l. Mylisz pojęcia co innego jest dostarczenie paliwa do gospodarstwa a co innego przechowywanie. Musisz być dziwnym człowiekiem pełnym jadu i nienawiści z powodu braku argumentów życzysz mi źle. Ja życzę Ci abyś się trochę uspokoił, wyciszył, przemyślał i poczytał. na stronie PUESC napisane jest: 2.12 Czy przewóz towaru do rolnika (podmiotu prowadzącego gospodarstwo rolne w statusie rolnika ryczałtowego i rolnika czynnego podatnika podatku VAT) podlega zgłoszeniu? W ustawie o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi przyjęto, że podmiot wysyłający czy też podmiot odbierający musi być podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców. Oznacza to, że w celu uznania polskiego podmiotu za podmiot wysyłający czy podmiot odbierający możliwe jest jego zweryfikowanie w jawnych rejestrach. I tak dla: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (także w formie spółek cywilnych) w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG); podmiotów innych niż osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w Krajowym Rejestrze Sądowym. Bez znaczenia dla obowiązku przesłania zgłoszenia do rejestru jest fakt rejestracji konkretnych podmiotów dla potrzeb, np. podatku od towarów i usług. Wobec tego, rolnika nieprowadzącego działalności gospodarczej (niewpisanego do ewidencji CEIDG), który prowadzi wyłącznie działalność rolniczą (działalność wytwórczą w rolnictwie w zakresie upraw rolnych oraz chowu i hodowli zwierząt) nie można uznać za podmiot objęty ustawowymi obowiązkami, a przewóz towaru do takiej osoby nie podlega zgłoszeniu. Stan na 23.03.2020r. pozdrawiam
 7. no to proszę podać na forum przepisy. Czyje to rozporządzenie i z jakiego dnia. I proszę grzecznie nie okazywać swojej osobowości jako podpierdalacz i donosiciel.
 8. bajki piszesz, sprawdzają na drodze, pokaż mandat karny, nie ma żadnego taryfikatora. Jedyne co może się stać to dostawca dostanie po uszach ale nie rolnik. Kupując zbiornik dwupłaszczowy kupujesz go dla dostawcy a nie dla siebie, bo rolnikowi jest niepotrzebny plastikowy shit.
 9. proszę podaj mi rozporządzenie. Jak ktoś w artykule napisze, że dopuszczalne jest przechowywanie paliwa w zbiornikach dwupłaszczowych to czemu interpretujesz to jak obowiązek?
 10. Doti podaj proszę to prawo, jakieś rozporządzenie, ustawę. Nie podawaj tylko sponsorowanych artykułów.
 11. Czy robicie własne autorskie miksy na wspomagacze typu podwyższenie lub obniżenie Ph albo dodatki typu środki zwilżające i dyspergujące? Np Zastosowanie Alkilobenzenosulfuronianu sodu (detergent) który jest ogólnie dostępnym środkiem czyszczącym i składnikiem mocnej chemii czyszczącej. Wychodzi o wiele taniej niż w zakup tego samego w sklepie z chemią rolniczą. Tyczy to się też estrów metylowych kwasów tłuszczowych. Proszę tych co zaraz napiszą, że jest to nielegalne i zabronione o niewypowiadanie się w tym temacie.
 12. Koledzy jak to jest z tablicą? W internecie są sprzeczne informacje. Na stronie ARIMR na prow 2007-13 napisane jest że jak cała operacja przekracza 50tyś euro to trzeba tablicę. Zaś na stronie prow.warmia.mazury na prow 2014-20 tablice trzeba jak całkowite wsparcie publiczne na operację przekracza 50 tys. euro. Jak to jest z tymi tablicami?
 13. Naprawdę czekasz rok? Szok A kiedy miałeś ostatnie poprawki?
 14. koledzy mam pytanie dotyczące wniosku o płatność. Czy załącznik nr 6 dotyczący rozruchu maszyn jest wymagany? jak to jest z przyczepą rolniczą i rozrzutnikiem? pozdrawiam
 15. nikt nie powiedział w umowie napisane w paragrafie 9 "wniosek o płatność- etapy rozpatrywania" punkt 9
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj