rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrian955    13
Dnia 16.03.2018 o 10:58, robertrolnik27 napisał:

Wcale te punktowane maszyny głupie nie są i robił to bardzo mądry człowiek. Punktowane są precyzyjne maszyny które ograniczają marnowanie nawozu, środków ochrony roślin, obornika itp. Np opryskiwacz sterowanie precyzjną dawką, rękaw to jest puktowane. Rozrzutnik z tymi deflektorami czy jak tam też jakoś ogranicza wyrzucanie obornika na drogę wzdłuż pola. 
A te tabele wcale głupie nie są. Ja mogę brac opryskiwacz 1500 l i taki biore na moje hektary starczy na pewno aa i jak się powiększy areał to bedzie wykorzystany. Podobnie z rozrzutnikiem mogę wziąć 10 t i taki biorę nie cuduje. Maszyna ma się spłacać a nie tracic na wartosci z roku na rok i byc nie wykorzystana. W krajach zachodnich maszyny są inaczej dobierane do gospodarstw, tam 100 ha to ciągnik 120 km obrabia a u nas to 3 po 120 km i jeden 200 km. 
 

Maszyny maja to do siebie ze czy to samochod, traktor, motocykl itd zawsze tracą na wartości. W wnioskach jest tak ze to liczniki/wzory decydują ostatecznie czy dana maszyna jest odpowiednia na obrabiany areał. Co niektórzy się denerwują i kombinują ponieważ rolnictwo nie jest ich jedynym obowiązkiem i pewnie chca wziasc większe maszyny żeby szybciej skończyć poszczegolne prace, jednakże pewnych spraw nie da się przeskoczyć.  Maszyna jest dobierana po to aby została wykorzystana w pełni chyba o to ci chodzilo. Za zachodzie jest trochę inaczej, wiec nas do zachodu nie ma co porównywać. 

Edytowano przez Adrian955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
2 godziny temu, Slavo napisał:

@ tomekpiehu najlepiej jak byś do obszarówki w 2018 podał 45,72 ha. A zakup nowej działki i przejęcie działki od ojca nastąpił jesienią tego roku. W roku docelowym czyli 2019 bądź 20 20 miałbyś już ok 55ha

no tez tak o tym myslalem. szczerze mowiac to najlepsze rozwiazanie zeby wlasciciel zlozyl na doplaty w tym roku tym bardziej ze jest pole obsiane pszenica. jeszcze teraz czeka mnie kolejny problem bo prowadze gospodarstwo od 3 lat i 2 miesiecy i nie mam spelnionego warunku ze zamieszkuje 5 lat w gminie i ze prowadze gospodarstwo 5 lat. jak sie orientujecie to musze wystapic o zgode na zakup gruntu do kowru ( odpowiednik ANR) , jesienia 2017 roku tez kupowalem grunt za zgoda ANR ale na szczescie po 10 dniach juz mialem decyzje ze moge kupowac. ta biurokracja jest w wielu przypadkach niedoskonała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723
Przed chwilą, sumek666 napisał:

da

to czemu ten jabnięty biznesplan głupieje?? Najpierw przyznaje pkt a za chwile nic nie zmieniają tylko sprawdzam od początku i już nie?? To samo zze zmianą profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

mówiąc "da" miałem na myśli zmianę profilu. na końcu masz: to w czym się specjalizujesz w RB a niżej w czym w RD. ja mam produkcja roślinna w RB a w RD producja zwierząt ziarnożernych


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723

na końcu wyskawiwało mi 3 razy tak nic nie zmieniając wyskoczylo

nie

tak

nie

czyli nie liczy mi zmiany profilu?

edit

po zwiększeniu "zmiennej" rośliny już wyskakuje zmiana profilu ale różnicowanie dalej na nie

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12
8 godzin temu, Sylwesteer22 napisał:

Witam

W Zamościu w czwartek 10 wniosków a w piątek 5 albo coś koło tego , liczba wniosków jest z całego województwa biura powiatowe nie nadają swoich numerów .   

Ja składam w poniedziałek 5,67 pkt

Ja tam jak składałem w powiatówce to mówili, że w systemie od razu idzie info do OR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8
9 godzin temu, asmodan28 napisał:

Przecierz pisze, ze zmieniłem wyposażenie. Usunąłem GPS a punkty zostały na tym samym poziomie. Potem usunalem opryskiwacz zapisałem zamknąłem plik.  Jeszcze raz otworzyłem. Utworzyłem nowy wiersz wpisałem od nowa opryskiwacz bez GPS i mam tyle samo punktów co z GPS wcześniej. Sprawdźcie proszę czy macie w swoim pliku tak samo. Bo jak mój tak wszystko liczy.... to niech .. go 

za opryskiwacz jest 17 pkt. jeśli zaznaczyłeś wszystkie opcje opryskiwacza, płuczkę , głowice... itp  i uzyskałeś 17 pkt to czy dodasz wtedy gps czynie punktacji końcowej nie zmieni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
10 godzin temu, freetaxi napisał:

A spróbuj w nowym biznesplanie. 

Zrobiłem kilka razy na nowym BP. I w exel 2003 i nowym xlsx. Jest to samo nie zmieniają  sie punkty po odjęciu  GPS. Jest tak jak kolega rafoo pisze. Jak są zaznaczone wszystkie opcje to nie ma znaczenia ten GPS przy punktacji. No i GIT 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Witam, jeśli jestem na vacie i inwestycja będzie na kwote 350tys netto to co w przypadku tego vatu kto go dostaje ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
24 minuty temu, sosyn94 napisał:

Witam, jeśli jestem na vacie i inwestycja będzie na kwote 350tys netto to co w przypadku tego vatu kto go dostaje ? Pozdrawiam

W kwocie netto nie masz zawartego vatu tylko w kwocie brutto. Dofinansowanie jest wypłacane w netto. Tak więc jeżeli nie jesteś na vacie to jesteś  w plecy o podatek.

 

Doradca skończył mój wniosek. Mam jednak mały znak zapytania.

W zakładce Opis operacji  mam:

Zgodność operacji z celami przekrojowymi Programu:

innowacyjność: NIE

Środowisko: NIE

Klimat: NIE

Chyba  tak nie może być. Bo jak operacja moe być całkowicie niezgodna z celami programu.

Co myslicie?

 

Edytowano przez dszywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

To jak masz tak zdolnego doradcę to sprawdź jeszcze czy w zakładce Finansowanie w pkt 8 nie zaznaczył odpowiedzi "Tak"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
3 minuty temu, piotrkrk25 napisał:

To jak masz tak zdolnego doradcę to sprawdź jeszcze czy w zakładce Finansowanie w pkt 8 nie zaznaczył odpowiedzi "Tak"

Tam jest 5 punktów, ale podejrzewam że chodzi Ci o to czy bez dofinansowania podmiot może zrealizować inwestycję. Mam tam NIE.  Pierwsze co to właśnie tam zajrzałem jak mi przysłał wniosek :)

Ale z tymi celami przekrojowymi to chyba nie może tak być że wszystkie cele są na NIE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Każda inwestycja musi być powiązana z którymś z tych trzech celów, także w opisie operacji musi być wskazany minimum jeden cel przekrojowy (dodatkowy nie koniecznie. W zestawieniu rzeczowo finansowym też trzeba wskazać powiązanie każdej inwestycji z celem przekrojowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
2 minuty temu, pedro2 napisał:

A za ochronę środowiska masz pkt jakieś?

Nie. Planuję budowę przechowalni. Nie kupuję maszyn.

Przed chwilą, piotrkrk25 napisał:

Każda inwestycja musi być powiązana z którymś z tych trzech celów, także w opisie operacji musi być wskazany minimum jeden cel przekrojowy (dodatkowy nie koniecznie. W zestawieniu rzeczowo finansowym też trzeba wskazać powiązanie każdej inwestycji z celem przekrojowym

Dzięki. Tak właśnie myślałem, inaczej by to było nielogiczne....

Już mi się podniosło ciśnienie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Heh dlatego zawsze powtarzam czytać na spokojnie to co doradcy nam wklepują. Ja pojechałem po odbiór szybko szybko podpisać i dziewczyna ładuje w koperte, zwrotka wypełniona...  jak jej powiedziałem, że chciałbym wszystko przejrzeć zanim zapłacę to dostała wytrzeszcz oczu. Dwie poprawki były na miejscu i potem jeszcze się dopatrzyłem w domu. Wszystko przeliczyłem i git wiem co zaniosłem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

sosyn94 ehh... VAT idzie na 500+ :)

Potwierdzam


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
Dnia 16.03.2018 o 17:30, Bercik92 napisał:

aby wziąść przykładowo 130konny ciągnik to trzeba mieć około 30ha. i jeżeli mam swojego 20ha to te brakujące 10 ha musze mieć na dzierżawe? czy wystarczy abym brał dopłaty z dodatkowego pola przez 5lat? wiem że ten temat był wałkowany wiele razy ale nie chce mi sie szukać ;)

ponawiam pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24

Jak tam sytuacja u was? wnioski już złożone czy czekacie do ostatniej chwili? hehe;) Ja wysłałem w czwartek.. 8,60 pkt, Wielkopolskie. Powinno być dobrziu! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jak wysylales to jak? priorytet/potwierdzenia odbioru czy jak? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj