rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

azAAA    0
Przed chwilą, sumek666 napisał:

połowa to będzie z budowlanką

Też racja!!! Zapomniałem o budowlance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
1 minutę temu, azAAA napisał:

Też racja!!! Zapomniałem o budowlance.

moge sie zalozyc ze nie bedzie tyle budowlanek , bez przesady budowlanka to spore zobowiązania i bardziej skomplikowane, ja z 10 osobami ktorymi rozmawialem to zadna nie miała budowlanki tylko maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azAAA    0
Przed chwilą, tomekpiehu napisał:

moge sie zalozyc ze nie bedzie tyle budowlanek , bez przesady budowlanka to spore zobowiązania i bardziej skomplikowane, ja z 10 osobami ktorymi rozmawialem to zadna nie miała budowlanki tylko maszyny

Też mam paru znajomych i żadna z nich nie miała budowlanki, wszystko maszyny. Budowlanka była w tamtym roku pod koniec lipca i będzie w tym roku w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ale budowlanka to nie tylko mury, to też dużoooo maszyn które można pod to zaliczyc ;)  A ja znam znowu samych którzy budowlanka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
2 minuty temu, azAAA napisał:

Też mam paru znajomych i żadna z nich nie miała budowlanki, wszystko maszyny. Budowlanka była w tamtym roku pod koniec lipca i będzie w tym roku w czerwcu.

nie ma co przezywac bedzie dobrze, mysle ze niepewnie moga sie czuc osoby co maja ponizej 5 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

sumek nawet jednej cegły na budowlankę nie bierze, a jeszcze mu całej puli zabrakło także można ☺️ 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Przed chwilą, pedro2 napisał:

sumek nawet jednej cegły na budowlankę nie bierze, a jeszcze mu całej puli zabrakło także można ☺️ 

przeglądałeś mój biznesplan? :P


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

A z tym wozem na stałe związanym z budynkiem to się mylisz kolego. I jakie 50%? Pewnie gościa trochę źle zrozumiałeś, ale nie chce mi się tłumaczyc dopytaj 

Bocian przyniósł 😀


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie chodziło o to, że wóz ma być "przyspawany" do budynku. Tylko założeniem budynku jest to, że będzie w nim pracował wóz a nie taczka i widły.

a z 50% to o co chodzi?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azAAA    0
1 minutę temu, sumek666 napisał:

Nie chodziło o to, że wóz ma być "przyspawany" do budynku. Tylko założeniem budynku jest to, że będzie w nim pracował wóz a nie taczka i widły.

a z 50% to o co chodzi?

Ze np  jak masz cały wniosek na 300 tys netto i w tym maszyny które wchodzą na modernizacje czyli np: schładzalnik, wentylatory, dojarka czy  zgarniacze obornika to łącznie muszą stanowić powyżej 50 procent tego 300 tys czyli muszą być na sumę powyżej 150 tys.Albo np jeżeli masz tylko ciągnik za 200 tys netto to np wóz paszowy musi być za minimum 100 tys. Ja tak to rozumiem, poza tym tak mi wytłumaczył człowiek z ARIMR ale głowy nie dam za to :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

To dobrze bo byś już jej nie mial. Tu chodzi o punkty cofnij się dwa dni wstecz czy trzy i znajdziesz. Ale to ma być właśnie jakąś inwestycja "przyspawana' do budynku bo sam wóz idzie w maszyny. Dlatego kazał mu dopisać wentylator


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wy mleczarze to macie problemy :P ja na szczęście omijam takie "kontrowersje" :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aqpa    0

Mazowieckie ok 13 - 660 wniosek. Wychodzi na to, że praktycznie wszyscy dostaną dofinansowanie?

Edytowano przez aqpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Problemy to się dopiero zaczną jak machina ruszy i trzeba się będzie z tego tłumaczyć heh 

Ty bierzesz panele fotowoltaiczne czy solary? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Panele fotowoltaiczne. Do wytwarzania energii elektrycznej. Solary są do grzania wody tak?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

w rozporządzeniu pisze że jeśli budowa lub modernizacja bedzie stanowiła więcej niż 50% całej inwestycji są dodatkowe 3 pkt, sam z tego korzystam. Tylko teraz taki myk, że niektóre maszyny zaliczane są pod tą budowe, są to maszyny ściśle związane z budynkiem lub bez których budynek nie może funkcjonowac myślę że paszowóz też dałoby rade pod to podpiąć. No i teraz w moim przypadku gospo na rodziców (ponad 40 lat) mamy coś ponad 6 pkt ( bede wiedział bo wniosek się robi) 1 pkt GVA, 2,5 maszyny i 3 pkt budowa która zajmuje u mnie ponad 200 tys a maszyny poniżej 200 tyś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

tak solary do wody, w sumie przy świnkach to i nie potrzebne chyba... 

Tak robert o tych 3pkt  właśnie mówiłem koledze wyżej, on chyba źle zrozumial doradce. Paszowoz jak najbardziej pod to podepnie sam tak robię, ale musi być do tego właśnie coś ściśle związane z budynkiem żeby paszowoz podszedł pod wyposażenie "w pakiecie". U mnie niestety maszyny za 350tys wyposażenie ponad 140 tys, żeby dobić do tych ponad 50% musiałbym brać rzeczy typu panele, solary czy inne pierdoły. albo iść w budowlankę 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ja z prowu nic nie skorzystałem, mam nadzieje że teraz się uda. My z budowlanki to wymiana pokryc dachowych eternitowych co też jest punktowane i wózek do rozdawania paszy na uwięziówke a maszyny to rozsiewacz, opryskiwacz i rozrzutnik czyli wszystko punktowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
14 minut temu, pedro2 napisał:

tak solary do wody, w sumie przy świnkach to i nie potrzebne chyba... 

No nie potrzebne. Za to prądu dużo bo i wentylacja i zasilanie hydroforni plus światło. 

Już zejdź ze mnie z tym paszowozem ;) nie każdy musi znać się na wszystkim. Czasami też mogę się pomylić ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azAAA    0
6 godzin temu, pedro2 napisał:

tak solary do wody, w sumie przy świnkach to i nie potrzebne chyba... 

Tak robert o tych 3pkt  właśnie mówiłem koledze wyżej, on chyba źle zrozumial doradce. Paszowoz jak najbardziej pod to podepnie sam tak robię, ale musi być do tego właśnie coś ściśle związane z budynkiem żeby paszowoz podszedł pod wyposażenie "w pakiecie". U mnie niestety maszyny za 350tys wyposażenie ponad 140 tys, żeby dobić do tych ponad 50% musiałbym brać rzeczy typu panele, solary czy inne pierdoły. albo iść w budowlankę 

Ale po co zaraz takie nerwy. Nie rozumiem!!!! Paszowóz, wentylator i schładzalnik tak miałem i budowlanka na 100 procent. Bez schładzalnika tez by przeszło. Tak miałem w ostatnim naborze w lipcu i wszystko ładnie przeszło w drugiej setce listy!!!! Wrzućcie trochę na luz ludzie!!! I dobrze zrozumiałem doradce bo nienormalny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudzak11    1

Witam wszystkich, śledze temat od dłuższego czasu.... Ale nie widziałem nikogo kto... kto składa może wniosek na budowę budynku inwetaarskiego w dwóch etapach? Chodzi mi o dwa etapy budynku uwzględnione w raporcie środowiskowym lub pozwoleniu na budowę. Jeżeli wniosek budowlany udało by się pokonać, to wniosek o płatność można składać dopiero wtedy gdy  budynek jest już zasiedlony i funkcjonuje? I czy Agencja akceptuje odbiór częśćiowy po wykonaniu pewnego etapu inwestycji do takiego stopnia że może być w nim prowadzona deklarowana produkcja? Jeżeli ktoś miał styczność z czymś podobnym... bardzo proszę o jakies info.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azAAA    0
8 godzin temu, sumek666 napisał:

Wy mleczarze to macie problemy :P ja na szczęście omijam takie "kontrowersje" :)

Jakie kontrowersje, żadnych kontrowersji. Wóz paszowy i coś ściśle związane z budynkiem i minimum 50% całej sumy a jak by było mało chętnych to myślę że przy dobrym uzasadnieniu i sam wóz by przeszedł spokojnie beż większego problemu. Od początku od tym pisze tylko że kolega coś nerwowy, ciekawe dlaczego. Może ma mało punktów i zaraz tak się denerwuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj