wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

koyack    12

Witam wszystkich. Może taki temat już był ale nie mogę znaleźć.  Chciałem się zapytać o jedną sprawę.  Czy na przyorany obornik teraz wiosna mogę rzucić na wierzch kredę granulowana czy lepiej sobie odpuścić?  Odstęp między jednym a drugim zabiegiem napewno nie wynosiłby min. 4 tygodni.  Później po kredzie poszło by Korn kali i mocznik przed samym siewem kukurydzy. Co o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Przychodzi wam kasa za wapnowanie? Głównie chodzi mi o lubelskie. Wniosek złożony w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Rozypywal ktoś wapno przed złożeniem wniosku? Nie było problemów w OSChR? Chodzi mi czy oni to jakoś sprawdzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Co najmniej połowa ludzi tak zrobiła 

Ale kontrol chyba też mozliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Tez tak myślałem, ale pytam żeby się upewnić czy po złożeniu wniosku mieliście jakieś kontrolę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Witam.

Zadajecie pytania a wystarczy cofnąć się do wcześniejszych odpowiedzi. Piszę jeszcze raz bo przechodziłem drogę przez mękę aby odzyskać kasę za wapno. Część oddali jeden wniosek wstrzymany do uruchomienia nowych naborów. I tu problem. Wypełniając wnioski automatycznie generował się termin wysiewu wapna. Składałem we wrześniu to wysiałem w terminie zgodnie z tym co wygenerował wniosek. Wapno na polu , wniosek wstrzymany. Pani dyrektor SCHR zaleciła mi wysiew wapna jak pytałem podczas pierwszego składania wniosku. Zasięgając wiadomości u eksperta w WFOŚ przez przypadek dopowiedział mi że jak ruszy nowy nabór to mogę złożyć wstrzymany wniosek i dodał że wapno powinienem mieć zmagazynowane. Fizycznie jest rozsiane to ja wiem.

Kontrola może dotyczyć wniosku rozpatrzonego. Ale jak ruszy nabór to po złożeniu wniosku muszę pomyśleć aby postawić big bag wapna na wypadek kontroli.

Dwa urzędy WSCHR I WFOŚi GW I dwie jak różne interpretacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
20 godzin temu, jano65 napisał:

Witam.

Zadajecie pytania a wystarczy cofnąć się do wcześniejszych odpowiedzi. Piszę jeszcze raz bo przechodziłem drogę przez mękę aby odzyskać kasę za wapno. Część oddali jeden wniosek wstrzymany do uruchomienia nowych naborów. I tu problem. Wypełniając wnioski automatycznie generował się termin wysiewu wapna. Składałem we wrześniu to wysiałem w terminie zgodnie z tym co wygenerował wniosek. Wapno na polu , wniosek wstrzymany. Pani dyrektor SCHR zaleciła mi wysiew wapna jak pytałem podczas pierwszego składania wniosku. Zasięgając wiadomości u eksperta w WFOŚ przez przypadek dopowiedział mi że jak ruszy nowy nabór to mogę złożyć wstrzymany wniosek i dodał że wapno powinienem mieć zmagazynowane. Fizycznie jest rozsiane to ja wiem.

Kontrola może dotyczyć wniosku rozpatrzonego. Ale jak ruszy nabór to po złożeniu wniosku muszę pomyśleć aby postawić big bag wapna na wypadek kontroli.

Dwa urzędy WSCHR I WFOŚi GW I dwie jak różne interpretacje .

Zdaje się wapno mus być wysiane po dniu złożenia wniosku, czyli np. na drugi dzień. Więc raczej nie ma tu problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9
1 godzinę temu, Arek napisał:

Zdaje się wapno mus być wysiane po dniu złożenia wniosku, czyli np. na drugi dzień. Więc raczej nie ma tu problemu :)

Napisałem jasno. Wysiałem we wrześniu wapno po złożeniu wniosku. Wniosek w grudniu nie rozpatrzono. Teraz czeka na powtórny nabór. W opinii WFOŚ wapno mam mieć w worach zmagazynowane a ja go fizycznie wysiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, jano65 napisał:

Napisałem jasno. Wysiałem we wrześniu wapno po złożeniu wniosku. Wniosek w grudniu nie rozpatrzono. Teraz czeka na powtórny nabór. W opinii WFOŚ wapno mam mieć w worach zmagazynowane a ja go fizycznie wysiałem.

A masz potwierdzenie złożenia wniosku lub wysłałeś listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9
7 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

A masz potwierdzenie złożenia wniosku lub wysłałeś listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem? 

Wniosek został mi zwrócony. Z chwilą uruchomienia środków na program wapnowania ponownie muszę go złożyć ale wg przepisów muszę mieć wapno a ono zostało wysiane

Edytowano przez jano65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Składasz wniosek  w piątek po południu, z datą wysiewu w sobotę,a kontrolę najwcześniej będziesz miał w poniedziałek i w czym problem.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

badał ktoś ostatnio wapno pod względem zawartości tlenku- jakie są to koszta?

dzwoniłem do mojego OSCHR-u ale Pani nie była w stanie udzielić mi takiej informacji- powiedziała ze jak dostarczę to beda sie kontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Zawartość tlenku wapnia i wilgotność ~194zł

Zawartość tlenku wapnia,magnezu i wilgotności ~266zł

Zawartość ołowiu i kadmu ~169zł 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

no właśnie nie wiem czy opłaca się w tej cenie badać

mam dostęp do odpadu po produkcji wapna budowlanego, kilku znajomych bierze je i sieje - cena dobra, pytanie jedynie czy coś wnosi do zasobności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 25.03.2020 o 09:58, jano65 napisał:

Napisałem jasno. Wysiałem we wrześniu wapno po złożeniu wniosku. Wniosek w grudniu nie rozpatrzono. Teraz czeka na powtórny nabór. W opinii WFOŚ wapno mam mieć w worach zmagazynowane a ja go fizycznie wysiałem.

Ale przecież oni nie wiedza kiedy je wysiałeś.

Zrób tak jak napisał @Jurek321 składasz wniosek jednego dnia np 28 marca, wpisujesz date wysiewu następny dzień czyli np. 29 marca i nie ma problemu. Przecież nie ma szans żeby przyjechali na kontrole tego samego lub następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja skladalem wniosek w grudniu a datę wysiewu wapna wpisałem do 30 czerwca i nie było problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

ja składałem we wrzesniu wysiane tez we wrzesniu ale date wysiewu mam do wrzesnia 2021 bo tak mozna przecoez rok do przodu, pieniązki dostałęm w listopadzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22

Witam. Planuję po żniwach zakupić wapno tlenkowe Agrobielik 70% lub 90%. Chcę je zastosować na najcięższe działki gardzo ciężkie w urawie, ił i glina.

Czy ktoś miał do czynienia z wapnem tlenkowym? Czy rozluźni glebę? Głównie właśnie chodzi o rrozluźnienie gleby gdyż ph jest powżej 6. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj