wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

hubertuss    4653
3 godziny temu, warchest napisał:

jakie to jest popierdzielone troche , a kto go sprawdzi czy wysiał odrazu na ta dzialke wapno mógl dostac na ta dzialke a wysiac czesc a reszte na inne pole i pozniej na 2 rok kupi juz normalnie wapno , czy to az tak sprawdzają ? 

przeciez kreda zawsze byłą drozsza od zwyklego wapna , a tak wogole po ile morawica ? 

Sprawdzić teoretycznie można. Wystarczy, że oschr po jakimś czasie od złożenia wniosku wyśle pracownika by pobrał próbkę z zadeklarowanej działki i sprawdzą Ph. Ale czy będą sprawdzać nikt na razie nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
U nas pracownik oschr który odbiera próbki mówił że mają zamiar sprawdzić pH u około 5% składających wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja tam już rozsiewam skład kolejny bez dofinansowania i  sie nie pier**le robotę robię dalej  dobijam wszystkie działki do 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Sprawdzić teoretycznie można. Wystarczy, że oschr po jakimś czasie od złożenia wniosku wyśle pracownika by pobrał próbkę z zadeklarowanej działki i sprawdzą Ph. Ale czy będą sprawdzać nikt na razie nie mówi.

tzn tak jak ja bym miał wapnowac to nie bd dzielił dawek tylko odrazu daje , nie bylo dofinansowania i tez sie wapnowało bo wazne jest zeby na polu sie rodzilo a jak ph ostro niskie to i sie nie rodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Dnia 7.09.2019 o 08:41, zetorr6441 napisał:

Zamiast 12t morawicy wole dac 6t kredy w ciagu 2 lat i ph spokojnie dojdzie do 6, a cena na chwilę obecna taka sama. 

Morawica na kopalni 25 zł/tona, kreda z Kornicy 60 zl więc dużo droższa tylko zapewne masz bliżej krede i temu cena taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
13 godzin temu, zkordalski napisał:

A ja tam już rozsiewam skład kolejny bez dofinansowania i  sie nie pier**le robotę robię dalej  dobijam wszystkie działki do 6 

U mnie tak samo, wczoraj dwa auta kujawitu rozsiane prewencyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Dnia 7.09.2019 o 08:41, zetorr6441 napisał:

Zamiast 12t morawicy wole dac 6t kredy w ciagu 2 lat i ph spokojnie dojdzie do 6, a cena na chwilę obecna taka sama. 

Morawica na kopalni 25 zł/tona, kreda z Kornicy 60 zl więc dużo droższa tylko zapewne masz bliżej krede i temu cena taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Coś szkodliwego może być na polu gdzie wysiałem jażwica magnez nie znając wyników badań. Po odebraniu wyników magnez pokazuje b.wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 6.09.2019 o 19:16, miwigos napisał:

Nie masz do końca racji koledzy dobrze kombiniją ,jak masz niskie PH i szybko-mocno podniesiesz,to mikroorganizmy w glebie doznaja szoku

Masz racje, dostają szoku i wreszcie zaczyna rosnąć. Jak pole zadziadowane to nie ma innej możliwości jak od razu przywalić z grubej rury. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pytanie ile mikroorganizmów może żyć w kwaśnej glebie. Pamiętam jak kiedyś brałem osady z oczyszczalni. Tam tez są kultury bakterii biorące udział w rozkładaniu np resztek pożniwnych. Kobieta z z laboratorium tłumaczyła, że jak gleba mocno kwaśna to bakterie giną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

A skąd w ogóle takie przypuszczenie? Nie był i nie jest z de minimis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co wpisywaliście w to wolne pole w klauzuli informacyjnej ?

9.Osoby, których dane są przetwarzane mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
na niezgodne z RODO przetwarzanie danych osobowych w ……………. Organem właściwym dla ww. skargi jest: Urząd Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa

i co wpisywaliście tutaj ?  skoro ja nie jestem vatowcem

25. Nazwa Urzędu Skarbowego w którym rozlicza się Wnioskodawca:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
9 minut temu, piotreksz231 napisał:

a co wpisywaliście w to wolne pole w klauzuli informacyjnej ?

9.Osoby, których dane są przetwarzane mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
na niezgodne z RODO przetwarzanie danych osobowych w ……………. Organem właściwym dla ww. skargi jest: Urząd Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa

w te kropki " WFOŚiGW w ... " do którego składasz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pstrąg napisał:

w te kropki " WFOŚiGW w ... " do którego składasz

a z tym urzędem skarbowym to jak ?

25. Nazwa Urzędu Skarbowego w którym rozlicza się Wnioskodawca:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

Witam! Oddawał może ktoś w ostatnim czasie glebę do analizy, do OSChR Lublin i wie ile się czeka na wyniki? Oddałem pracownikowi terenowemu próbki glebowe, mówił, że około 3 tygodni na wyniki trzeba czekać, a już jest prawie 6 i zero odzewu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8982

Komu to dawaleś? Jak Panu Kazimierzowi to miał niedawno Ciężką operację, ponoć część prubek przepadła. Dzwoń  do Lublina i pytaj bo niektorzy czekają po 8tygodni.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

Tak, dokładnie, Panu Kazimierzowi... Smutna informacja, mam nadzieję, że będzie z Nim wszystko w porządku. Dziękuję Ci za informację, tak zrobię, pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

W Białymstoku rozdzielają badania, PH i dawkę robią szybciej i wysyłają, reszta później dosyłana. Ile się tam czeka ciężko określić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

7 tyg u mnie i nic nie ma. Białystok

Chyba czas się odezwać jutro do nich

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj