piotreksz231

Members
 • Ilość treści

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

1 obserwujący

O piotreksz231

 • Ranga
  Użytkownik

Ostatnio na profilu byli

1010 wyświetleń profilu
 1. Mam pytanie czy Inwestycja budowlana związana z produkcją rolniczą (3 punkty) to może to być np. wymiana pokrycia dachowego itp. czy to tyczy się bardziej budowy nowych budynków bo nigdzie nie mogę znaleźć w rozporządzeniu czego to dokładniej dotyczy. I 2 pytanie czy Inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu (do 5 punktów) to u mnie jest jakiś błąd przy biznesplanie bo jak zaznaczam zakup głębosza, sadzonek, nawadniania, brony talerzowej mulczera, chwastownika, i rozsiewacza z wysiewem pasowym to ledwie wyskakuje 1 pkt. w podsumowaniu z tej ochrony środowiska.
 2. Mam jeszcze pytanie co do stażu pracy, mam wykształcenie wyższe nierolnicze, i byłem ubezpieczony w krus jako domownik przez ponad 2 lata do chwili śmierci rodzica, potem na miesiąc miałem przerwę w ubezpieczeniu i teraz od tamtego momentu jestem już przez prawie rok non stop ubezpieczony w krus . I teraz pytanie czy taki staż będzie się wliczał czy ta przerwa w ubezpieczeniu go dyskwalifikuje ? bo w sumie to by było 3 lata stażu
 3. Czyli jeżeli mi brakuje ponad hektar do min. pow. w województwie i na ten moment nie mam od kogo wziąć brakującej dzierżawy ani od kogo kupić to czy można się zadeklarować że kupię brakujący ponad hektar ale bez podawania która to konkretnie będzie działka bo nie wiem na ten moment od kogo kupię to pole ?
 4. tylko że nie każdy chce na 10 lat wydzierżawić niestety
 5. Proszę podpowiedzcie mi na jaki okres musi być dzierżawa od osób prywatnych tak żeby wliczała mi się do młodego rolnika, koniecznie 10 lat czy może być krócej ?
 6. Mam takie pytanie jeśli ktoś ma dom, budynki i pole na jednej działce to czy jeśli dzierżawiąc tą działkę mogę ją wziąć na umowę czy trzeba ja jakoś rozgraniczać (co oczywiście będzie nieopłacalne) żeby można było spisać umowę dzierżawy działki rolnej ?
 7. Witam chciałbym się zapytać czy jeżeli ktoś jest rolnikiem ryczałtowym to czy może on wystawiać faktury vat rr nabywcom na swoje towary, czy tylko rachunek uproszczony ?
 8. Czyli będzie nabór w lutym, czy jeszcze nie wiadomo ? bo różne sprzeczne głosy słyszałem
 9. Raczej nie ma cedowania zobowiązań, ale przedzwoń do oddziału regionalnego ARIMR i spytaj żeby mieć pewność.
 10. ok ale jak zrobić z dopłatami bezpośrednimi, czy system przyjmie te 0,65 ha do dopłat, czy jak tą sytuację rozwiązać żeby załapać się na RMG, dodam że z punktami SO nie będzie problemu.
 11. A co jeśli ktoś ma 1,05 ha razem z zabudowaniami, użytków rolnych jest 0,55ha a reszta to ogródek przydomowy i kawałek sadu w sumie ok 0,1ha a reszta to obszar wyłączony z dopłat i zabudowania, wobec tego czy ma prawo ubiegania się o RMG z tymi 1,05 ha i jak z dopłatami czy w ogóle by mu przysługiwały na ten niecały hektar użytków rolnych (składał by 1 raz) czy raczej nic z tego, RMG składał by na dokupienie ziemi i jakiś sprzęt.
 12. aha czyli jedynie nie mogła być wykorzystywana przy młodym rolniku, a na modernizację już mogła być wykorzystywana ?
 13. A czy jeżeli wezmę dzierżawę na którą ktoś już wcześniej brał modernizację lub podobne programy ? bo doradca mi mówił że może być problem
 14. ok dzięki. jeszcze jedna sprawa znajomy złoźył wniosek w maju A teraz chciałby wydzierżawić jednä działkę na papier, w jaki sposób może teraz wykreślić tą działkę z wniosku na ten rok ?
 15. Ale na jedną działkę może składać 2 rolnikow po połowie, jak mają współwłasność ?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj