Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
boinc    0

"książka pojazdu samochodowego"

 

"Książka pojazdu seria b nr xxxxxx

Wydana na podstawie aktu przekazania nr xxxxxx

Przez urząd miejski, wydział komunikacji w xxxx"

 

Zawiera dane pojazd, właściciela, przeglądy, miejsce postoju, nr DR itp. Nawet nie wiedziałem że były takie wydawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Myślę że z rejestracją nie będzie problemu bo przyczepa Autosan & Sanok to jedno i to samo.

Oznaczenia A,B  to ciężarowa albo rolnicza.

Na wszelki wypadek w WK dać tylko DR bez tej książki, tylko dobrze by było jak by od razu zarejestrować jako rolnicza, później jest za dużo kosztów żeby to zrobić

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boinc    0

Na diagnostyce nie przyczepią się do tego że w DR jest d46a, a na tabliczce d46b ? Wolę się zapytać, żeby później nie mieć z tym cyrków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Diagnosta na przeglądzie raczej zwróci uwagę tylko  na numery


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boinc    0

To dziękuję panowie za pomoc. Przy okazji jak ją zarejestrować jako rolniczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Na diagnostyce nie przyczepią się do tego że w DR jest d46a, a na tabliczce d46b ? Wolę się zapytać, żeby później nie mieć z tym cyrków.

nie chce być złym doradcą ale najważniejszy jest nr na ramie.

Książkę pojazdu możesz sobie na pamiątkę zostawić bo obecnie przepisy wymagają dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu (dla przyczep się nie wydaje).

 

AUTOSAN=SANOK=ZASŁAW to ta sama firma -> popatrz na forum norcom.

 

Diagnosta powinien Ci sprostować DR czyli na zaświadczeniu z przeprowadzonego okresowego badania technicznego pojazdu wpisać w polu "uwagi" poprawną nazwę i model przyczepy. Musisz tego sam dopilnować bo wtedy będzie rolniczą.

Przyczepa D46A - samochodowa, transportowa, uniwersalna czyli przegląd na rok

Przyczepa D46B - rolnicza i OBT na dwa lata i taką przyczepę masz bo tak jest na tabliczce znamionowej a w DR ktoś błędnie wpisał D46A.

 

Pojedź na 2-3 stacje przed przywiezieniem przyczepy i podpytaj czy Ci to zrobią bo niektórzy diagności to ludzie a inni nie koniecznie.

 

Masz mieć WAŻNE OC od dnia ZAKUPU przez Ciebie tej przyczepy.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

koledzy,

kilka dni temu znalazłem przyczepę na aukcji internetowej w bardzo atrakcyjnej cenie (wszystkie dokumenty ok itd) sprzedający wystawił mi fakturę vat marze. chcąc zarobić wystawiłem ją na sprzedaż i sprzedałem z zarobkiem. 

 

teraz pytanie czy musze płacić jakiś podatek do urzędu skarbowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boinc    0

Sprzedajesz na fakturę, czy na umowę kupna-sprzedaży? 

 

Ps. kupiłeś to od handlarza, czy od "normalnego" przedsiębiorstwa? Faktura marża i atrakcyjna cena zawsze mi śmierdzi.

Edytowano przez boinc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie ma znaczenia na co ,zarobek to zarobek i trzeba do skarbowki zapłacic % chyba że sprzedałeś ja po 6 miesiącach od daty zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Nie chcę nikomu psuć w głowie ale nie wiem jak to jest z pierwszą sztuką sprzedaną wcześniej niż po 6 miesiącach. Coś mi świata, że jakby zrobił jak z jeszcze jedną przyczepą to wtedy na pewno musiałby zapłacić.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Panowie dużo zachodu zarejestrować wagon bez papierów ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest z platformami do słomy? Wiecie te niskopodwoziowe. Nie widziałem żeby jakakolwiek była zarejetrowana a kręcą się po drogach. Sam mam coś na podobę , zrobiona ze starej młócarni, ze światłami ale ciekawi mnie to co w razie kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W świetle przepisów jest to przyczepa i powinna być zarejestrowana, nie mylić z przyczepą samozbierającą której nie trzeba rejestrować.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tak jak kolega wyżej pisze.

W razie kontroli od pouczenia po 500pln za pojazd niedopuszczony do ruchu, nie wiem jak wtedy z ubezpieczeniem (czy zawiadamiają UFG czy nie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Jaka różnica jest, w czasie poruszania się po drogach publicznych, czy jest to przyczepa samozbierająca, obco zbierająca, czy jakakolwiek inna, tablica służy do identyfikacji pojazdu poruszającego się po drodze i jeśli przyczepa zasłania tablice rej na ciągniku to powinna być zamontowana dodatkowa tablica z numerami ciągnika, który ją ciągnie, rejestrowanie przyczepy rolniczej jest bez sensu, przecież samą przyczepą nigdzie nie pojedziesz. Sens, sensem, a prawo prawem. Z taką sytuacją spotkałem się w Niemczech i tam to funkcjonuje, podobno jeszcze w kilku krajach unii tak jest. To nasze prawo, to trochę do kitu jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Taka różnica że przyczepa samozbierająca jak i rozrzutnik obornika korzystają z WOM ciągnika.

Polska to nie Niemcy, jak się komuś nie podoba to granice jeszcze otwarte.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

W UK też tak jest ale nie w PL. Tutaj jest przyczepa tzn ma być zarejestrowana. Nie podoba się, to albo za granicę albo zmienić prawo ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Wszystko się zgadza, osobiście byłbym za zmianą prawa na przyjaźniejsze obywatelowi. Nie rozumiem, co ma wom do rejestracji przyczepy, jeśli przyczepa samozbierająca ma o wiele większe gabaryty niż na przykład wózek do przewozu świni, a co z przyczepami z napędem, przednia oś przyczepy bierze napęd z wom ciągnika. To znaczy, że policjantowi mam powiedzieć ze niezarejestrowana, bo ma wałek wom?  Rozrzutnik do gnoju, jeśli ma adapter do rozrzucania, jest rozrzutnikiem, ale jeśli zdejmiesz adapter i założysz burtę to już jest przyczepa, a wałek ma cały czas. Ktoś tu coś ściemnia z tym womem, albo to faktycznie taki dziwny kraj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28758

przepisy zostały ustalone 40 albo i więcej lat temu, kiedy nikt nie słyszał o przyczepach samozbierających itp.

były albo wozy konne, albo samoróbki, albo przyczepy serii D-44 i pochodne

powinna zostać wprowadzona nowelizacja prawa, która dopasowałaby je do teraźniejszych standardów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Raczej teraz to nie chciejmy nowelizacji tej ustawy - może trzeba będzie na mszę dać przed zakupem sprzętu...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj