Clark

czyszczenie hydrauliki w przyczepie.

Polecane posty

Clark    1

Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
Napisano (edytowany)

No i co teraz do nagrody Nobla cie zgłosić  czy co, ??

Edytowano przez robert1226
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clark    1
4 minuty temu, robert1226 napisał:

No i co teraz do nagrody Nobla cie zgłosić  czy co, ??

Nie wiem co wnosi ten komentarz ale ok. Nie ma żadnej odpowiedzi na zadane pytanie. Brak jakiejkolwiek merytorycznej treści. Zadałem pytanie. Rozumiem wyrazić krytyczną opinię i zaproponować coś od siebie ale to... sory.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Domyślam jak to chcesz zrobić , podaj szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clark    1

Według tego co gdzieś przeczytałem w necie to ludzie podpinali sprężarkę pod jeden przewód a drugi (powrotny) rozkręcali (w sensie odkręcali złącze). Podobno powietrze wypychało olej i po sprawie. Nie wydaje mi się to aż tak proste bo pewnie po drodze jest gdzieś jakiś zawór i powietrze sobie z nim rady nie da (nigdy przyczepy nie rozbierałem bo nigdy nie byto takiej konieczności). Gdzieś w necie lata temu widziałem jak koleś czyścił układ tylko za pomocą przepływu i wydaje mi się, że to słaby pomysł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Wiesz jak wygląda przyczepa? Gdzie masz w niej przewód powrotny oleju? Odkręcasz normalnie przewód przy siłowniku i wtyczkę, zlewasz olej do pojemnika. Przedmuchujesz ropownicą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

W przyczepie jak jest siłownik jednostronny to bym zrobił po januszowemu 🤭 podnieść przyczepę podeprzeć pakę jakimś turem czy czymś podobnym. Odkręcić złączkę i pomału opuszczać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clark    1
5 minut temu, jaco512 napisał:

Wiesz jak wygląda przyczepa? Gdzie masz w niej przewód powrotny oleju? Odkręcasz normalnie przewód przy siłowniku i wtyczkę, zlewasz olej do pojemnika. Przedmuchujesz ropownicą.

Wiem jak wygląda przyczepa i to co napisałem chyba dość jasno na to wskazuje. Jak uda mi się znaleźć ten film to zamieszczę. Tam właśnie jest taki tutorial i użyte przeze mnie sformułowania padały w filmie. Zupełnie mi to nie grało ale stwierdziłem, jeśli ktoś publikuje coś takiego i ludzie piszą w komentach: "dzięki, za***isty film..."; "też tak robiłem..."  to człowiek się zaczyna zastanawiać i zadawać pytania. Na początku oczywiste było dla mnie, żeby to rozkręcić i wyczyścić ale takie opcji nie mam i nagle wpada taki jedne z drugim cały na biało i wrzuca film. Oczywiście film jest fatalnej jakości. Połowa to zdjęcia i dziwne opisy ale stwierdziłem, że skoro ktoś to robi to musi to działać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004
24 minuty temu, Clark napisał:

Według tego co gdzieś przeczytałem w necie to ludzie podpinali sprężarkę pod jeden przewód a drugi (powrotny) rozkręcali (w sensie odkręcali złącze). Podobno powietrze wypychało olej i po sprawie. Nie wydaje mi się to aż tak proste bo pewnie po drodze jest gdzieś jakiś zawór i powietrze sobie z nim rady nie da (nigdy przyczepy nie rozbierałem bo nigdy nie byto takiej konieczności). Gdzieś w necie lata temu widziałem jak koleś czyścił układ tylko za pomocą przepływu i wydaje mi się, że to słaby pomysł. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
7 minut temu, Clark napisał:

Wiem jak wygląda przyczepa i to co napisałem chyba dość jasno na to wskazuje. Jak uda mi się znaleźć ten film to zamieszczę. Tam właśnie jest taki tutorial i użyte przeze mnie sformułowania padały w filmie. Zupełnie mi to nie grało ale stwierdziłem, jeśli ktoś publikuje coś takiego i ludzie piszą w komentach: "dzięki, za***isty film..."; "też tak robiłem..."  to człowiek się zaczyna zastanawiać i zadawać pytania. Na początku oczywiste było dla mnie, żeby to rozkręcić i wyczyścić ale takie opcji nie mam i nagle wpada taki jedne z drugim cały na biało i wrzuca film. Oczywiście film jest fatalnej jakości. Połowa to zdjęcia i dziwne opisy ale stwierdziłem, że skoro ktoś to robi to musi to działać. 

To co opisałeś to dla siłownika 2 strojnego działania w w przyczepie najczęściej są jednostronnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem w tamtym roku siłownik w świeżo kupionej przyczepie d55 i na dnie siłownika było z 5 mm mułu , Tego raczej nie wydmuchasz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Na osad to masz filtry w ciągniku ale innego oleju nic nie wyłapie.

Najprościej to spuścić olej z siłowników i przewodów a o reszcie zapomnieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    641

@Clark ta przyczepa to nowy nabytek?

Jak chcesz się pozbyć starego oleju z układu hydraulicznego przyczepy, to podłącz hydraulikę zewnętrzną traktora do przyczepy. Następnie podnieś pakę do góry i opuść (czynność możesz powtórzyć kilka razy). Olej z traktora wymiesza się z tym z przyczepy i problem ze starym olejem w przyczepie się rozwiąże🤷‍♂️

O syfie w siłownikach wspomniał kolega wyżej☝️    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
32 minuty temu, superfarmer02 napisał:

W przyczepie jak jest siłownik jednostronny to bym zrobił po januszowemu 🤭 podnieść przyczepę podeprzeć pakę jakimś turem czy czymś podobnym. Odkręcić złączkę i pomału opuszczać 

Lepiej już podnieś przyczepę , i popuścić deko wąż przy siłowniku , i olej sobie sam zleci z siłownika na spokojnie , a w węzach już będzie czysty , taki jak w ciągniku , a nie kombinować z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    641

@Clark chłopie masz ponad 40 lat i szukasz w Internecie sposobów na wyczyszczenie układu hydraulicznego w przyczepie🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1774

ile oleju zostaje w siłowniku po opuszczeniu paki ? z węża zlać starczy a siłownik wciśnięty przechylić na płasko przyłączem w dół i tez zleci samo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 minutę temu, superfarmer02 napisał:

No też można tyle że przez ciśnienie może być ciężko odkręcić złączkę 

Jaką złączkę ? przy siłowniku masz raczej skręcane , a nie na szybkozłączki , więc delikatnie kluczem popuszczasz aż olej zacznie spływać powoli , Jak byś miał na szybkozłączkę i wyrwał ją przy podniesionej przyczepie , to albo by tam kogoś zabiło , albo przyczepa by ucierpiała jak by spadła w chwili z wysokości , nie mówiąc już że ten kto taką złączkę by rozpinał to by był upierdolony olejem na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

No tak tam też można tyle.ze trzeba by jeszcze zlać z przewodu a tak to by pewnie wszystko zeszło tyle że trzeba by czymś podeprzeć pakę żeby powoli opadała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clark    1
48 minut temu, bergman31 napisał:

@Clark ta przyczepa to nowy nabytek?

Jak chcesz się pozbyć starego oleju z układu hydraulicznego przyczepy, to podłącz hydraulikę zewnętrzną traktora do przyczepy. Następnie podnieś pakę do góry i opuść (czynność możesz powtórzyć kilka razy). Olej z traktora wymiesza się z tym z przyczepy i problem ze starym olejem w przyczepie się rozwiąże🤷‍♂️

O syfie w siłownikach wspomniał kolega wyżej☝️    

już wiem dlaczego przyczep się nie pożycza i dlaczego nie można ufać dosłownie nikomu. Więcej pisać chyba nie muszę. Dodam tylko, że jak zmieszam to co jest teraz w przyczepie z tym co jest w ciągniku to prawdopodobnie zakończę przygodę z rolnictwem.

45 minut temu, bergman31 napisał:

@Clark chłopie masz ponad 40 lat i szukasz w Internecie sposobów na wyczyszczenie układu hydraulicznego w przyczepie🤦‍♂️

Wiesz nie każdy się urodził na przyczepie typu Autosan. Wiem, że to ogromny sprawdzian dla wyobraźni ale są też ludzie, którzy przez większość, życia robili coś zupełnie innego niż rozkręcanie przyczep. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Odkręć wąż od siłownika, odkręć złącze które podpinasz pod ciągnik i dmuchnij sprężarka jak tak chcesz. Tyle, syfu i tak bez rozebrania siłownika nie wylejesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
2 godziny temu, Clark napisał:

Nie wiem co wnosi ten komentarz ale ok. Nie ma żadnej odpowiedzi na zadane pytanie. Brak jakiejkolwiek merytorycznej treści. Zadałem pytanie. Rozumiem wyrazić krytyczną opinię i zaproponować coś od siebie ale to... sory.  

Tyle wnosi ten komentarz ile wnosi twój temat , bo z takiej głupoty robić halo i aż temat zakładać to sam się narzuca by coś od parady napisać , albo jaki problem taka odpowiedź.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
54 minuty temu, superfarmer02 napisał:

No tak tam też można tyle.ze trzeba by jeszcze zlać z przewodu a tak to by pewnie wszystko zeszło tyle że trzeba by czymś podeprzeć pakę żeby powoli opadała 

Po co będziesz zlewał z węży ? w wężach logiczne że będzie tylko ten olej ten, który jest w ciągniku , a ten którego chcemy się pozbyć jest pchnięty w siłownik , więc spóścić wówczas z samego siłownika , i już mamy jednolity olej taki jak w ciągniku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
19 minut temu, Clark napisał:

Dodam tylko, że jak zmieszam to co jest teraz w przyczepie z tym co jest w ciągniku to prawdopodobnie zakończę przygodę z rolnictwem.

😁

Generalnie oleje o takiej samej klasie są mieszalne, po drugie tego oleju w złożonym siłowniku i przewodzie dużo nie ma. Nic spektakularnego nie powinno się stać, najwyżej pogorszą się właściwości oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clark    1
1 minutę temu, robert1226 napisał:

Tyle wnosi ten komentarz ile wnosi twój temat , bo z takiej głupoty robić halo i aż temat zakładać to sam się narzuca by coś od parady napisać , albo jaki problem taka odpowiedź.

I tu się będziemy pięknie różnić bo jak widać pomysłów jest tyle ilu komentujących. Ja prawdopodobnie i tak wybiorę coś pomiędzy. Uwierz mi na słowo, są na tym świecie ludzie co nie za bardzo wiedzą jak się za taki temat zabrać a jak może zauważyłeś, wspomniałem o tym, że w necie można znaleźć przedziwne informacje, począwszy od takich, że jeden ciągnik i jedna przyczepa od nowości i nie ma opcji inaczej aż po takie, że właściwie to po co się pierdzielić i można spokojnie każdy olej mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj